Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 2019

Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 2019
18.05.2019

Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 57

Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir

Bir ev inşa etmeye karar verirseniz, emin olunGable çatı geli ne olacağını düşünmek gerekir. Düzenlenmesi için kesin hesaplamalar yapmak ve finiş için doğru malzemeyi seçmek gerekir. En hafif malzemelerin seçilmesi önemlidir, ancak kalite özelliklerinin yanı sıra mukavemet de olmalıdır. Sonuçta, alınlık yıl boyunca olumsuz çevresel faktörlerin sürekli etkilerine maruz kalacaktır. Yüzey sadece agresif faktörlerin etkisinden geçmemeli, aynı zamanda evin cephesinin sahiplerinin kartviziti olduğu için iyi bir görünüm sergilemelidir.

Bir alınlığın cihazı

Basit bir beşik yapıdan bahsediyorsak,Daha sonra ilk önce binaların her iki tarafındaki devreleri monte etmeniz gerekir. Ardından, temel destek olarak büyük mauerlat kullanarak kirişleri için bir destek oluşturmanız gerekir. Masif ahşaptan yapılmıştır. Işın kesiti, kural olarak kare ve onun tarafı 10 cm'dir.

üçgen çatı

Kurulumdan önce, elemanlar dikkatlice önemlidirantiseptiklerle tedavi edin. Bu, alınlığın tabanındaki materyallerin ömrünü önemli ölçüde uzatır. Bu sayede onları çürümeden ve küften koruyacaksınız. Bu özellik, evin sürekli rüzgâr ve sık sık yağış koşullarında inşa edildiği takdirde, keresteyi olumsuz yönde etkiliyorsa özellikle önemlidir.

Tuğla kullanımı

Eğer gable kullanılırsatuğla ve tasarım standart boyutlara sahip olacak, daha sonra 1 metrekare başına 35 eleman hazırlamanız gerekiyor. Tuğla kütlesi için, ürünün çeşitliliğine ve kalınlığına bağlı olarak 2,5 ila 7 kg arasında değişir. Tasarımı kolaylaştırmak için, içi boş bir tuğla kullanılması tavsiye edilir, bu üst üste binen yükü azaltacaktır.

üçgen çatı montajı

Gable beşik çatı yapılandırılabilirDış cam kaplamalı blokları kullanarak. Bu, bitirme işlerine duyulan ihtiyacı ortadan kaldırmayı mümkün kılar. Diğer şeylerin yanı sıra, eğer yapıda dekoratif materyal yoksa, bu duvarlara ve temele daha fazla baskı yapmayacaktır. 1/2 tuğlalarda bir alınlık oluşturmak gereklidir.

Kurulum özellikleri

Üst kısım önemli iseyapının güçlendirilmesi önemlidir. Bunun için, alt sıralar mutlaka takviye edilmelidir. Bundan sonra beton dökülür. Bununla birlikte, bir üçgen çatının böyle bir alınlığının daha önemli bir ağırlığa sahip olacağı hatırlanmalıdır. Sorunu çözmek için, tavan aralığındaki duvarların diken biçiminde dikilmesiyle inşaatın güçlendirilmesi tavsiye edilir. Tavan arası oda sıcaktı, alınlığın içinde yalıtılmalıdır. Bu prosedür, çatının montajından sonra yapılması gereken çatının su yalıtımı ile birleştirilebilir.

Alınlığın daha estetik hale getirilmesi içinAlçı, sandviç panelleri veya siding kullanabilirsiniz. Bazı durumlarda plastik paneller veya ahşap çıtalarla dekore edilmiştir. Çalışmaya başlamadan önce, şeklin yanı sıra hangi yüksekliğin alınacağını belirlemek önemlidir. Yapının tepesini sabitleme alanında, direği monte etmeniz gerekir. Kablo, bu elemanın üst kısmından çekildikten sonra, gerilmiş durumda sabitlemek gerekir. Bir sonraki aşamada, tasarımın kendisini kurmaya devam edebilirsiniz.

beşik çatı dikmek için

Konut için Gable çatı,kural olarak, 0.7 m olan bir yüksekliğe sahiptir, bu bir tavan arası yokluğunda geçerlidir. Geleceğin tavanının duvarlarından biri olan tam boy ızgara inşa edildiğinde, yüksekliği 1,5 m'ye eşit olmalı, tam teşekküllü bir bina inşa edilmesi planlanıyorsa, bu rakam 2.1 m'ye yükseltilebilir.

