Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat 2019

Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat 2019 Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

Daha uzun bir dönem sağlamak içinEvinizin çatı operasyon, kurulum yönergeleri takip etmelidir. Bu aynı zamanda üreticilerin çeşitli hediyeler yumuşak karo için geçerlidir, fakat aynı yöntemle ayarlanır. Talimat, sıcaklık rejimine uygunluğu sağlar. Döşeme + 5 ° C üzerinde sıcaklıklarda gerçekleştirilmektedir tavsiye

Zona malzemelerini kapsar.bir metal tutturucu ve alt tarafta bulunan kendinden yapışkanlı bir tabaka vasıtasıyla yüzeye bağlanır. Kaplama, güneş ışınları tarafından ısıtılarak sağlanan yüksek sızdırmazlığa ve yapışma özelliğine sahiptir. Bu sayede zona birlikte ve taban ile kaynaklanır.

Esnek karoların kendi elleriyle kurulumuserin havada gerçekleştirin, daha sonra kendi aralarında bezlerin yapışması yeterince güçlü olmayabilir. Yapışkan tabakayı ısıtmak için, bir yapı saç kurutma makinesi tarafından temsil edilen bir ısı-hava yakıcı kullanılması gerekmektedir. Materyal aynı zamanda bitümlü macun üzerine de serilir, bununla birlikte, sırt kaplamasının montajı ile, zorluklar ortaya çıkabilir, çünkü malzemenin bükülmesi gerekir.

Düşük sıcaklıklarda bitüm karolarıkırılgan ve sert hale gelir, bu nedenle istenilen şekle gonta yapmak çok kolay değildir ve malzemede mikro çatlaklar görünebilir. Soğuk havalarda kendi elinizle esnek zona takmayı planlıyorsanız, kaplama malzemesi gün içerisinde odada tutulmalıdır. Gerekirse, çatının üstündeki parça malzemesinden döşemenin döşenmesi, polietilen ile kaplanmış bir raf çerçevesinden oluşan kapalı bir alan ile donatılmıştır. Sınırlı bir hacimde istenen sıcaklığı oluşturmak için ısı tabancaları kullanılır.

Vakıf oluşturma

Esnek karoların kendi elinizle montajı

Esnek karoların kendi ellerinizle montajısürekli bir sandık ile bir rafter sistemi ile temsil edilen taban üzerinde gerçekleştirilir. Çatı kaplamasının düzgün çalışması için, yalıtım bariyerinin dış yüzeyine bir yalıtım elemanı yerleştirilirken, yalıtım katmanı diğer şeylerin yanı sıra, difüzyon membranının da güçlendirilmesi gerekir. İkincisinin yardımıyla, içeriden geçmeyecek olan yalıtımdan aşırı nemin alınmasını sağlayabilirsiniz.

Kirişler boyunca zarın üzerindereikiyi Esnek karoların kendi elleriyle montajı, kenarların düzgün bir şekilde pürüzsüz kaplanmasını veya sac kazık oluşturulmasını sağlar. Bunun için, örneğin nem geçirmez kontrplak gibi diğer sac malzemeleri kullanabilirsiniz. Bir torna tezgahı oluştururken, nem oranı% 20'yi geçmeyen malzemeler kullanmalısınız.

Bir tırmık oluşturmanın yanı sıra

esnek fayanslardan çatı kaplaması

Sac malzeme uzun süre yerleştirilmelidirkornişe paralel taraf. Her kirişe, iki koşuyu üst üste gelecek olan tahtaları tamir etmelisin. Çıtanın elemanları desteğe birleştirilir, çerçevenin bitişik sıralarının ek yerleri farklı desteklere yerleştirilmelidir. Esnek çatı kiremitlerinin tavanını monte etmeden önce, çerçevenin elemanları arasında bulunan genleşme derzlerini sağlamalısınız. Bu gereksinim, işlem sürecinde ahşabın nem ve sıcaklığın etkisi altında doğrusal boyutlarını değiştirmesinden kaynaklanmaktadır.

