Etol Fort 2019

Etol Fort 2019
Etol Fort


Etol Fort

Etol Fort;Etol fort ağrı kesiciEtol fort 400 mgiltihaplanmış bölgenin tedavisinde kullanılan ilaçların başında gelmektedir. Etol fort iltihabı önleme etkisi yanında ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği de bulunmaktadır.. Sağladığı etkilerden dolayı doktorların sıklıkla yazdığıetol forthakkında merak edilenler ve Etol fortun yanlış kullanımı önlemek için sizlere bu yazımda bu ilaçtan bahsetmek istiyorum.

Etol Fort Nedir

ETOL FORTiçeriğinde bulunan etken madde etodolak sayesinde kısa sürede oluşan ağrı, sancı ve iltihap durumlarında etkili bir ilaçtır.Etol fort ağrı kesicigenel olarak Kullanım alanları ise;

ETOL FORT ameliyat sonrası ağrılar

ETOL FORT akut kas iskeleti sistemi ağrılarında

ETOL FORT adet sancısıağrılarında

ETOL FORT adet ağrısı

ETOL FORT baş ağrısı,Migren

ETOL FORT dış ağrısı

ETOL FORT eklem kireçlenmesi, ameliyat sonrası görülen yumuşak doku hasarı,

durumlarında kullanılır.

Etol fort reçete ile satılan bir ilaç olduğundan mutlaka doktorunuz tarafından yazılmalıdır. Etol Fort 400 mg Film Tablet bir kutuda 28 adet satılmaktadır.

etol fort, etol fort nedir

Etol Fort Tablet

Etol Fort Ne İşe Yarar

Etol fort muadililaçlarında bulunmasına rağmen uzun yıllar doktorların ilk tercih ettiği ilaçların başında gelmektedir. Bunda en büyük etken Etol fort’un iltihap, kas ağrıları, iskelet ağrıları, migren, diş ağrısı gibi sayısız sorunu kısa sürede ortan kaldırmasıdır.Etol fort ne işe yararyadaefol fort nedirsorusu sıklıkla bu ilacı kullanan ve olumlu etkisini gören birinin başkasına tavsiye etmesi üzerine daima merak edilmiş olmasına rağmen Etol fort kullanmadan önce mutlaka doktorunuz bu ilacı size yazmalıdır. Etkili olmasının yanında bilinen ve ciddi sorunlara yol açan yan etkileri bulunmaktadır.

Etol Fort Etken Maddesi

Etol fort etken maddesi etodolak’dır.  Her bir 400 mg tablette bulunan yüksek orandaki etodolak ağrıyı ve acıyı azaltıcı etkisi vardır.

Etol Fort Yan Etkileri

Çok etkili olması ağrıyı azaltması nedeni ile bazen bilinçsiz ve doktor tavsiye olmadan kullanıldığında ciddi sorunlar oluşturan bu ilaç mutlaka doktorunuzun size tavsiye ettiği şekilde ve dozda kullanmaya dikkat ediniz.Etol fort uyarılar ve önlemleriçin mutlaka etol fort prospektüsbelirtilen şekilde kullanılmalıdır. Etol fort bilinen yan etkileri;

Etol fort ciddi mide ülseri ve mide kanamasına neden olabilir

Şiddetli mide ve sırt ağrısı

Siyah dışkı

Mide bulantısı ve kusma

Olan dışı şekilde kilo alıyor ve şişkinlik yaşıyorsanız

Şiddetli alerjik reaksiyonlar (Deride dökülme, kurdeşen, kaşınma, nefes alma zorluk)

Göğüste ağrı ve sıkışma hissi

Ağız yüz ve dudaklarda şişlik hissi

Etol fort ilacın yan etkileri seyrek olarak görülen ama ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan birini yaşıyorsanız derhal ilacı kullanmayı bırakmalı ve bir sağlık kuruluşundan mutlaka destek almalısınız. İlaca karşı yan etkileri olan kişide yukarıda saydığım yan etkiler görülmektedir.  Etol fort’un bilenen ve sıklıkla görülen yan etkileri kategorilere ayrılmıştır.

Sıklıkla görülen yan etkileri ise

Sıklıkla görülen yan etkiler 10 hastadan 1’de görülen yan etkilerdir.

Baş dönmesi, sinirlilik, depresyon,ruhsal çöküntü, halsizlik, yorgunluk, bulanık görme, kulak çınlaması, titreme, ateş, kaşıntı, döküntü, sık idrar, mide yanması, mide bulantısı, ishal, kabızlık yaygın görülen yan etkilerdir.

etol fort, etol fort nedir

Etol fort

Etol Fort Kullanım Şekli ve Dozu

Etol fort mutlaka doktorunuzun yada eczanenin size verildi şekilde ve dozda alınmalıdır. 1 günde alınması geren tablet sayısı 2 tanedir ama doktorunuzun tavsiyesi üzerine 3 defa alınabilir. Buna doktorunuz karar vermelidir. 1 Tablet 400 mg’dır ve 1200 mg almak büyük risklerin oluşmasına neden olabilir.

