Endocervicitis: tedavi ve teşhis 2019

Endocervicitis: tedavi ve teşhis 2019

Endocervicitis: tedavi ve teşhis 13 25.01.2019, 18:40

Endocervicitis: tedavi ve teşhis

Sık görülen bir jinekolojik hastalıkEndokervitistir. Çoğu kez, semptomları görünmezdir ve sadece yıllık olarak yapılması arzu edilen planlanmış jinekolojik muayene sırasında saptanır. Tedavisi mutlaka yapılması gereken endocervicitis, bir takım hoş olmayan sonuçlara neden olabilir.

Mukus servikal kanalın iltihaplanması,vajinayı ve uterusu birbirine bağlayan, serviksin sahte erozyon ve erozyonu, endometrit, kolpitis, ektropiyon ve diğer hastalıklarla birlikte görülebilir. Endocervicitis'in etken maddeleri virüsler, mantarlar, spesifik ve spesifik olmayan mikroorganizmalardır.

Enfeksiyon genellikle servikal kanala nüfuz edermanipülasyonlar ve boyun yaralanmaları sonrası tanısal küretaj, RİA takılması, kürtaj, doğum. İnflamatuvar reaksiyon patojenin organizmasına ve patojenitesine bağlıdır. Endokervitik belirtilerin silinmesi ve uzamış seyri eğilimindedir.

Bu hastalıkla birlikte görülebilirmukopürülan deşarj yanı sıra batında sıkıcı ağrı. Bazen cinsel organların kaşınması, sancı sonrası ve sulanma sırasında ağrı ve lekelenme var. Çoğu zaman, bir jinekologun yerine getirmesi gereken tedavi ve tanı endokervitisi hastaya görünmez durumdadır.

Muayene üzerine doktor şişirme ve yıkama görürmukoza boynu. Kronik bir süreçte, akut karakterden daha az telaffuz edilirler. Pürülan deşarj, bazen erozyon, şişme nedeniyle mukozanın hafif çıkması da farkedilir.

Kronik süreçte daha yaygınsahte erozyon ve bulutlu deşarj. Boyun sık sık sıkıştırılır ve koyulaştırılır. Kolposkopi, diffüz hiperemi, kanalın etrafında şişme, vasküler döngüler, sahte erozyon gösterir.

Endokervitizi tanımlamak için tanı aşağıdaki şekildedir:

 • aynalı muayene;
 • kolposkopi;
 • bakteriyolojik kültür (gonokok, mikoplazma, üreaplasma, mikroflora);
 • smear mikroskopisi;
 • sitolojik muayene;
 • PCR (herpes, HPV, klamidya, Trichomonas, gonococci).

Smear mikroskobu, sayıyı belirlemenizi sağlarlökositler, epitel mukus florası, hem de tespit gonokkoki, trihomanady, candida ve diğer bazı mikroorganizmalar. Bu, hızlı bir şekilde yürütülen basit, ucuz bir analizdir.

Ekim, sadece bir mikroorganizmayı değil, aynı zamanda miktarını bulmak ve hassas olduğu bir ilacı almanızı sağlar. Bu analiz yaklaşık bir hafta sürer ve daha fazla maliyet alır.

Bir STD teşhisi için modern yol şu şekildedir:PCR. Bu çok hassas bir yöntemdir, müstahzar içindeki mikroorganizmanın birkaç DNA'sını bile tespit eder. Çalışma için tüm bulgular servikal kanaldan alınır.

Sitolojik muayene ortaya çıkaratipik hücreler. Serviks kanserinin erken teşhisi için yaygın olarak kullanılır. Bununla birlikte, bu çalışma iltihabı tespit edebilir - bu bir sitogram şeklidir.

Analiz sonuçlarına dayanarak,nedensel ajan ve endocervicitis tedavi edilir. Duyarlı olduğu ilaçlarla sistemik tedavi reçete etmeniz gereklidir. Terimlerini azaltmaya imkan tanıyan yerel tedavi aktif olarak kullanılmaktadır.

Doktorun takdirine bağlı olarak, bağışıklık kazanır.ilaçlar, ayrıca karaciğeri destekleyen ilaçlar. Antibiyotik kullanırken antifungal tedavi uygulanmalı ve vajinanın mikroflorasını restore etmelidir.

Tedavisi komplikasyonların varlığına ve sürecin süresine bağlı olan endocervicitis, tedaviden sonra zorunlu izleme gerektirir. Hasta, sonundan sonra birkaç kez test yapar.

Yani, tedavisi gerekli olan endokervitzorunlu olarak davranmak, kendini göstermez. Bu nedenle, bir jinekolog ile yapılacak muayenelerden geçilmesi çok önemlidir. Eğer bu hastalık tedavi edilmezse, süreç uterusa ve eklemlerine yayılabilir. Buna ek olarak, kronik endocervicitis, servikal mukusta sperm için erişilemeyen değişiklikler yapabilir. Ayrıca bu hastalık kansere neden olabilir.

Endocervicitis: tedavi ve teşhis 2019

Endocervicitis: tedavi ve teşhis 2019

Related news

 • İngilizce bir deneme nasıl yazılır Plan, yapı ve örnek kompozisyon
 • Erkeklerde Ve Kadınlarda Saç Bakım Köpüğü Kullanımı Ne İşe Yarar
 • Portekizde bir tatil planlarken neyi bilmek zorundasınız Portekiz tatil köyleri incelemeleri

 • Endocervicitis: tedavi ve teşhis 21

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis


  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 8

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 41

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 64

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 42

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 3

  Endocervicitis: tedavi ve teşhis 52