Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri 2019

Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri 2019
Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri


Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri

Evinize ekleyeceğiniz bazı küçük detaylar veya yapacağınız bazı küçük değişiklikler ile evinizin daha canlı, daha taze ve daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte eve canlılık ve ferahlık katacak fikirleri;

Huzuru bulduğunuz, kendinizi iyi hissettiğiniz yerlerden biri kesinlikle evimiz. Bu duyguları hissedebilmek için de kendi zevkimize göre ev dekorasyonu yapar, duvarın renginden, koltukların, yerleşimine kadar pek çok detaya özen gösteririz. Bunları yaparken renk seçimleri ve kombinasyonlarına ayrı bir dikkat etmek gereklidir. Renklerin anlamları ve bize hissettirdikleri yanında eve girdiğiniz zaman size monoton ve sıkıcı bir his yerine taze ve canlılık hissetmelisiniz. İşte bunu sağlamanın yollarına bakacağız bugün. Evinize ekleyeceğiniz bazı küçük detaylar veya yapacağınız bazı küçük değişiklikler ile evinizin daha canlı, daha taze ve daha ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. İşte eve canlılık ve ferahlık katacak dekorasyon fikirleri;

Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri

1- Taze Çiçekler :

Çiçeksiz bir ev düşünemiyorum açıkçası ben. Çünkü özellikle de taze çiçekler hem görünüşleri hem de kokuları ile tüm evin görünümünü bir anda değiştiriyorlar. Özellikle bahar aylarında evinize de baharı getirmek istiyorsanız taze çiçekler kullanabilirsiniz. Eğer benim gibi taze çiçeklerin koparılmasına gönlünüz el vermiyorsa, ev dekorasyonunuza uygun renklerdeki yapma çiçeklerden yararlanabilir, üstlerine istediğiniz bahar kokularından sıkabilirsiniz.

1 ev dekorasyonu dekoratif fikirler_mini

2- Renkli Yastıklar veya Yastık Kılıfları :

Bence aşağıdaki resim renkli yastıkların evin görünümünü nasıl daha mükemmel hale getirdiğinin kanıtı gibi. Ev dekorasyonunda oturma odası veya yatak odaları için yastıklar veya renkli yastık kılıfları büyük bir öneme sahip benim için. İsterseniz dışarıdan satın alabilir isterseniz evde çok daha uygun bütçeler ile kendi yastık kılıflarını dikebilirsiniz. Özellikle de tek renk koltuklara veya sade renklerde seçilmiş bir ev dekorasyonuna sahipseniz farklı renklerdeki veya desenlerdeki yastıklar evi canlandırıcı bir etki gösterecektir.

2 ev dekorasyonu dekoratif fikirler eve canlılık ve siklik katacak_mini

3- Altın Renkli Aksesuarlar :

Özellikle açık renkli mobilyalara en çok yakışan aksesuar detaylarından biri de altın renkli olanlar. Aydınlık görünüme eklene hoş altın pırıltılar her zaman eve canlılık katacaktır. Üstelik bunu sağlamak için illa yeni aksesuarlar da almanıza gerek yok. Evinizde değişiklikler yapmaya karar verdiğiniz zaman seçtiğiniz bazı aksesuarları hobi mağazalarından aldığınız metalik altın boyalar ile boyayarak da aynı etkiyi kolayca yaratabilirsiniz. Altın aksesuarlar sadece beyaz gibi açık renklerle değil siyah, lacivert gibi koyu renkler ile de mükemmel bir uyum gösterirler.

3 ev dekorasyonu dekoratif fikirler_mini

4- Sanat Resimleri

Ev dekorasyonunda veya odanızın dekorasyonunda tercih ettiğiniz renklerle uyumlu yağlı boya tablolar, sanat resimleri veya çerçeveler de eve canlılık ve aydınlık katmak için doğru seçeneklerdir. Yukarıdaki resim de aslında anlatmaya çalıştığımıza güzel bir örnek. Eğer resim yapmak gibi hobileriniz varsa çok daha şanslısınız aslında. Eğer yoksa da böylesi resimlere gerek internette gerekse mağazalardan kolayca satın alabilirsiniz.

5- Renkli Sandalyeler :

Yazının başından beri de okuduğunuz gibi aslında evdeki her bir eşyayı aksesuarı eve canlılık, ferahlık katacak dekoratif eşya olarak seçebilirsiniz.İşte bu eşyalardan biri neden sandalyeler olmasın! Küçük ayrıntılarla eşleştirdiğiniz sandalyeleriniz evinizin daha şık görünmesini sağlayacağı gibi size de güzel hisler verecektir.

6- Tabak ve Kupalar :

Aksesuar denildiği zaman aklınıza sadece vazolar, yastıklar gelmesin. Özellikle seçeceğiniz pastel renkli tabaklar ve bardaklar hem evinize aydınlık katacak hem de tazelik katacaktır.

4 ev dekorasyonu dekoratif fikirler_mini

7- Renkli Kitaplıklar :

Evin en güzel bölümlerinden biridir kitaplıklar. Hemen her tarz dekorasyona uyum sağlatabilirsiniz onları kolayca. Rafların renklerini evin dekorasyonuna göre boyayabilir, kitaplarınızın dizilimini de değiştirerek tüm görünümü değiştirebilirsiniz.

8- Perdeler :

Eve canlılık katacak dekorasyon fikirleri paylaşırken evin perdelerini de unutmamak gerek. aydınlık ve ferah bir ev için seçtiğiniz perdeler çok önemlidir. Böyle anlatılınca sanki perdeler açık renk olmalı gibi bir kanıya varıyorsanız yanılıyorsunuz. İç mekana canlılık katabilmek için renkli perdeleri de kullanmayı mutlaka denemelisiniz.

5 ev dekorasyonu dekoratif fikirler_mini

Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri 2019

Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri 2019

Related news Eve Canlılık Katacak Dekorasyon FikirleriEve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri


Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri


Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri


Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri


Eve Canlılık Katacak Dekorasyon Fikirleri