Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 2019

Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 2019

Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 24 31.01.2019, 19:38

Gazeteci Hüsnü Mahalli'ye 'Devlet Büyüklerine Hakaret'ten Tutuklama

Hüsnü Mahalli savcılık ifadesi şöyle:

"Bana isnat etmiş olduğunuz suçlamayı anladım. Öncelikle şu sözü belirtmek isterim ki, ben 2011 yılının ortalarında ve Arap Baharı olarak tabir edilen döneme kadar mevcut hükumet politikalarını desteklemekteydim. Bu konuda yazı ve söylemlerim de mevcuttur. Ancak, belirttiğim dönemlerden sonra hükümetin bu yöndeki politikalarını eleştirmeye başladım. IŞİD, El Nusra gibi terör örgütlerinin gerek sosyal medya gerekse yazılı ve görsel basın ve diğer platformlarda yaptıkları propaganda faaliyetlerinin içeriği açık kaynaklardan tespit edilebilmektedir. Ben söz konusu tespitlere dayanarak hükumetin bu konuda duyarlı olmasını, bu gibi değerlendirmelerin ülkemizi ve hükumetimizi uluslararası camiada zor durumda bırakacağını, duyarlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak belirttim. 

Bu söylemlere muhatap olan hükumetimizin ve devletimizin uluslararası camiada mağdur olmaması ve Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet ve milletinin zor durumda kalmaması için uyarılarda bulundum. Atılı suçlamaya muhatap olmak benim için onur kırıcıdır. Benim, Türkiye Cumhuriyeti hükumetinin saygınlığını zedeleyebilecek şekilde bir olgu itham etmem söz konusu değildir. 

Ben 2011 yılına kadar, hükumetimiz ile Ortadoğu ülkeleri arasında dostluk ilişkileri kurulmasına ve geliştirilmesine aracılık ettim, hükumetimize bu konuda danışmanlık da yaptım. Ben Ortadoğu'da tanınan bir gazeteciyim. Türkiye Cumhuriyeti adına danışmanlık yaptığım için Arap medyasında benim için Türk ajanı söyleminde bulunulmuştur. 2011 yılı Şubat ayında da, dönemin başbakanının tavsiyesiyle Türk vatandaşı oldum. Anlattığım nedenlerle suçlamayı kabul etmiyorum. 

Benim Türkiye Cumhuriyeti Hükumeti ve Cumhurbaşkanına hakaret etmem söz konusu olamaz ve kendime hakaret olarak sayıyorum. Ayrıca benim nörolojik MS hastalığım bulunmaktadır. Gözaltındayken rahatsızlanmam sonucu doktorların tedavi görmem yönündeki ısrarlarına rağmen ifade vermek amacıyla adliyeye geldim. Yeniden hastanede tedavi olmam gerekmektedir.

Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 2019

Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 2019

Related news

 • Lego yapıcısından silahlar nasıl çıkarılır
 • Üçgen Baklava Dilimi Örgü Modeli Yapılışı
 • En Yeni Keçe Çanta Modelleri ve Yapım Videoları

 • Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 89

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama


  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 55

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 1

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 31

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 36

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 81

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 58

  Gazeteci Hüsnü Mahalliye Devlet Büyüklerine Hakaretten Tutuklama 62