Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 2019

Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 2019
26.08.2019

Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 95

Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti

Gatchina, Leningrad Bölgesi'nin başkentidir. St. Petersburg'dan sekiz kilometre güney-batı yönünde bir şehir var.

Leningrad bölgesinin başkenti

Tarihsel Arka Plan

İlk kez 1500 köyün bahçesinde Hotchino köyünden bahsedilir. 17. yüzyılın başlarında bu bölge İsveç'e devredildi. Kuzey Savaşı'nın bitiminden sonra topraklar yine Rus devletine devredildi.

1765 yılında İmparatoriçe Catherine II Gatchina Kont Orlov'a hediye edildi. İtalyan ortaçağ kaleleri tarzında inşa edilen Gatchina Sarayı'nın ustası olan o idi.

Kont Orlov'un ölümünden sonra I. tapınak mülkiyetine girdi ve mülkiyet şehrin statüsünü kazandı.

18. yüzyılın sonunda Priory Sarayı burada göründü. O zamanlar, Rusya'nın inşaatı, yeryüzündeki titreşim teknolojisi tarafından kullanılan tek bina haline geldi. Saray Malta düzeninin koltuğu oldu.

Leningrad bölgesinin başkenti gatchina bölgesi

yenilikler

Pavlus'un ölümünden sonra ben şehre iktidar imparatorları tarafından yönetildi. O zamanlar Leningrad bölgesinin modern başkenti yenilikçi teknolojilerin tanıtılması için bir yerdi.

19. ve 20. yüzyılın başında Gatchina'da vardı.bir demiryolu inşa edildi. Leningrad Bölgesi sermaye denizaltının çalışmaların bir yer haline, ilk elektrikli ışıklar o Gatchina olduğu Rusya'da yakıldı, askeri havaalanını ortaya çıktı.

Leningrad Bölgesi'nin başkenti,Büyük Vatanseverlik Savaşı faşistler tarafından yakalandı. Gatchina Sarayı, diğer birçok tarihi binalar savaş sırasında yok edildi, bu yüzden savaş sonrası dönemde yeniden yapılanma çalışmaları başlamıştı.

1985’te Leningrad Bölgesi’nin başkentiÜlke ziyaretçilerinin tüm ihtişamını gösteren, ilk ziyaretçileri güncellenmiş biçimde alır. 2015 yılında Gatchina, sakinlerin haklı gurur duyduğu bir askeri şöhret kentinin statüsüne layık görüldü.

cumhuriyet başkenti Leningrad Bölgesi

manzaraları

Cumhuriyetin kültür başkenti ünlüdür? Leningrad Bölgesi birçok ilginç yer tarafından temsil edilir, ancak Gatchina özel bir yer kaplar.

Şehrin merkezi dönüm noktasıSaray kompleksinde yer alan parkların yanı sıra Grand Gatchina Sarayı'dır. Bir "huş evi", Venüs pavilyonları. Şehir, Kara Göl'ün etrafındaki bir park olan Priory Palace ile gurur duyuyor. Özellikle ilgi çekici olan Gatchina Park. Bu bölgeyi tam olarak incelemek için en az bir hafta sürecek.

Yapısı ile Gatchina Palace büyük bir Avrupa kalesine benziyor. Etkileyici büyüklüğün hendekleri, imparatorun geçit törenlerinin yapıldığı devasa geçit alanı, orijinal ihtişamlarıyla restore edildi.

Saatlerce Paul 1 askerleri izledi. İmparator, Rus ordusuna transfer edilen Prusya'ya kayıtsız değildi.

Sarayın içinde, dekorasyonunda çok sayıda muhteşem salon var. Pahalı ahşaptan yapılmış gümüş, altın, parke, sıva, sıva, silah koleksiyonunun hiç kimseyi kayıtsız bırakmaması olasıdır.

Bir zamanlar imparatorluk masasında olan ünlü Gatchina alabalığı, bugün hala Paritsa saray nehrinde yakalanabilir. Beyaz Göl kuğuları yaz aylarında yüzer, crucian, pike ve hatta roach vardır.

Gatchina Park'ta ayrıca bir yeraltı var.yedek kilidi alabileceğiniz yol. Priory Park'ta saraydan iki kilometre uzaklıktadır. Bu topraklarda bulunan sarayda, bir zamanlar Malta Kralı'nın şövalyelerini toplayan Pavel 1 başkanlığında.

Gatchina manzarasının temeli, yüksekliği 232 metreye ulaşan Memur'un oku olarak kabul edilir.

Leningrad Bölgesi'nin hangi sermayesinin 18-20. Yüzyılların sayısız mimari eserler bakımından zengin olduğu ortaya çıkıyor.

Leningrad bölgesi şehirleri ve ilçeleri

Kutsal yerler

Şu anda Gatchina bölgesindeişleyen tapınaklar ve katedraller var. Burada Aziz Paul Havari Katedrali, En Kutsal Theotokos Şefaat Kilisesi, Şefaat Katedrali, En Kutsal Yaşam Veren Trinity Kilisesi yer almaktadır.

Gatchina topraklarında Ortodoks kiliselerine ek olarakAziz Petrus Lutheran Kilisesi, St. Nicholas Lutheran Evanjelist Kilisesi: başka inançların tapınakları da vardır. Kitleler Kutsal Bakire Meryem'in Katolik Kilisesi'nde tutulur.

Saray topluluklarına ek olarak, bu harikaŞehir turistleri Gatchina tarihini ziyaret edebilirler. İlgi çekici olan, karikatürlere meraklı olan P. E. Shcherbov'un müzesidir. İlginç sergiler arasında Havacılık Motor Binası Tarihi Müzesi, Donanma Zaferi Müzesi, Çocuk Kartpostal Müzesi sayılabilir.

modernlik

Leningrad bölgesi şu anda nasıl yaşıyor? Şehirler ve kuzey başkent yakınlarında bulunan alanlar giderek potansiyel alıcıların dikkatini çekmektedir. Şu anda, Gatchina gibi bir alan, merkeze giriş, yeni binalar eski "Kruşçev" bir kombinasyonudur. Semt Havaalanı yüksek talep, parçaya gitmek için uygundur vardır. Yerel sakinler çoğunlukla St. Petersburg çalışmak ve Gatchina gibi bu harika şehirde yaşamayı tercih ederler.

Leningrad bölgesinin başkenti ne

Sonuç

Tarihi eserlere ek olarak, yeni binalar,bu şehirde ve ahşap binalarda. Birçoğu içler acısı halde, yıkıma ihtiyaç duyuyorlar. Son zamanlarda Gatchina'ya olan ilgi arttı, turist sayısı arttı, yeni binaların inşaatı daha aktif hale geldi. Bu bölgedeki gayrimenkul değerini etkiledi.

Son birkaç yılda, kare başına fiyatmetre birkaç kez büyüdü. St. Petersburg sakinleri dairelerini şehirde satıyor ve Gatchina'da mülk satın alıyor? Eşsiz doğa, pitoresk yerler, bölgenin ekolojisi onu doğa severler için popüler ve çekici hale getirdi.

Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 2019

Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 2019

Related news

 • Tost Makinesi Temizliği
 • Hepatit Cnin Hint ilaçları ile tedavisi: doktorların yorumları
 • BEBEKLERE TIĞLA İNCİLİ ŞIK BEBEK PATİĞİ YAPIMI
 • Yazılım nedir
 • KAVALA KURABİYESİ TARİFİ

 • Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 30

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti


  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 9

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 94

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 43

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 26

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 31

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 25

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 6

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 80

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 8

  Gatchina - Leningrad bölgesinin başkenti 45