Alınlığın güçlendirilmesinin uygulanması

Bir üçgen çatının inşası varsayılmaktadır.alınlığın güçlendirilmesi ihtiyacı. Bu, yapının sıkıca sabitlenmesini mümkün kılar. Sertliği sağlamak için, minimum kalınlığı 24 cm olan bir ayırma duvarının dikilmesi gereklidir. Sütunu güçlendirmek için kullanılabilir. Bazı inşaatçılar, bir betonarme çerçeve inşa yöntemini kullanırlar, çapı 10 cm olan dört çubuk ile takviye edilir.

Bir alınlığın dikilmesi tekniği

Evin çatısının ahşap ızgarası varsayar3 cm kalınlığında levhaların kullanımı. İnterseceki lümen içerisine yatay olarak yerleştirilmeleri gerekiyor. Bu durumda finisaj cephe sıva veya sac malzeme ile siding tipine göre yapılabilir. Isıtılmamış ve yardımcı odalar hakkında konuşuyorsak, kafes, çelik hasırdan yapılmış bir çerçeve yapısı şeklinde yapılabilir. Bunu yapmak için, şasiyi çerçeve rabitsa üzerinde mekanik olarak sabitlenmiş ve güçlendirilmiş köşelerin yardımıyla birleştirmek gerekir.

beşik yatılı

Bir üçgen çatıyı yapmadan önce,Ne tür bir yanlılığa sahip olduğunu hesaba katmak gerekir. Eğer önemsiz ise, kayıt için metal siding kullanmak mümkündür. Bu malzemenin kullanılması, iyi bir estetik görünüm ve iklim faktörlerinden korunma sağlayacaktır. Bununla birlikte, eksi olarak önemsiz bir güçtür.

Hesaplamanın yapılması

Hangi cihazı bulduktan sonraüçgen çatı, hesaplama özellikleri hakkında bilgi isteyebilirsiniz. Bu yapının alanını belirleyecektir. Eğer üçgen bir şekilden bahsediyorsak, o zaman at bir sağ üçgenin köşesi gibi davranacaktır. Yüksekliği katettir. İkinci ayak olarak, tek perdeli bir çatı ise, evin genişliği görünecektir. Gable konstrüksiyonunda ikinci ayak, evin ikiye bölünmesi gereken genişliğidir. Sırtın yüksekliğini belirlemek, bacağın uzunluğunu çatı eğiminin eğimi ile çarparak yapılabilir. Teğet tablonun geometri ders kitabında bulunabilir.

bir üçgen çatı gable nasıl yapılır

Çatı katını dikmek için nelere karar vermeden önce,hesaplamaları yapmak gereklidir. Böylelikle eğer ev 10 metrelik bir genişliğe sahipse ve eğim 35 derecedeyse, tanjant 0,7'ye eşit olacaktır. Bu, alınlığın yüksekliğinin 3,5 metre olduğunu gösterir. Bu indeks, 10 x 2'ye bölünme ve 0,7 ile çarpma metodu ile bulunmuştur. Bu değer hesaplandıktan sonra, üçgenin alanını belirlemek mümkündür. Yükseklik, tabanın uzunluğu ile çarpılmalıdır ve sonuç ikiye bölünmelidir. Bu örnekte, bu değer 17,5 metrekareye eşit olacaktır.

