Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 2019

Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 2019
16.09.2019

Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 54

Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf

Egzotik cins kedilerin temsilcileriuzun ve zengin bir tarihe sahiptir - saraylarda yaşamayı başaramadılar, telif hakkının favorisi değildiler. Cins çok genç, yine de bu sevimli hayvanların zaten tüm dünyada kedi sevenlerinin kalplerini binlerce kazandı.

Cinsin tarihi

Shorthair egzotik kedi yetiştirildi.XX. yüzyılın 60'lı yıllarında American Shorthair ve Pers kedisini geçerek. Yetiştiricilerin amacı, İranlı bir kürklü bir Amerikan kedisi almaktı. Deney sonucunda, ışığa inanılmaz derecede çekici, kalın tenli, büyük gözlü ve düzleştirilmiş bir kedi göründü. Dışarıya doğru, kısa saçlı Amerikalılara pek benziyordu.büyük gözlü kedi

Yetiştiriciler sonuçtan memnun kaldıklarında, peluş yaratıklara benzer canlılar, sahiplerinin şaşkına çevirdi, hemen yetiştiricileri değil ilk gösterideki hakim ekibi de kazandı.

1966'da ilk standartları,büyük gözler. Cinsin adı "Egzotik Shorthair" idi. Bu belgeye göre, hayvanlar Perslere benzer, ancak kesilmiş bir kürk katıyla olmalıdır. 1967'de egzotikler resmen tanınmıştı.kediler egzotik resimler

Ülkemizde bu sempatizanlar ilk önce1991. Yerli yetiştiriciler hemen bu cinse aşık oldular. Yetiştirme amacıyla, dünyanın en ünlü kreşlerinden en yüksek sınıfı hayvanları satın aldılar.

görünüm

Iri gözlü, güzel ve sıradışı bir kedihiç fark edilmeyecek. Bu hayvanların görünüşü olağanüstü. Kompakt ve yoğun gövde, güçlü ve kısa boyunlu, kalın yuvarlak pençeler. Baş, arsız ve düz bir namluyla, iri gözlerle ve çok küçük kulaklarıyla büyüktür. Burun göz seviyesinde bulunur. Yün yoğun, renkler - çok miktarda.büyük gözlü ırktan kediler

karakter

Teyit edilen uzmanlara göresahiplerinin yorumları, egzotur - büyük gözlü bir kedi - bugün güvenle ilk on gözde hayvanda yer alır. Birçok açıdan bu onun yumuşak ve accomodating doğası gereğidir. Bunlar sevimli, eğlenceli hayvanlardır. Bir dairede kalmak için idealdirler. Makalemizde gördüğünüz fotoğraflar olan kediler egzotikleri, büyük bir ailenin evcil hayvanları olmasa bile hiç endişelenmeyin. İlginçtır ki köpekler gibi, bir egzotur mutlaka ailesinin bir üyesini seçer ve onun "gerçek" ustasını düşünür. Büyük gözleri olan bu muhteşem kedinin, koşulsuz olarak itaat edip sevgisini çekeceği bir kişiyi seçerken rehberlik ettiğini anlamak zordur.

Lüks yapmak arzusuna rağmen, hangiPerslerin dışına gönderildi, bu yakışıklı erkekler akrabalarından çok daha girişken. Dizlerinin üzerinde atlamaktan mutluluk duyuyorlar, ayrılmış yerde yalnız kalmak istemiyorlar. İnanılmaz bir sabır ve büyük bir sevinç ile egzotikler onları çok küçük çocuklar ile oynamalarına izin verirken diğer birçok kedigiller de yüzmeyi kesmek ve burun hüzünden hoşnutsuz olmamak için önemlidir.

bakım

Sık sık egzotiklere "tembel temalar" denir. Bunun nedeni, yünlerinin daha az bakıma ihtiyacı olduğu gerçeğidir. Fakat bu sadece Perslerle karşılaştırılmıştır. Lüks egzotik ceket çok yumuşak, yoğun. Ortalama bir uzunluğa sahiptir (kısa saçlı, Perslere kıyasla bu hayvanlara tekrar denir), çok yoğun bir astar ve biraz da oval saçlıdır. Ona teşekkürler, sorunsuz yalan söylemiyor, sanki biraz yükselmiş gibi. Pek çok "koşhatnikov" böyle bir dokunun yününün koltunların ortaya çıkmasına eğilimli olduğunu bilir. Bu yüzden düzenli bakıma ihtiyacı var. Fotoğrafları genellikle dergilerle süsleyen egzotik kediler, yalnızca dişlerin yuvarlaklanmış tek sıra metal sırtlarla günlük tarama yaparken çok etkilidir. İlk bakışta nadiren ve daha sonra sık taraklar kullanılır, bu da ölü tüyleri kaldıracaktır. Uzmanlar bu amaçlar için torbalar kullanmayı önermezler.iri gözlü ve düz yüzlü kediYüzünden büyük gözleri olan bu sevimli kediÖzel yapı namlu kendi hijyenini bağımsız olarak uygulayamaz. Diğer kediler gibi yalamasını bile zorlaştırıyor. Dolayısıyla bu prosedür sahibine tayin edilir.

En sorunlu yerler gözyaşı kanallarıdır. Ekzotikler aşırı gözyaşı damlasıdır, bu yüzden kirli izler gözlerin köşelerinde görülür.

Egzotik egzotik yaka sürekli pisGıda, bu kediler çok düzgünce yemek yiyemezler gibi. Özellikle bu kirlilik, beyaz bir kürkün ceketinin sahipleri tarafından görülür. Çünkü iri gözlü bir kedi bu özellikleri diğer ırkların hayvanlardan daha sık temizlik gerektirir. Böyle bir evcil hayvan için Su prosedürleri ayda bir kez daha az tavsiye edilen ve gösteri ve haftalık olarak önce değil. Yün yıkandıktan sonra kremi koymanız gerekir.kediler egzotik resimler

Göz Bakımı

Büyük gözlü bir kedi sever misin? Gelecekteki sahibinin, özel bakıma ihtiyaç duyduklarını bilmeleri gerekir. Her gün olmalı. Gözlerin iç köşeleri, göz losyonu veya haşlanmış suyla nemlendirilmiş yumuşak bir peçete ile silinmelidir. Gözlerden deşarj çok miktarda olduğunda antiseptik (klorheksidin veya iyodinol) kullanılabilir.

Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 2019

Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 2019

Related news

 • Kayaklar hakkında büyüleyici bilmeceler
 • Kehanet rüyası nedir Neden herkes bunu göremiyor
 • Yeni doğan sarılığı kaç günde geçer
 • Sarkaç: Beyaz lahana
 • Tığ İşi Kurdela Yapılışı Türkçe Anlatımlı Videolu

 • Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 76

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf


  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 16

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 50

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 24

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 27

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 4

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 32

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 19

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 97

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 92

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 34

  Exot - iri gözlü ve düz bir burnu olan bir kedi. Cinsin tanımı, fotoğraf 2