Etol fort mutlaka yemekle beraber yada yada yemekten sonra bir bardak su ile beraber alınmalıdır. Etol fort aç karınla tüketilmemelidir.

Etol Fort’u Kimler Kullanamaz

Etol fort kullananlarve kullanmayanlar mutlaka bilinmelidir. Bilinçsiz tüketim istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Etol fort tablet kimler kullanmaz;

18 yaşından küçükler kesinlikle kullanmamalıdır.

Yaşlı kimseler mutlaka doktorun gözetiminde kullanmalıdır. Ciddi kalp ve mide sorunlarını tetikleyebilir.

Akciğer ve böbrek sorunları olanlar kullanmamalıdır.

Etol fort alkolalanlar ve düzenli alkol kullananlar asla bu ilacı tüketmemelidir.

Etol fort ağrı kesiciastım hastaları ve sigara tüketenler kullanmadan önce dokturuna bu durumu bildirmelidir.

Ciddi by-pass, kalp ameliyatı geçirdiyseniz. Kalp ve damar sorunlarınız varsa

Başka ilaç kullanıyorsanız

Etol fort hamilelik, gebelik ve emzirme dönemlerinde kullanmayınız.

Etol Fort Hamilelik ve Emzirme Döneminde Kullanımı

Etol fort tablet hamile kalmayı planladığınız dönemden 3 öncesi döneme kadar mutlaka kesilmelidir. Hamilelik döneminde bebeğe ciddi zararlar verebilir. Hamile kalmayı düşünenlerin ve hamile olanların mutlaka bu ilacı doktor gözetiminde kullanmaları tavsiye edilir. İlacın anne sütüne geçme ihtimali olduğundan mutlaka doktorunuzun onayı almadan kullanmayın.

Etol Fort Muadili İlaçlar

Etol ford muadiliveetol fort eşdeğerilaçları

Barca sr uzatılmış salımlı film tablet

Edolar film tablet

Tilac sr uzatılmış salımlı tablet

Etotac sr uzatılmış salımlı tablet 7

Dolarıt film tablet

Edolar film tablet

Etodin film tablet

Tilac film kaplı tablet

Etol Fort Ne Kadar

Etol fort fiyatı reçete satıldığından genelde bütün eczalerde fiyatı aynıdır. Etol fort ne kadar

ETOL FORT 400 mg 28 film tablet 2019 YILI FİYATI
Etken Madde Etodolak 28.34 TL

Etol Fort Ağrı Kesici Kullanalar

Etol fort ağrı kesici kullananlar geneldeetol fort diş ağrısına iyi gelir mi,etol fort kas gevşeticiveetol for adet sancısıveetol fort adet ağrısı üzerindeki etkileri hakkında bilgi paylaşmında bulunmuştur. Etol fort kullananların ilacın çok etkili olduğunu söyle de kullananların çoğu ilacın yan etkileri ile sıklıkla karşılaşmışlardır. İşteetol fort ağrı kesicikullananların yorumları tamamen forumlarda ve sözlüklerde bu kremi kullanalar tarafından yapılmış yorumlardır.

Etol fort migrenağrıma çok iyi gelen mükemmel ilac, hayat kurtarıcım

Her idmandan sonra aldığım ve kas ağrılarımı dindiren ilaç

Etol fort adet ağrısıbaşladığında mutlaka aldığım ve tek işe yarayan ilaç

İlacı bende kullanıyorum ama bende hiçbirsey olmadı şükürler olsun . Baş ağrıları çok fazla olduğu için kullanıyorum ama şükürler olsun ki rabbime şimdi ağrım felanda kalmadı ama bittikten sonra tekrar kullanmalı mıyım onu bilmiyorum ama ilacın yan etkisini hala tatmadım

Diş ağrım olduğu için tavsiye üzerine Etol fort kullandım, diş Ağrım geçti geçmesine fakat ateşim çıktı, midem bulanıyor, kendimi çok kötü hissettim.

Etol fort kullandım ama bende neredeyse yan etkileri göründü bu ilaç çok etkili ya ilacı aldıktan 2 dakika sonra yan etkileri bende görüldü

Sizlere bu yazımındaEtol fort ağrı kesiciilaç hakkında bilgi vermeye çalıştım. Sitemizde sadece ilaç hakkında bilgiler sunulmuştur. Asla doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayın.

Etol Fort 2019

Etol Fort 2019

Related news Etol FortEtol Fort


Etol Fort


Etol Fort


Etol Fort


Etol Fort


Etol Fort