Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç 2019

Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç 2019
Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç Duyar

Öncelikle belirtmek isteriz ki güzel bir cilt neme ihtiyaç duyar. Nem olmadan cildinizin güzel olma ihtimali yoktur. Gereken nem ihtiyacınızı cildinize yansıtmanız gereklidir. Eğer ki cildinizde i nem oranı yeterli değilse cildiniz kurulaşır, kırışıklaşmalar yaşar, sertleşir ve kurulaşır. Cildinizin nem oranını iyi ayarladığınız taktirde yani dengede tuttuğunuz durumda cildiniz hem rahatlar hem de kusursuzlaşmaya doğru gider. Cildimiz için en önemli olaylardan biri nem dengesidir. Nem dengesini koruyan cilt tamamen korunmuş cilttir. İnsanın cildi nem dengesi sayesinde rahatlar. Cilt yaz aylarında rahat olarak nem ihtiyacını karşılamaktadır. En nemli zamanlarda cildiniz daha rahat ve hassas bir görünüme sahip olacaktır. Yaz zamanında su tüketiminin artmasıyla cilt nem dengesini korur. Kış zamanlarında su tüketimi azaldığı için vücudun nem oranı düşer ve cildin nem dengesi yavaş yavaş bozulur. Nem dengesinin bozulmasıyla ciltte kırışıklık ve sertleşme gibi olaylar gerçekleşir.

Kış Mevsiminde Cildimizi Nasıl Korumalıyız

Kış mevsimi bildiğimiz üzere soğuk havalarla geçer. Bu soğuk havalarda cildimiz soğuktan dolayı kuruluk ve kırışıklık gösterebilir. Bu kuruluk ve kırışıklarla başa çıkmanın birkaç yolu mevcuttur. Şöyle ki ilk olarak kış aylarında dışarıya çıkmadan önce nemlendirici el kremleri gibi nemlendirici ürünler kullanılmalıdır. Bununla birlikte özellikle ellerimiz çok hassaslaşmaktadır. Kış zamanlarında ki karlı ve rüzgârlı havalarda elimiz soğuğu en çok hisseden bölgelerimizdir. Ellerimizi özellikle nemlendirici kremlerle desteklememiz gerekir. Bununla birlikte dışarıya çıkmadan önce eldiven kullanmanız çok daha faydalı olacaktır. Kış zamanı su tüketiminin azalmasıyla ve soğuk havalarla cildinizde ki nem dengesi bozulmaktadır. Bu nem dengesini dengede tutabilmek için destek olmanız gereklidir. Kış mevsimlerinde elleriniz çok kuru ve kırışık durabilir. Bunlara engel olmak için özellikle ellerinize nemlendirici krem vb. jellerle destek olmanız gerekir.

Yaz Mevsiminde Cildimizi Nasıl Korumalıyız

Yaz mevsimi cildimiz açısından daha rahat bir zamandır. Ancak bu mevsimde de dikkate almamız gereken durumlar vardır. Cildimizin nem dengesini korumak için bu zamanlarda su kullanımını arttırmanız gereklidir. Yaz zamanı su kullanımı genel olarak daha da arttığından dolayı cildimiz nem dengesini rahatça koruyabilmektedir.

Cildimizi Doğal Yollarla Nasıl Nemlendiririz

Kuru cilde sahip olan kişilerin doğal yolları kullanarak, sağlıklı şekilde nasıl cildini nemlendireceğinden bahsetmeliyiz. Kuru ciltlerin öncelikle nem ve yağa ihtiyaç duyduğunu bilmelisiniz. Kuru bir cildiniz olduğunu anlamak için cildinizde oluşan kırışıklıklar ve çatlamalar belirtileridir.

Nemlendirici Maske

Bu maskeyle birlikte kendinize doğal bir yöntem oluşturabilirsiniz. Bu maskeyi oluşturabilmek için öncelikle bir yumurtaya ihtiyacınız vardır. Yumurtadan sonra bir kaşık kadar süte ihtiyacınız vardır. Yumurtanın sarısı ile bir kaşık sütü çırpın. Çıkan karşımı yüzünüze uygulayın. Uyguladığımız bölgeyi tülbent veya mendille kapatalım. Bu uygulamaya yaptıktan sonra 20 dakika kadar bekletelim. Sonrasında yüzümüzü soğuk suyla yıkayalım. Bu maskeyle birlikte cildimiz parlak bir görüntüye sahip olacaktır. Sürdüğünüz bölgede rahatlık oluşacaktır. Haftada bir bu uygulamayı yaparak güzel sonuçlar alabilirsiniz.


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç 2019

Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç 2019

Related news Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaçGüzel Bir Cilt Neme İhtiyaç


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç


Güzel Bir Cilt Neme İhtiyaç