Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 2019

Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 2019
Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı


Bakımlı görünen güzel ayaklar bir bayan için son derece önemlidir. Eller gibi ayaklarda bir kişinin temiz ve bakımlı olduğunun göstergesidir. Gün boyu vücudun bütün yükünü taşıyan ayakların da en ez vücudun diğer bölgeleri kadar bakıma ve özene ihtiyacı vardır.Güzel ayaklariçin ilk dikkat edilmesi gereken nokta doğru ayakkabı seçimidir. Çok dar ya da yüksek topuklu ayakkabılar giymek ayaklarda birçok soruna neden olabilir. Ayakkabı tercihini nemi emebilecek yapıda olan deri ve kumaş ayakkabılardan yana yapmak da ayak sağlığı bakımından oldukça önemlidir.  Gün boyu ayakkabının içinde hapsolan ayaklarda başta terleme olmak üzere çeşitli sorunlar oluşabilir. Bu anlamda yazın açık ayakkabılar tercih etmek, diğer mevsimlerde de ayakkabıların ayakların hava alacağı bir yapıda olmasına özen göstermek gerekir.

Ayaklarda en sık görülen sorunlardan birisi terlemedir. Aşırı terleme nedeni ile ayaklarda bakteriler üreyebileceği gibi rahatsızlık veren kötü bir koku da oluşabilir. Ayak kokusunu önlemek için sentetik ve naylon çoraplar yerine pamuklu çorapları tercih etmek oldukça önemlidir. Pamuklu çorap ayakların hava almasını sağlar ve terlemenin önüne geçerek kötü koku oluşumunu engeller. Gün boyu ayakkabı ve çorabın içinde sıkışan ayakları akşam eve gider gitmez rahatlatmak gerekir. Bu nedenle mümkünse eve varınca hemen ayakkabılarla birlikte çoraplar da çıkarılmalıdır. Ayakların rahat etmesi ve dinlenmesi için bazı doğal ürünler ve bitki karışımları ile ayak banyosu yapılabilir ya da en azından ayaklar antibakteriyel bir sabun ile yıkanabilir. Her gün olmasa bile gün aşırı ayak banyosu yapmak ayakların sağlıklı ve bakımlı olması için yapılabilecek en pratik uygulamalardan birisidir. Ayak banyosu yapmak için bir kova sıcak suyun içine 3 kaşık karbonat karıştırılır. Ayaklar bu suyun içinde 20 dakika kadar bekletilir. Bu şekilde ayaklar dinlenir ve gün boyu oluşan kötü kokular da kaybolur. Uygulama sonrasında ayakları ve özellikle de parmak aralarını dikkatli bir şekilde kurulamayı unutmamak gerekir.

Güzel ayaklar içinevde ayak bakımı yapılabilir. Doğal içerikli ürünlerle yapılacak düzenli ayak bakımı sayesinde güzel ve sağlıklı ayaklara kavuşmak mümkündür. Topuk çatlaklarını gidermek ve yenilerinin oluşumunu önlemek için banyo sonrasında topuklara ponza taşı ile fazla baskı uygulamadan masaj yaparak, ölü hücreler temizlenebilir. Derin topuk çatlakları varsa bölgenin hassasiyeti göz önünde bulundurularak bu konuda çok dikkatli davranılmalıdır.

Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 1

Banyo yaparken ayaklara peeling uygulamak da onların daha güzel yumuşacık olmalarına yardımcı olabilir. Ayakların yeterince kurulanmaması ya da krem sürüldüğünde bunun parmak aralarına gitmesi ayaklarda mantar oluşumuna neden olabileceğinden, ayakların her zaman dikkatli bir şekilde kurulanması gerekmektedir. Yazın denizden çıkar çıkmaz ayakları kurulamak ve fazla güneş ışığına maruz bırakmamak da güzel ayaklar için oldukça önemlidir. Topuk çatlaklarından şikayetçi olanlar akşamları yatmadan önce ayaklarına nemlendirici bir krem sürdükten sonra pamuklu bir çorap giyerlerse kısa sürede bu sorunun üstesinden gelebilirler.

Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 2

En güzel ayaklaryumuşak ve bakımlı olanlardır. Ayakların güzel görünmesi için tırnak kesimi özenli bir şekilde yapılmalıdır. Tırnakların çok dipten kesilmesi ya da gereğinden fazla uzatılması ayak tırnaklarında batık oluşmasına neden olabilir. Bunu önlemek için ayak tırnakları düzenli olarak kesilmelidir. Tırnakları keserken çok dipten kesmemek de batık oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. Tırnakların düz olarak kesilmesi de bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisidir. Bakımlı ayaklara sahip olmak için pedikür yaptıranlar kuaförün yeterli hijyeni sağladığından emin olmalılar. Evde pedikür yapanlar da hijyenin yanı sıra ölü hücreleri temizlerken sağlıklı deriye zarar vermemeye özen göstermeliler.

Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 2019

Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı 2019

Related news Güzel Ayaklar İçin Ne YapılmalıGüzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı


Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı


Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı


Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı


Güzel Ayaklar İçin Ne Yapılmalı