17.06.2019

Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 83

Elena Blaginin'in biyografisi. Sayfa sayfa

Yaygın olarak bilinen isim - Elena Blaginina, biyografionu - tek düşünceli insanlar için bir örnek. Kitaplarında birden fazla nesil büyüdü. Kitaplarının olmadığı en az bir çocuk kütüphanesi - ev, okul, belediye - olması muhtemel değildir.

çocukluk

Elena Blaginina Biyografisi oldukça sıradan ve aynı zamanda olaylarla dolu. 1903 yılında Orel eyaleti Yakovleva köyünde bir demiryolu kasiyer ailesinde bir kız doğdu. Bebeği Lena’ya çağırdılar. O, sıcak bir aile ortamında büyüdü, sevgiliydi, ama annesi, babası, büyükannesi ve büyükbabası tarafından şımartılmamıştı. Ailenin araçları mütevazı, günlük yemek - çorba ve yulaf lapasıydı. Hafta sonları, karaciğer ile pişmiş turta. Tatlılar sadece tatildeydiler.

Ama kızın çocukluğu ayetlerle doluydu,masal, şakalar, espriler. Annesi ve büyükbabası Rus şair ve yazarlarının çocuk eserlerini okudu, büyükannem masalları ve efsaneleri anlattı. Baba, sanatçıların en eskiden en küçüğüne kadar her şey olduğu bir aile tiyatrosu düzenledi.

sekiz yıl içinde Lena ailesi ve mutlu bir çocukluğu hakkında ilk şiirini oluşan ettiğini şaşmamak bir kar tanesi yaklaşık hafif masalı çıktı ve ev sineması için oynarlar.

Elena Blaginina'nın biyografisi yakından bağlantılıbenim sevgili dedem - bir köy rahip ve parish okulunda bir öğretmen. Kız, diğer köy çocuklarıyla birlikte okuryazarlık öğretmeye başladı. Büyükbabasının ayak izlerini takip ederek bir öğretmen olmayı hayal etti.

Lena kırsal bir okuldan mezun oldu ve aile taşındıKursk'ta. Babam yine bir demiryolu kasiyeri olarak işe girdi ve kız eğitimine yerel bir okulda devam etti. Mariinsky Gymnasium'da daha ileri çalışmalar devam etti.

Lena annesine evin etrafında çok yardım etti: Yıkandı, temizlendi, ağladı, pişirdi, sonra ders aldı ve okudu, okudu, okudu ...

Pedagoji Enstitüsü Öğrencisi

Elena Blaginina biyografisi

Ülkede durum zordu - savaş, devrim. Spor salonu gerçek bir okulla birleştirildi. Ancak sendika birlikte büyümedi ve bütün öğrenciler sınavsız, ancak sertifikalarla reddedildi. Yer kapatıldı.

Elena Blaginina'nın eğitim biyografisi devam ettiKursk Pedagoji Enstitüsü. Amacına rüyasına gitti. Ne kızardı ne de şiddetli don kıza müdahale etmedi. Her gün ayakkabılarla ev yapımı örgülü bir ip olan Lena, enstitüye koşarak yedi kilometre mesafeyi kırdı.

Zevkle okuyan kız, kamusal hayata aktif olarak katıldı. Bu sırada şiir yazmaya başladı ve çocukluk hayali hayali arka plana bırakıldı.

Elena Blaginina ilk kez yayınlandı1921'de edebi dergisi "Başlangıç", ardından tanınmış bir edebi almanak olan "Altın Tahıl" koleksiyonunu izledi. Elena yorulmadan çalıştı, çalışmaları ve şiirsel faaliyetleri ile tamamen ele geçirildi. İdolleri Blok, Mendelshtam, Akhmatova, Gumilev. Kız Kursk Şairler Birliği üyesi oldu.

