Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır?

Evde El Kremi Nasıl Yapılır?
Evde El Kremi Nasıl Yapılır?

Bakımlı ve güzel eller için bakım yapmak şarttır. Belirli ürün ve hava kimyasalları sayesinde eller çok çabuk kurur. Ellerimizin derisinin kötü bir görünümü hatta erken yaşlanmayı önlemek için her gün ellerimizi nemlendirmeliyiz. Vücudumuzun diğer bölgelerini nemlendirdiğimiz gibi ellerimizin de neme ihtiyacı vardır. Ellerimizin güzel görünmesi için doğal ürünler kullanmalıyız. Doğal ürünlerin hem yan etkisi yok hem de kolay ve ekonomiktir. Şimdi evde el kremi nasıl yapılır onu görelim.

Avakado ve bal nemlendiricili el kremi

Ellerimiz sürekli çatlıyor ve kötü görünüyorsa neme ihtiyacı var demektir. Soğuk havalarda dışarıda ellerimiz kurumaya meyillidir. Avakado ve bal derimizi derinlemesine besler. Bu maddeler güçlü nemlendirici özelliğine sahiptirler. Aynı zamanda cildimizin güzel görünmesini sağlarlar.
YAPILIŞI
Avakado çekirdeğini çıkarıp ikiye bölünür. Yarısı püre haline getirilip bir kaşık bal ile macun haline getirilir. Bu şekilde ellerimize uygulanıp 20 dakika bekletilir sonra ellerimiz ılık su ile durulanır.
avakado bal nemlendirici krem

Canlandırıcı el kremi

Ellerimiz cilt olarak çok ince ve hassastır. Güneşin zararlı ışınlarının  etkisi ile de erken yaşlanma sürecine girer. Ellerimizde kırışıklıkların, varis ve koyu lekelerin  görünümünü önlemek için  bakım esastır. Yaşlanma etkilerini geciktirmek için aloe vera ve kuşburnu yağı. Bir taraftan aloe vera kolojen ve elastik üretimini uyarır diğer yandan kuşburnu yağı cildi  yeniler ve lekelerle savaşır.
YAPILIŞI
Aloe vera jeli ile 1 yemek kaşığı kuşburnu yağı ile  yapılan el kremini düzenli kullanın . DDeneyin ellerinizin genç ve güzel kaldığını görün.
canlandırıcı el kremi

Çatlamış eller için krem

Ellerde çatlaklar görebilirsiniz bu durum hasarlı doku olduğunu gösterir. Hasarlı dokuları yardımcı madde ile beslemek gerekir. Kuru ellerle mücadele elleri nemli tutmakla olur. Bunun en iyi formülü ise gliserin ve gül suyudur. YAPILIŞI
2 çorba kaşığı gül suyu ile 2 yemek kaşığı karıştırıp merhem gibi ellerinize her gece yatmadan önce uygulayın.  Ertesi sabah cildiniz bu ürünlerle güçlenmiş olacak ve elleriniz harika görünecektir.
çatlamış eller başlığı

Bir önceki yazımız olan Kürk Yelek Nasıl Giyilir? başlıklı makalemizde bayan yelek, Kürk yelek ve tüylü yelek hakkında bilgiler verilmektedir.

ÖNCEKİ KONU
SONRAKİ KONU
!function(d,s,id){var js,fjs=d.getElementsByTagName(s)[0];if(!d.getElementById(id)){js=d.createElement(s);js.id=id;js.src="//platform.twitter.com/widgets.js";fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,"script","twitter-wjs");
BENZER KONULAR
Bal evde güzellik ipuçlarından en güçlü araçlarından biridir. Cildimiz için...
Hepimizin bildiği bir gerçek var ki; çirkin kadın yoktur, bakımsız...
Gözenekleri Sıkılaştıran  En İyi Kremler Yüzünüzdeki gözenekleri sıkılaştırmak ve küçültmek için...
GÖZ ALTI TORBALARI İÇİN;Patates ve salatalığın cilt sıkılaştırıcı özelliği vardır...
Ünlü güzellik uzmanlarını sosyal medyadan takip ediyorsanız muhtemelen C vitamini...Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır


Evde El Kremi Nasıl Yapılır