Kışın deformasyon dikişleri azalırçatıların binalardan ısı transferi. Havalandırma boşluğu, yaz aylarında çatı keki içindeki sıcaklığı azaltacaktır. Ve bu alanın yüksekliği 5 cm veya daha fazla olmalıdır. Pergola üzerinde esnek karoların kendi elleriyle montajı aynı prensipte gerçekleştirilir. Bir havalandırma sistemi oluşturursanız, çatı katı odası daha az ısınır, bu da özellikle yaz aylarında geçerlidir. Çatının alt kısmındaki çatıdan yeterli hava sirkülasyonu ve nem tahliyesi için, açıklıkların bırakılması gerekir, oysa sırtta bir egzoz borusu olacaktır.

Sırt tabakasının montajı

esnek zona shingle

çatı zona montajı sağlamakbir destek tabakasının varlığı. Bitümlü kaplama eğimli çatılarda, eğim açısı 12 ° 'den az olmayan yerlerde kullanılır. Bu değer 30 ° 'ye ulaşırsa, sürekli sandığın yüzeyinde, su yalıtım kaplamasını kapatmak gerekir. 30 ° C'den daha yüksek bir eğim açısında, vadi şelalesinde bir su yalıtım tabakasının döşenmesi gerekir, bu baca borularının üzerindeki yeri, kornişler ve havalandırma çıtaları boyunca olan alanları ifade eder. Su yalıtımı, duvarların çatının yanı sıra tavanın bitişiğinde olduğu yerlerde de yerleştirilmelidir. Bu, buz ve karların genellikle biriktiği alanların korunmasını sağlayacaktır.

Astar tabakasının döşenmesi özellikleri

esnek bitümlü zona

Bitümlü esnek kiremit, montajıYukarıda belirtildiği gibi eşya, bir destek tabakasına sahip olabilir. Döşeme, özelliklerine bağlı olarak gerçekleştirilir. Eğer tabaka bir kompozit ise ve bir bitümlü dolgu ve bir polimer filmden oluşuyorsa, malzemenin sandığın üzerine yayılabildiği ve bir merdaneyle yuvarlanabileceği kendinden yapışkanlı bir tabaka vardır. Bu, kabarcıkların yokluğunu garantiler ve güvenilir bir tutuş sağlar.

Su yalıtımı ile çalışmak zorundaysanızPolyester malzeme, daha sonra montajı bitümen mastik ile gerçekleştirilir ve ek olarak kanvas yan ve üst kısımlara sabitlenir. Bunun için 20 cm aralıklı olan çiviye ihtiyacınız var. Sabitleme şapkaları düz ve geniş olmalı ve daha sonra mastik ile işlenir. Ağ malzemesi şeritlerinden bir destek tabakası oluşturulabilir. Kornişe paralel olarak bulunur. Bu durumda, uzunlamasına çakışma 100 mm ve enine - 200 mm'dir.Esnek fayanslardan çatı montajı

Bir uzmandan tavsiye

Esnek fayanslardan çatı montajı

İşin metodolojisi uyum ile ilgilidir.Destek tabakasının kaçak ihtimali olan yerlerde monte edilmesi prensibi. Su yalıtım tabakası, yere bağlı olarak belirli bir genişliğe sahip olmalıdır. Örneğin, uçlar için tabakanın genişliği eksenin her bir tarafında 500 mm'dir. Bir paten için bu değer 250 mm'ye eşittir ve korniş ve uç çıkıntılar için - 400 mm'dir. Çakışan alanların sıkılığını sağlamak için bitümlü mastik ile tedavi edilmelidir.

Çıtaların montajı

esnek karo montajı için altlık halı

Esnek bir döşemeden bir tavan montajı hala devam ederçerçeveyi yağmur suyundan korumak için gerekli olan lataların montajı. Plakalar alınlık ve korniştir ve ikincisinin yerleştirilmesi sırt tabakasının üstünde gerçekleştirilir. Bu elemanlara ayrıca damlalık denir.

İşin algoritması sağlar200 mm uyum çakışması. Sabitleme elemanları bir zikzak deseninde bulunur ve aralarındaki mesafe 10 cm olmalıdır, sabitlemeyi kademeli olarak monte edebilirsiniz. Işınların uçları için çıtalar, alınlık olarak adlandırılır. Bunların sabitlenmesi, aynı basamaklı çatı çivilerinin yardımı ile gerçekleştirilir.

Esnek su geçirmez altlık halısıDöşeme rampaları üzerine yerleştirildikten sonra yapılan karolar, kaplama malzemesinin rengine karşılık gelen bir gölgeye sahip olmalıdır. Halı örtüleri birbirinden aynı mesafede çivi ile tutturulur. Çatı eğimlerinde dikey yapılar varsa, etraflarında su yalıtım örtüleri düzenlenmelidir.