Gable'ın siding ile kaplanması

Eğer bir üçgen çatıyı dikmeyi düşünüyorsan,o zaman bu siding için başvurabilirsin. Bu teknoloji dikey olarak monte edilen kılavuzların kullanımını içerir. Bu elemanlar bir çerçeve oluşturacak ve birbirinden 40 cm uzakta çıkarılmalıdır. Eğer ahşabı taban için bir temel olarak kullanmaya karar verirseniz, öncelikle antiseptik bir bileşik ile tedavi edilmelidir. Kurulum sırasında panelin uçları arasında bir miktar mesafe bırakılmalı, lineer boyutlarda sıcaklık değişimlerini telafi edecektir.

evin üçgen çatı

Tüm elemanların güvenilir olmasını sağlamak içinDüzelt, özel tırnak kullanmalısın. Çatı kapağını siding ile eğerken, uçtan boraks olmayan vidaları seçmek gerekir. Donanımın uzunluğu 30 milimetreye eşit olmalıdır, bu panelleri sabitlemek için yeterli olacaktır. Siding'in montajı için kendinden diş açan vidaların ortalama tüketimi yaklaşık 1600 adettir. 100 metrekarede.

Astarlı gable kanadı

Üçgen çatı ile kesilebilirastar kullanarak. Bu durumda kılavuz olarak, PVC bazlı L biçimli profilleri kullanın. Bu elemanlar, geniş bir şapkaya sahip olan kendinden kılavuzlu vidalar kullanılarak monte edilir. Alınlığın çevresine ve kapının çevresine monte edilmeleri gerekir. Eğer o da kurtulursa, o zaman bu profili çevresi boyunca ayarlamanız gerekir. Kelepçeler arasındaki mesafe 35 cm'ye eşit olmalı, ancak daha fazla olmamalıdır.

Alınlık üzerinde astar yükleme özellikleri

Kuşak kirişler ile yapılmalıdırgücü. Profilin rüzgar tarafından yırtılmasını önlemek için PVC paneller dikey olarak monte edilmelidir. Aynı zamanda kurulum daha kolay yapılabilir, çünkü eğik kesimin sadece bir tarafa yapılması gerekecektir. Kesim yapmak gerekirse, çıkarılabilir bıçaklı bir inşaat bıçağı kullanmanız gerekir. Çalışma sırasında geniş bir kaputu olan paslanmaz çelik vidaların kullanılması tavsiye edilir. Bir zımba ile tıkanmış metal zımba tellerinin kullanılmasından atılmalıdır. Küçük çaplı ve geleneksel vidaları takmayın. Kullanıldığı takdirde güçlü bir rüzgar rüzgarı paneli bozabilir.

gable çatı siding

Son paneli düzeltmek içinKılavuzlar zaten monte edilmiş olduğundan, sondan bir önceki panelin ön kenarından kılavuz profilinin merkezi rafına olan mesafeyi belirlemek gereklidir. Bu temiz bir boyut alacaktır. Daha sonra, son panelin genişliğini gösteren 5 milimetreden çekilmelidir. Panelin eğik olarak kurulacağı düşünülürse, bu tür ölçümlerin bir miktar yapılması gerekir. İş parçası önce kılavuza durma noktasına takılmalı ve biraz sonra pah tuşuna basılmalıdır. Bu durumda tahta uçakta uzanmalıdır.

Sonuç

Üçgen çatı cihazı sonraÜretilen ve finisaj malzemesinin kafes üzerine montajı tamamlandıktan sonra, sürecin üstesinden gelmeyi başarabileceğinizi varsayabiliriz. Aynı zamanda teknolojiyi gözlemlemek, yüksek kaliteli malzemeleri seçmek önemlidir ve sonuç beklendiği gibi olacaktır, yani tüm ailenizi memnun edecektir.

Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 2019

Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 2019

Related news

 • Restoran Sultanate (Kazan): tasarım, menü, yorumlar
 • Mantar Sote Nasıl Yapılır
 • Tahinli çörek oktay usta ile Etiketlenen Konular
 • Kitle nasıl bulunur
 • BORDO RENK JAKAR ÇİÇEKLİ İNCİLİ ÇARIK PATİK TARİFİ

 • Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 82

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir


  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 93

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 7

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 86

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 82

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 8

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 75

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 66

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 100

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 26

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 31

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 73

  Gable çatının önü. Hesaplama, cihaz, bitirir 1