Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 2019

Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 2019
24.08.2019

Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 57

Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf

Konut ve apartmanların ekonomik ve makul sahipleriGiderek geleneksel akkor lambalardan vazgeçmeye başladı ve daha az elektrik tüketen halojen lambalar elde etti. Elbette, bu tür cihazların dezavantajları vardır. Çalışma prensipleri daha detaylı olarak ele alınabilir.Ev kusurları için halojen lambalar

Halojen lambalar nasıl çalışır?

Ev için enerji tasarruflu halojen lambalar - G9ve diğer modeller - çalışma prensiplerine göre geleneksel akkor modellere benzer. Normal bir ampulün oldukça büyük bir buzlu veya saydam cam ampulü vardır. Kapasitesi, genellikle azot, argon veya her ikisi de bir gaz karışımı ile doldurulur. Merkezde bir elektrik akımı akıp 2500 ° C'ye ısıran ve bir parıltı oluşturan bir tungsten filaman vardır. Tungsten dahil olmak üzere tüm "beyaz" metaller, akkor olduğunda beyazla parlar, ama ampul sayesinde aydınlatma soğuk veya sıcak olabilir.

halojen lambaların dezavantajları

Halojen ve akkor lamba arasındaki fark

Standart akkor lamba normaldetüketim, ve bu günde 12 saat, 1000 saate kadar çalışabilir. Burada bir keresinde soru ortaya çıkabilir: "İşine çok fazla elektrik harcadığından dolayı?" Bunun nedeni, güç tüketiminin armatürün ısıya değil, armatürün iki kat daha fazla vermesidir. Zamanla, ortaya çıkan ısı ve büyük ısı nedeniyle, tungsten filaman patlar ve hatta bazen patlar. Ve bu, akkor lamba ve halojen arasındaki esas farktır.

Metal halide aydınlatma daBunlar tungsten filamanların kullanımına dayanır, ancak çok daha küçük boyutlu bir kuartz şişesine yerleştirilirler. Filamanlardan bu kadar küçük bir mesafede bulunan basit bir cam eritmeye başlayacak ve tam tersine kuvars, yüksek sıcaklık sıcaklıklarına karşı direncini artırmaktadır.

Bir akkor lamba ve halojende gaz daFarklı. İkinci seçenek için uzmanlar, gaz halindeki halojen buharını oluşturan tungsten buharlaşmasına sahip bir madde geliştirdi. Yüzeylere yerleşmeyen ve tamamen yok olan tungsten buharlarıyla birleştirildiğinde, ipliklerin ömrü önemli ölçüde uzar. Ayrıca, böyle bir evrensel gaz karışımından ötürü, filamentlerin sıcaklığı azaltılmaktadır. Bir halojen kullanıldığında, iplik aynı şekilde ısısını boşluğa verir, ancak nitrojen veya argon kullanıldığında 1,5 kat daha küçüktür. Cihazların bu şekilde çalışması, elektrik tüketimini önemli ölçüde azaltmaya imkan tanır.ev için halojen lambalar yorumlar

Halojen lambaların avantajları

Halojen bazlı aydınlatma cihazlarının kendine özgü özellikleri vardır. Olumlu nitelikler aşağıdakileri içerir:

- Göz bakımı gerektiğinde kullanım için mükemmeldir. Radyasyonlu parlak ışık, görsel stresi azaltır, kristale aşırı yüklenmez.

- Aydınlatma sistemleri için harikaÖrneğin, potansiyel alıcıları veya müşterileri çekmek için reklam görevleri ile ilgili. Vitrinlerin dekorasyonu için beyaz ışık en iyi seçenektir. Halojen spot ışıkları yardımıyla bir spot odak oluşturabilirsiniz. Birçoğu, halojen çalışması sırasında yüzeylerin renklerinin daha yoğun ve doygun hale geldiğini, renklerin daha canlı olduğunu belirtti.