Eğer son katın kurulumundan sonraBaca geçişinin düğümünü çatıdan donatmayı planlayın, ardından çatıyı planlarken geçişin yapılacağı yeri not etmek gerekir. Yumuşak karoların döşenmesi için çatı sistemi, yukarıda tarif edilen algoritmaya göre hazırlanabilir.

Çatı malzemesi kurulumu

bir çardak üzerine esnek çatı kiremitlerinin montajı

İlk korniş karosu kuruldubir parça elemanıdır. Tüm üreticiler bu üniteyi bir perde çıkıntısı için sunmaz. Böyle bir tedarikçiden malzeme satın aldıysanız, sıradan zonalardan önceden hazırlanmış bir şerit şeridi kullanmalısınız, bununla birlikte yaprakları kesmeniz gerekir. 2 cm'lik korniş çıkıntısından ayrılarak, elde edilen elemanı yapıştırmanız gerekir.

Esnek bir kiremitin kendi elleriyle çatı montajıişaretlemeyi sağlar. Çizgiler, sıraların düzenlenişini gösterecek ve shingle'ın düzensiz bir şekilde döşenmesine izin vermeyecektir, çünkü bunlar kornişe paralel olmalıdır. Eğimin orta kısmını bir dikey çizgi ile işaretleyebilirsiniz.

Çatının çekici görünmesi içinKaplama bitümlü karolar kullanılarak kurulmalıdır. Birkaç paketten seçilirler, bu da tonlardaki farklılıkları düzeltmeye yardımcı olur. Döşeme, çıkıntının orta kısmından yapılır, zonalar ilkinin sağına ve soluna takılır. Kurulumdan önce koruyucu filmden kurtulmak için gerekli olan elemanlar. Gorantlar yüzeye karşı bastırılır ve bundan sonra da çatı çivi ile sabitlenir. Tek bir shingle için dört bağlantı elemanının gerekli olması gerçeği ışığında sürülmelidir. Rampanın açısı 45 ° 'den büyük ise, beton karoların sabitlenmesi için 6 çivi kullanılması gerekir.

Iş yöntemleri

İlk ürün serisi düzenlenmeli,kiremitlerin alt kenarı, kiremitin alt kenarının 15 mm yukarısında olacak şekilde. Zona yaprakları korniş zona eklemleri ile örtüşmelidir. Sonraki her satırda istiflendiğinde, içindeki yaprakların önceki katın kesimlerinin üzerinde yer alması gerektiğini hatırlamalısınız. Bununla birlikte, seviyeye yerleştirilebilirler.

Alınların alınlara birleştirildiği yerlerdekenarları bitümlü sakız promazyvanie tutkal ise Zona, malzeme 10 cm yapılmalıdır, çatı kenarı boyunca kesilmelidir. zona montaj eller, hesaplama ile yapılmalıdır makalede açıklanan komut için, kaplama malzemesi bir alt tabaka zarar görünmedi . kontrplak veya tabletin bir parça koymak gerekir altında fazla malzemeyi, kesim sırasında oluşabilir.

Vadinin düzenlenmesi

Döşemenin çatı kurulumunu başlattıysanız, o zamanVadinin dayanıklı ve güvenilir bir yapısının yaratılmasına özel önem verilmelidir. Sıradan fayanslarla uğraşmadan önce, sadece vadi altında bulunan bir su yalıtım astarı döşemeniz gerekir. Buna göre karo, termo-köpük yardımıyla sabitlenir ve bitüm-polimer mastik ile ilave tutturma sağlanabilir.

Vadiyi donatmak için çalışmalara başlanması gerekliDaha yumuşak bir eğim açısı olan rampadan. Alternatif bir çözüm olarak daha küçük bir uzunluğa sahip bir eğim vardır. Çizgi, vadi eksenine paralel olmalıdır. Ondan 30 cm geri çekilmeli, zona bu çizgiye ulaşırsa, hat boyunca kesilmeli ve sakız ile güçlendirilmelidir.

