Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler 2019

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler 2019
Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler


Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler

Göbek yağlarını eriten yiyecekler

Göbek yağlarını eriten yiyecekler

Göbek ve basen bölgesindeki yağlanma bölgesel yağlanma olarak adlandırılır. Bu alandaki yağların yakılması için diyet uygulamalarının yanı sıra yağ yakıcı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir. Ayrıca yağ birikimi oluşan alanlardaki yağları yakan egzersizlerin yapılması da şarttır.

Göbek yağları nasıl eritilir: Göbek yağlarını eritme yolları:

Göbek eriten kürler: Limon suyu

Karın yağlarının azaltılması için en etkili çözüm limon suyudur. Limon suyu içerdiği asitler sayesinde yağların hızla yakılmasını sağlar. Toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını da hızlandırır. Karaciğer sağlığının korunmasını sağlar. Karın bölgesinin yanı sıra bel ve basen bölgesini de inceltmede etkilidir.

3 ya da 4 yemek kaşığı taze limon suyu ile 1 yemek kaşığı bal, 1 bardak kaynar suyun içerisine eklenerek her gün düzenli olarak sabahları tüketilebilir. Düzenli tüketilmesi kilo vermeyi hızlandırırken aynı zamanda enerji seviyelerinin artmasına yardımcı olur.

Limon ve karabiber de kilo vermek için tüketilebilir. 1 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı karabiber tozu ve 3 ya da 4 yemek kaşığı limon suyu karıştırılır. Bu karışım aç karna her gün sabah ve akşamları yatmadan önce tüketilebilir.

Göbeği eritmenin yolları: Aloe vera

Göbek bölgesindeki yağların eritilmesi için aloe vera da kullanılabilir. Aloe vera içerdiği enzimler sayesinde nem dengesinin korunmasına yardımcı olurken aynı zamanda vücuttaki serbest radikallerin ve toksinlerin dışarı atılmasında da etkilidir. Her gün düzenli olarak tüketilmesi yağ yakımını hızlandırır ve daha hızlı kilo vermeye yardımcı olur. 1 bardak ılık suyun içerisine 2 çay kaşığı aloe vera jel eklenerek karıştırılır ve tüketilir. Günde ne fazla 2 bardak aloe veralı su tüketilmelidir. Aloe veralı suyun içerisine 1 çay kaşığı bal eklenerek de tüketilebilir.

Karın bölgesini zayıflatan yiyecekler: Aloe vera, kimyon tohumu, zerdeçal ile aloe vera

Kimyon tohumu ve zerdeçal kilo vermek için en etkili baharatlardan biridir. Bir tutam kimyon tohumu ile yarım tatlı kaşığı zerdeçal tozu ve 1 yemek kaşığı aloe vera jeli bir bardak ılık suya eklenir. Aç karna her sabah tüketilmelidir. Kahvaltı için 1 saat üzerinde geçmesi beklenmelidir. Her gün düzenli olarak tüketildiğinde kısa sürede sonuçlarını verir.

Göbek eritme kürü: Köri yaprakları

Köri yaprakları da yağ yakıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca antioksidan içeriği ile toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Etkili anti inflamatuar özellikleri de vardır ve kan şekerini dengelemeye yardımcı olur. Bağırsak ve mide sağlığının korunmasını sağlar. Ancak en önenmlisi köri yaprakları vücuttaki yağ üreten östrojen hormonunu dengelemeye yardımcı olur. Kötü kolesterolü düşürür.

8 ila 10 adet taze köri yaprakları ezilir ve macun kıvamına getirilir. Bu macun bir bardak ayrana eklenir. Öğle ve akşam yemeklerinden sonra tüketilmesi önerilir.

Göbek yağlarını ne eritir: Sarımsak

Sarımsak da kilo vermeye yardımcı besinlerden biridir. Yağ yakıcı özellikleri vardır. Sarımsak vücudumuz için çok faydalıdır. Kalp hastalığı, tansiyon ve kötü kolesterol gibi birçok hastalığa karşı savaşır. Anti bakteriyel etkileri vardır ve alisin içerir. Kolesterol düzeylerini dengeler. Antioksidan içeriği ile toksinlerin dışarı atılmasını da hızlandırır. Ayrıca kan dolaşımını artırmaktadır.

3 ila 4 diş sarımsak ezilir. 1 bardak kaynar suya eklenir. 10 ya da 15 dakika demlenmesi beklendikten sonra süzülür ve sabah aç karna tüketilir.

1 çay kaşığı ezilmiş sarımsak ile 1 yemek kaşığı bal karıştırılarak günde 2 kez tüketilebilir.