- Dahili tip halojen projektörlerAvlu aydınlatması için en uygun olarak kabul edilir. LED muadillerinin yanı sıra, sıcaklık dalgalanmalarına karşı mükemmel dayanıklıdırlar, dış etkenlere, atmosferik yağışlara karşı dayanıklıdırlar. Bu durumda ana şey onların tamamen sızdırmazlık. Ev için spot lambalar ve halojen lambalar, satın alınmadan önce fotoğrafların ön çalışmalarına tabi tutulabilir, böylece% 20 oranında benzer akkorlardan daha ekonomiktir. Onların ayırt edici özelliği, açık alanın tüm köşelerini aydınlatan çok parlak bir ışıktır.ev foto için halojen lambalar

Halojen lambaların dezavantajları

Ev için halojen lambalar bulundurur ve kullanır. Cihazların dezavantajları şunlardır:

- Parlak beyaz aydınlatma herkesin beğenisine değilinsanlar. Gözlere çarpar ve her zaman uygun değildir. Yatak odası veya çocuk yatak odası için halojen avizeler karşılamak için sık sık değil. Eğer bu binalara yerleştirildiyse, geliştirdikleri stratejiye göre, sadece deneyimli bir elektrik mühendisinin rehberliği altında ve bir açıda.

- Lambaların dış kabuğu çok güçlü olmasına rağmenHasar görebilir ve bu durumda insanlar için tehlikeli bir gaz çıkacaktır. Küçük bir miktardaki varlığı özellikle zararlı değildir, ancak halojen yalnız değilse vertigo ve migreni tahrik edebilir.

- Ev için halojen lambalar, dezavantajlardiğer cihazlar ile aynı olan, banyoda yükleme tavsiye etmiyoruz. Burada buharlaşan nemin sürekli etkisi altında olacak ve kısa bir operasyondan sonra patlayabilir.

- Parçalar, katmanlar ve kartuşlarözel geri dönüşüm. Ev için kepçe halojen lambalarına atmayın. Dezavantajlar da burada belirgindir. Hasarlı cihaz ya mevcutsa ya da benzer hizmetlerde uzmanlaşmış bir şirkete ya da evrensel bir kimyasal atık bertaraf konteynerine gönderilmelidir.

Tüketici görüşü

Eviniz için bir halojen lamba satın almadan önce,Bunlarla ilgili yorum ilk önce çalışılmalıdır. Bazı tüketiciler ilk başta bu tür cihazların maliyeti ile caydırılabiliyor, çünkü bunların fiyatı standart akkor lambalardan daha yüksek. Yine de, ev için halojen lambalar çok faydalıdır. Yüksek ilk alım maliyetleri ile ilgili eksiklikler, bir süre sonra yüz katını haklı çıkarır. İncelemelerde, insanların güç tüketiminden tasarruf ederek cihazların dayanıklılığından çok memnun olduklarını görebilirsiniz.ev g9 için halojen lambalar

Kurulum özelliği

Kurulumdan halojen kurulumu farklıdırGeleneksel akkor lambalar, kuvartz tozuna sahip olduklarından ellerine dokunmak için tavsiye edilmez, böylece yapısını bozmaz. Bu olursa, cihaz çalışmayabilir veya patlayabilir. Aydınlatma ekipmanı için böyle bir plan kurarken net bir sıra takip etmek önemlidir.

Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 2019

Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 2019

Related news

 • Evde ısı kullanmadan saç dalgası nasıl yapılır
 • Sucuklu Kuru Fasulye Tarifi
 • NASA Başkanı’ndan Soyuz kazasıyla ilgili sorulara duygusal yanıt
 • I Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • Akıllarından Zoru Olduğunu Düşündüğümüz Anneler ve Bebekleri

 • Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 24

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf


  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 62

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 92

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 88

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 21

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 69

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 15

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 42

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 2

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 84

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 75

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 22

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 52

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 96

  Ev için halojen lambalar: eksiklikler, yorumlar, fotoğraf 65