Bu algoritmaya göre, tüm zona yüklü,Bu hafif bir eğimden geliyor. Bu yamaçta vadinin eksenine paralel bir çizgi çizilmiştir. Ondan 10 cm uzakta çıkarılmalı, karşıt eğimin kenarından çizgiye ulaşan zonalar kesilir ve üst köşeleri 60 ° kadar kesilir. Esnek zonaların fotoğrafına bakarsanız, çatı çivilerinin vadi ekseninden 30 cm uzaklaştığını anlayabileceksiniz, bu nedenle, düzenleme sırasında malzeme kaynaştırılır veya yapıştırılır.

Kurulumdan önce hazırlık: kiriş montajı

Rafter sisteminin kurulumuna başlamadan önce,Esnek bir çatı kiremitinin çatı temelini oluşturacak olan seviyelerin olası tesadüfleri için bir hizalama yapılması gerekmektedir. Bu, aynı zamanda bu yaklaşımın kirişleri imal etmeyi daha kolay hale getirmesi için de gereklidir.

Hizalama yaparken dikkate almanız gerekecekEvin tasarımına temel oluşturan malzeme. Duvarları köpük blokları veya tuğlalardan yapılmışsa, şapın yerleştirildiği tesviye için bir çimento-kum harcı kullanmak daha iyidir. Duvarlar ahşap yapı malzemelerinden monte edildiğinde en etkili çözüm ahşap bir conta olacaktır.

Kendi elleriyle esnek fayanslar için kiriş montajıyapının geometrik boyutlarını kontrol ettikten sonra gerçekleştirilir. Eğer birbirlerinden uzaklaşırlarsa, o zaman aşırı kiriş bacakları ilk olarak kurulur ve daha sonra aralarında gerginlik ayaklarının kalanını işaretlemek ve kesmek için kullanılacak bir ip gerilir. İkincisini takarken, öngörülen mesafe gözlenmelidir.

Son tespit işlemi,Projenin hükümlerine uygunluğun tam olarak kurulması ve doğrulanması. Bugüne kadar, mürettebatın bacakları, ayağın alt kısmının sabit bir teknoloji üzerine sabitlenmesini sağlayan iki yoldan biriyle bağlanmıştır. Zirveye gelince, pistte bulunur ve kirişe yaslanabilir. Çalıştırıldıktan sonra, kirişlerin sıyrılmasından sonra işaretlenmiş parçanın kesileceği hattın yan yüzeyine uygulanabilir. Kiriş ayağı daha sonra mauerlat üzerine monte edilir ve sabitlenir. Kiriş bacağını aynı prensibe monte ettikten sonra, bacakların üst ucu mevcut yöntemlerden biri ile sabitlenir. Bunlar arasında, bir kucak bağını ayırt edebilirsiniz.

Zona "Shinglas" kurulumu

Kendi elleriyle zona "Shinglas" montajı gibi araç ve malzemeleri, belirli bir kümesi kullanılarak gerçekleştirilir:

 • çekiç;
 • metal için makaslar;
 • Perdah;
 • bitümlü dolgu macunu;
 • paten-korniş şeridi;
 • uç plakası;
 • çatı çivi;
 • fayans kesme bıçağı;
 • bireysel koruma araçları;
 • bitümlü sakız;
 • perde çubuğu.

Ancak, bu liste tam olarak çağrılmaz çünküÇalışma sürecinde esnek bir zona, havalandırma elemanları ve su geçirmez bir halıya ihtiyacınız olacak. Çatıdaki esnek çatı kiremitlerinin montajı, çatı kaplamada olduğu gibi aynı prensipte gerçekleştirilir. Bu çalışmalar sırasında, kimyasalların çözücü tipine göre terk edilmesi gerekir çünkü bunlar, esnek fayansın bir parçası olan bitümün özelliklerini bozarlar. Kimyasallar genellikle daha kırılgandır. Kuralları takip ederseniz, döşeme levhaları rampanın orta kısmından döşenir, ancak bir köşeden döşenmesi mümkündür.

Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat 2019

Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat 2019

Related news

 • Fırında lezzetli ve özgün fırında pişirme yöntemi: yemek tarifleri
 • Yasaklanan korku filmleri: gergin olmamız önerilir
 • İğne Oyası Mükemmel Tasarımlı Çiçek Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Kuzukulağı Nasıl Saklanır
 • Hamile kadınlar topuklarında yürüyebilir mi: ilgi sorusunun cevabını bulacağız

 • Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat


  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat

  Esnek karoların kendi ellerinizle kurulumu: talimat