Gazebo vakfı - kendin yap 2019

Gazebo vakfı - kendin yap 2019
18.07.2019

Gazebo vakfı - kendin yap 25

Gazebo vakfı - kendin yap

Pavyonlar kolay kapalı, yarı kapalıveya açık tip. Camlı binalar gibi kapalı bir görünüm, daha çok bir çardak için temel üzerine kurulu bir minyatür ev gibi. Isınma seçenekleri genellikle ahşap veya betondan yapılır ve açık olanlar kuru ve sıcak mevsimler için uygundur. Günümüzde yaz tasarımları, doğrudan daka sahasında toplanması gereken sökülüp takılmış halde satılmaktadır, ancak bu hafif modellerin güçlü rüzgar veya yağmura dayanmayacağı korkusu vardır. Bu nedenle, daha güçlü, sabit yarı açık bir yapıya tercih vermek daha iyidir.

bir çardak için temel

Toprak analizi

Nasıl bir gazebo için bir temel yapmak için nasılsahipleri daha uzun memnun etti? Ahşap binalar çok hafiftir, dolayısıyla onlar için sağlam bir temele ihtiyaç yoktur. Sadece sabit, daha dayanıklı ve fazla kilolu modellerden söz edilemez yere konabilirler. Çardak için doğru temeli seçmek için, toprağın kalitesini ve özelliklerini analiz etmeye değer. En iyi iş, kumun toprağı üzerinde yapılır, bu da inşaatçılar için sorun yaratmaz. Bu durumda, yere dikilen desteğin derinliği yarım metredir. En başarısız - kil toprağı, donma sırasında düzensiz bir şekilde şişebilir, bu da hemen vakfın kendisinin yükselmesine ve bozulmasına yol açar. Yani, yapı yavaş yavaş deforme olacaktır. Bu, çerçevelerin ve kapının iyi açılmadığı ve camlarda çatlakların göründüğü camlı pavyonlarda en iyi şekilde görülebilir.

bir gazebo için nasıl bir temel yapmak

Vakıf çeşitleri

Bir çardak temeli sürekli, şeritve sütun. çok nemli yerlerde kil içeriği yüksek olan zeminde en kolay ve stabil kum-çakıl yatağı, bir destek plakası, dolgu toprağı, prefabrik beton ayak takviye kafesi, monolitik beton ve asbest çimento boruları içeren kolon varyant olarak. İşte biz aşağıdaki kuralları unutmamak gerekir: kutuplar yaklaşık 2 metrelik bir saha ile yapının çevresi, hem de iç ve dış duvarların kesiştiği binaların her köşesinde koymak; Hala kesişme noktalarında duran sütunlar arasında bir koleje ihtiyaç var.

güçlendirme

Çardak temeli için uygun bir şekilde doldurmak,Genellikle toprağın donma derinliğinin ötesine açılan asbestli çimento borularının kullanılması gerekir. İyi sıkıştırılmış bir ezilmiş taş üzerine serilir, çimento ile dökülür ve kum serpilir. Bu tür manipülasyonlar, boruları zeminden izole etmek ve genişletilmiş kilin bunlara olan etkisini önlemek için gerçekleştirilir. Bu, borunun etrafına sarılmış polietilen film ve yardımcı olabilir. Tasarımın güçlendirilmesi için bu yöntem, oldukça düşük bir maliyete sahiptir, ki bu da kuşkusuz bir artıdır.

tuğladan yapılmış bir çardak için temel

Şerit yöntemi

Bir tuğla, taş veya bir gazebo için bir temelBeton, yani yeterince büyük duvarlara sahip binalar için kural olarak bir bant yöntemiyle doldurulur. Bu yöntem, büyük bir kazı hacmi varsaymaktadır, bu da inşaat için karşılık gelen malzeme tüketimini ifade eder. Ayrıca daha ağır binalar için, harç ve çelik kalın tellerle güçlendirilmiş birleştirilmiş betonarme bloklar olan prefabrike blok temelini kullanabilirsiniz. Böyle bir destek çok güvenilir, hızlı bir şekilde diktir, ancak çok fazla yatırım gerektirir.

Gazebo vakfı - kendin yap 2019

Gazebo vakfı - kendin yap 2019

Related news

 • Shawarma nasıl yapılır: ev yemek tarifleri
 • Zara Dili Ballım Şarkı Sözü
 • Parmak Arası Terlik Nasıl Temizlenir
 • Ispanaklı Köfte
 • Tunus İşi Kamyon Süslemeli Çocuk Yelek Yapılışı Açıklamalı Videolu

 • Gazebo vakfı - kendin yap 62

  Gazebo vakfı - kendin yap


  Gazebo vakfı - kendin yap 62

  Gazebo vakfı - kendin yap 95

  Gazebo vakfı - kendin yap 73

  Gazebo vakfı - kendin yap 43

  Gazebo vakfı - kendin yap 11

  Gazebo vakfı - kendin yap 87

  Gazebo vakfı - kendin yap 34

  Gazebo vakfı - kendin yap 41

  Gazebo vakfı - kendin yap 20

  Gazebo vakfı - kendin yap 85

  Gazebo vakfı - kendin yap 23

  Gazebo vakfı - kendin yap 1