Moskova Edebiyat ve Sanat Enstitüsü

1921'de Elena Blaginina'nın biyografisi yeni bir dönüş yaptı.

elena blaginina biyografi

Moskova'da edebi ve sanatsal açıldıBryusov adını alan kurum. Elena, ailesinin başkentine gitmesine izin vermeyeceğinden korkarak, enstitüye gizlice girmiş, girmiş ve eş zamanlı olarak Izvestia gazetesinin bagaj bürosunda bir iş bulmuştur. Çalışmak, eğitim sırasında varlığını sağlamıştır. Geceleri kitaplara ve ders kitaplarına oturdum. Onun kılavuzu şair, şair George Arkadievich Shengeli idi. Onun önderliğinde, şairin ustalığı gelişti ve Elena Blaginina'nın yaratıcı biyografisi onunla yakından ilişkiliydi. Sevgili öğretmeninin bir fotoğrafı yukarıda yer almaktadır.

Enstitüde, Blaginina gelecekteki kocasıyla buluştu- şiirlerine nüfuz eden asi ruh hali yüzünden reddedilen ve basılmayan şair George Obolduyev. Elena, kocasını çok sevdi ve bir gün memleketinde çalışmasının takdir edileceğini umuyordu. Elena'nın ciddi lirik şiirleri de isteyerek basılmadı.

Çocuklar için Elena Blaginina biyografisi

Yaratıcı yol

Blaginina 1925 yılında Enstitü'den yaratıcı, edebi ve yayıncılıkta mezun oldu. Uzmanlık alanında iş bulamadım ve İzvestia'da çalışmak için kaldım.

Sonra emek Elena Blaginina'nın biyografisi, Radyo Yayını Enstitüsü'nün All-Union Radyo Komitesi'nde devam etti. Elena pratik olarak durdu, sıradan işlerde emildi.

Ama çocuklar için sevgi kazandı. Bir arkadaşımla oynayan bir çocuk, o bir komik şiir doğaçlama yazdım, başlayınca ... Elena etrafında her konuda yazmış: hayvanlar hakkında insanlar hakkında doğası hakkında şeylerin, yaklaşık.

1933'te çocuk şiirleri basılmıştır."Murzilka" dergisi. Editör M.P. ile arkadaş oldu. Vengrova. Daha sonra, Elena Alexandrovna birkaç yıl sonra "Zateynika" nın editörü olan "Murzilka" nın editörü oldu.

Elena Blaginina fotoğraf biyografisi

Diğer milletlerin çocuk şiiriyle ilgilenmek,Elena Blaginina, Moldovalı, Ukrayna, Tatarca dillerinden Rus ayetlerini ustaca transfer eden yetenekli bir çevirmen oldu. Taras Shevchenko, Lev Kvitko, Lesya Ukrainka, şiirlerini Rusça okuyucular için çevirdiği isimlerin tam listesinden çok uzaktır.

1936'dan beri yaratıcı bir biyografi zenginleştirildiElena Blaginina. Çocuklar için eser koleksiyonları birer birer basılmaya başladı. Bunlardan birincisi "Sonbahar" adıyla çıktılar, sonra "Beni çalışmadan durdurma", "Annem uyuyor, yoruldu", "Zhuravushka", "Alyonushka", "Travushka-muravushka".

Şair sadece çocuklar için aktif olarak yazmayı değil, aynı zamanda genç okurlarıyla da mutlu bir şekilde tanıştı.

Son olarak "Gori-gori açıkça" koleksiyonu, Elena Aleksandrovna'nın artık olmadığı 1990 yılında ortaya çıktı. Nisan 1989'da öldü.

Sonuç

Harika bir şahane - Elena Blaginina. Biyografisi birçok genç için örnek teşkil edebilir. İşine adandı, vatanını özvermeden sevdi. Onun şiirlerinin defalarca yeniden basılacağına ve çocuklarımıza teşekkür edeceğine inanmak istiyorum.Related news

 • Kozmonot Kulübü (St. Petersburg) - Kuzey Palmyranın gece hayatı
 • Sarıyer Belediyesi Sömestr Şenliği Devam Ediyor
 • Esmer Tene Hangi Saç Rengi Yakışır
 • Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri
 • Michelle Obamadan duygusal veda

 • Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 9

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa


  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 48

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 49

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 35

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 87

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 76

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 6

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 68

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 65

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 82

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 16

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 100

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 50

  Elena Blagininin biyografisi. Sayfa sayfa 25