1 çay kaşığı ezilmil sarımsak üzerine karabiber serpilerek her gün düzenli olarak tüketilebilir.

Sarımsak yemeklere ve salatalara eklenerek de tüketilmelidir.

Göbeği eriten yiyecekler: Salatalık

Göbek bölgesinin eritilmesi için salatalık en etkili besinlerden biridir. İki müthiş mineral olan silikon ve sülfür açısından zengin bir kaynaktır. Karındaki yağlarında daha hızlı yakılmasını sağlayan bu mineraller genel sağlık için de faydalıdır. Salatalık su içeriği yüksek bir besindir. Bu içeriği ile vücudun nem dengesinin de korunmasını sağlar. Ayrıca C vitamini,  B vitamini gibi genel sağlık için gerekli vitaminleri içerir. Hazımsızlık ve şişkinliği önler. Kalori miktarı da son derece düşüktür. Içerdiği lifler sayesinde sindirim sistemini çok daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur.

Salatalık salatalara eklenerek ya da suyu sıkılarak tüketilebilir.

Göbeği eritmek için ne yapmalı: Elma sirkesi

Göbek bölgesindeki yağların yakılması için elma sirkesi de etkili bir çözümdür. İştahın azaltılmasına yardımcı olur ve metabolizma hızını artırır. Yağ yakımını hızlandıran organik asitler ve enzimler içerir. Aynı zamanda vücudun su tutmasını engeller. İçerdiği lif toksinleri ile kilo vermeye yardımcı olur. Bağırsak hareketlerini destekler.

1 bardak ılık suyun içerisine 1 yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek her sabah aç karna tüketilebilir. Kahvaltıdan ve bir şey yenmeden önce 30 ila 40 dakika beklenmelidir.

1 bardak ılık suya yarım çay kaşığı tarçın ile 1 ya da 2 yemek kaşığı elma sirkesi eklenerek her yemekten önce tüketilebilir. İştahı azalttığı için daha az yemek yenmesini sağlar.

Kilo verdiren besinler: Fasulye

Fasulye yağsız protein bakımından zengin kaynaklar arasındadır. Aynı zamanda çözünür lif de içerir. Yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olurken aynı zamanda tokluk hissi yaratır. Kas gelişimini destekler. Kan akımı içinde LDL kolesterolü yani kötü kolesterolün yükselmesini engeller. Diyabet ve kalp hastalıkları için de faydalı bir besindir. Fasulyenin her çeşidi ile kırmızı barbunya fasulye, barbunya, mercimek ve nohut da beslenme düzenine eklenebilir.

Bir gece boyunca bir kase içerisinde fasulye bekletilir. Sabah içerisine doğranmış soğan, tuz ve karabiber tozu da eklenerek kaynatılır. İstenise maydanoz ya da kişniş yaprakları da eklenebilir. Bu karışım kahvaltıda tüketilir.

Karın yağlarını eritme yöntemler: Badem

Badem sağlıklı yağlar içerir. Proteinler, vitamin E, lif ve magnezyum gibi temel besinleri içerir. Kasların yağsız kalmasına yardımcı olurken aynı zamanda yağ birikmesini de engeller. İştah azaltan etkileri de vardır. Ancak yüksek miktarda kalori içerdiği için az miktarda tüketilmesi önerilir. Gün içerisinde 1 avuç badem tüketilebilir.

Alternatif olarak 1 kase su içerisinde 6 adet badem geceden ıslatılır. Ertesi sabah süzülür ve tüketilir. Bademler de yenir. Su yerine süt de kullanılabilir.

Badem yemek ve salatalara eklenerek de tüketilebilir.

Zayiflatan besinler: Enginar

Enginar folik asit, C vitamini, manganez ve biotin açısından zengin bir besindir. Yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı etkileri ile bilinir. Aynı zamanda içerdiği sinarin maddesi sayesinde karaciğer fonksiyonlarının gelişmesine katkı sağlar. Lif açısından da zengin bir besindir. Bu içeriği ile sindirimi geliştirir.

Zencefil ile zayıflama

Zencefil metabolizma hızını artırmaya yardımcı olur. Anti inflamatuar, analjezik, anti bakteriyel ve antipiretik özellikleri de içerir. Sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Bir bardak kaynar suya bir çay kaşığı zencefil eklenir. Demlenmesi için 10 ya da 15 dakika beklenir. Ardından süzülür ve tüketilir. Zencefil; yemek ve salatalara eklenerek de tüketilebilir.

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler 2019

Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler 2019

Related news Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten YiyeceklerGöbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler


Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler


Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler


Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler


Göbek Eriten Diyet Nasıl Yapılmalı: Göbek Yağlarını Eriten Yiyecekler