Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 2019

Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 2019

Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 33 15.01.2019, 23:17

Gürcistan'ın mavi arteri: Kura'nın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi

Dinlenmeye yetecek kadar şanslıysan, o zaman butatillerini Gürcistan'da geçirme fırsatını bulmuş turistler. Bu muhteşem arazi dağların ihtişamı ve manzara güzelliği ile grev yapar. Burada, sağlığı iyileştirmek dünyaca ünlü orijinal Gürcü yemekleri denemek, dağ dansları görmek, masmavi denizinde yüzmek, Gürcü halkının eski gelenekleri öğrenmek, tarihi yerleri ve antik dağ köylerini görebilirsiniz.

tavukların doğru akışı

Bu ülke, sevenlere hitap edecekbakir doğa, yeşil ormanlar ve görkemli dağlar. Ancak bugün, Gürcistan'ın hızla ilerleyen dağ nehirleri hakkında daha kısa hikayemiz veya daha doğrusu Kura olarak bilinen en uzun Gürcü nehri Mktvari ve kolları. Kuzeydoğu dağlarından doğu, doğu ve güney Gürcistan'ı geçmekte ve Azerbaycan topraklarında Hazar Denizi'ne akmaktadır. Üst kısımda nehir sularını, Tiflis'in altındaki bazı yerlerde dalları ayırmak için çalışan dağlardaki oyuklar ve ovalar ile değişen yamaçlar ve kanyonlar arasında akmaktadır. Burada hızla yükselen nehrin vadisi genişler, akım sakinleşir.

tavuk girişi

200 kilometreden fazla nehrin ağzına ulaşamıyorKura - Araks'ın en büyük sağ kolunu yeniler. Kaynağı ve suyu, Türkiye'deki Bingel Menzilinde, alt ulaşımları Azerbaycan topraklarında ve Kura'da Sibirabad şehrinden uzakta değil. Kura Arakların sağ kolu önemli oranda Ermenistan'ı ve Azerbaycan'ı İran ve Türkiye'ye bölen bir sınır nehri. Arak'ın sağ kıyısında Araratı dağ aralığı vardır. Büyük Ararat gizemli sonsuz karlarla kaplıdır, altında, muhtemelen, bugüne kadar, Nuh'un Gemisi'nin kalıntıları gizlidir. Arakçalar Kura'nın tek sağ kolu değil, sağdaki diğer nehirler buna nispeten daha az akar: Khrami, Agstev, Ahum, Kurekchay. Çoğu küçük akarsu sularını Kura'ya getirme zamanına sahip değildir; sulama amacıyla demonte edilirler.

Mingechaur rezervuar alanındasuları ile akışı Kura Nehri, Alazani Nehri'nin sol kolu tarafından doldurulur. Deniz seviyesinden 2837 m yükseklikte B. Kafkasya'nın güney yamaçlarında bulunan yaylardan kaynaklanmaktadır. Alazani, Kura'nın sol taraflı en büyük koludur. Kaynağın üstündeki ulaşımda, nehirdeki su, Doğu Kafkasya'nın tamamında en şeffaftır. Nehir vadisinde birçok ilgi çekici yerler var: antik gözetleme kuleleri ve savaş kuleleri, Bakhtrioni'nin eski kalesinin kalıntıları, prensler Chavchavadze'nin mülkleri, vs.

tavukların sol akışı

Kura'nın bir başka sol kolu Aragvi'dir. Bu iki güçlü ve güzel nehirlerin her zaman birleşmesi, ilgisiz ünlü Gürcü şairleri terk etmedi. Unutma, "Mtsyri" de bulunan Lermontov bu nehirleri iki kucaklayan kız kardeşle karşılaştırıyor mu? Şairin bahsettiği manastır hala var. 7. yüzyılda inşa edilen bu mimari bir şaheserdir. Jvari manastırının yakınındaki tepeden, iki nehrin nasıl birleştiği açıkça görülebiliyor ve kıyılarında Mtskheta antik kenti tapınak kuleleri ile yatıyor.

Gürcistan topraklarında akan nehirlerya Karadeniz havzasına ya da Hazar'a. Kura Araks ve Kura'nın geniş su haklarına sahip olan kolu, diğer tüm kolları ile birlikte, en büyük su akışını Hazar'a götürüyor. Karadeniz havzasına ait nehirler (ana Rioni), ortak bir sisteme sahip değildir ve her biri kendi başına denize düşer. Hayal etmesi zor, ama Gürcistan coğrafi olarak küçük bir ülke 25 bin nehirler, dere ve çayların ağırlıklı buzul ve kar besleniyor eritmek su, yeraltı istochnikamii için toplamları nedeniyle yağış için, sihirli araziyi sulamak, onların bereketli su taşımak.

Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 2019

Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 2019

Related news

 • Ara Güler hayatını kaybetti
 • Floransa, İtalya
 • Makedon Ispanak Böreği Tarifi
 • Adlerdeki maymun kreş - eğlenceli ve bilgilendirici

 • Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 2

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi


  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 46

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 35

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 78

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 65

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 19

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 48

  Gürcistanın mavi arteri: Kuranın sağ kolu - Arak, sol kollar ve Kuranın kendisi 3