Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 2019

Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 2019
26.08.2019

Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 78

Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor

İnanılmaz çekici çiçek adından sonraLewis ve Clark'ın ünlü yolculuğunda ünlü Yüzbaşı W. Clark. Birçok kasaba halkı doğaya temas etmek ve bir clarke bitkisine sahip olmak istiyor. Tohumlardan ekim yapmak istediğinizi elde etmenin en kolay yolu olacaktır.

Çiçek ılımlı bir şekilde hissederiklim, ancak sıcak ve kurak bölgelerde yetiştirmek zor olacaktır. Klarnın yüksekliği 40 cm ila 1 m arasında, daha sıklıkla 90 cm'ye kadar değişebilir Büyük saten çiçekleri iki ila beş santimetre çapındadır. En yaygın renklendirme, pembe ve kırmızıdır, ancak, örneğin, zarif clarkey leylak, kırmızı ve beyazdır. Çiçeklenme Temmuz ayında gerçekleşir ve Eylül ortasına kadar sürer. Parlak renkler soldurulduktan sonra içinde çok sayıda küçük kahverengi tohum bulunan sevimli kutular var.

tohum yetiştiriciliği

Ekim sırasında sorun önlemek içintohumlar dışında yetişen bitkiler klarkia, toprak seçimi ile başlamaya değerdir. Astar olarak hafif asidik, hafif kumlu topraklar uygundur. Uzmanlar humusa, mineral gübreleri ve turbaları anakaraya eklemeyi tavsiye ediyor. Bitki iyi aydınlatmaya sahip açık alanlarda en iyi yerleştirilir. Ancak, bazı çeşitleri penumbrada tutabilirsiniz. Kültivasyonumuzda çok popüler hale gelen clarke çiçeğinin tohumları, serin mevsimde mükemmel bir şekilde filizlenir. Bu nedenle, ilkbahar ve sonbaharda ekilirler, ancak gerçek soğukluğun başlangıcından önce. Bitki transplantasyonu tolere etmez, bu problemin çözümü çiçek yataklarında doğrudan ekimdir. Eğer Clarkia bitkisinin yaz çiçeklenmesini istiyorsanız, tohumların büyümesi erken ilkbahar için planlanmalıdır.

Clark ekimi

İlk çekimler 7-12 gün sonra ortaya çıkar. Burçlar arasındaki aralık 20-25 cm'yi geçmemelidir, bu nedenle fazla bitkilerin temizlenmesi gerekir. Dört gerçek tabakaya ulaştıktan sonra çiçek dikmeye çalışabilirsiniz. Bitki 15 cm yüksekliğe ulaştığında, apeks koparılmalıdır. Bu clarkey ve genel decorativeness dallanma artırmak için yapılır. Sulama, o ılımlı tercih ediyor, ama toprak her zaman biraz nemli olmalıdır. İlk tomurcuklar göründüğünde, biraz sulanır. Toprağın düzenli olarak gübrelenmesi ve gevşemesi, uzun çiçeklenmenin anahtarıdır. Gübreler olarak, karmaşık ve uzmanlaşmış üst pansumanlar tercih edilecektir. Daha büyük ve daha canlı çiçekler üretmek için yapılmaları gerekiyor. Çiçek bahçesinin her zaman kendi kertenkelesine sahip olmasını sağlamak için, tohumların büyümesi yeni ekim stokunun montaj noktasını içermelidir. Bitkinin meyvesi, tohumlarla dolu bir dikdörtgen kutudır.

zarif bordo

Her yıl en parlak ve en güçlü olanı seçersenizkopyalar - kendi anahtarınızı Clarkey'in çıktısını alabilirsiniz. Ayrıca, bitkinin yeni benzersiz renk çeşitlerinin yaratılmasına izin veren perepylyaetsya olduğu da dikkat çekicidir. Normal tohum çimlenmesi için raf ömrü iki yıldır. İlk sonbaharda ekilen fidanlar, ilk donlardan önce daha güçlü olmak için ve kar üzerinde rahat kış için zamana sahipler.

Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 2019

Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 2019

Related news

 • Kredi
 • Altın fiyatları son dakika Bugün çeyrek altın fiyatı, gram altın fiyatı kaç TL 19 Mayıs 2018
 • Bozuk Tereyağı Nasıl Anlaşılır
 • Tunus İşi Baklava Dilimi Örgü Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Mısır Mitolojisine göre Burcunuz

 • Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 55

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor


  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 87

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 93

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 78

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 52

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 4

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 95

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 50

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 96

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 32

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 40

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 32

  Fairy Clarke: tohum yetiştiriyor 55