Dumansız kediler: cins, fotoDumansız kediler: cins, foto
Dumansız kediler: cins, foto

Dumansız kediler: cins, foto

Dumanlı bir renge sahip kediler her zaman çekiciydihayvan sevenlerinin ilgisi. Onların bazı gizemi var. Böyle bir kat, birçok kedi türü için karakteristiktir. Bu yazıda bazılarını size tanıtacağız.

Avustralya Dumlalı Kedi

Bu, telaffuz edilmiş küçük bir hayvandırdoğu türü görünüm. Bu ırktan kediler, yün gövdesine yoğun, kısa, fakat tutun olmayan sahipleridir. Onların temel özelliği, yünlü örtünün özel dumanlı desenidir.
dumanlı kediler

Bu hayvanlar 1975 yılında Avustralya'da ekildi. Yetiştiriciler, yabani bir yün tonu ile Birmanya'ya benzer bir cins üretmek için bir hedef belirler.

Bu amaçla özel bir program geliştirildi.üreme. Avustralya kedisindeki sosyallik, fizik ve dört renk Burma kökenli "kızkardeş" lerden geldi. Abyssinian kedileri tarafından iki renk, neşe ve titreme eklendi. Safkan değil tabby bir "eski" lekeli figür bıraktı. Yeni ırkın ilk yavru küpeleri Ocak 1980'de doğdu. İlk önce lekeli dumanlılar deniyordu. Sekiz yılda (1998'de) cins Avustralya dumanı olarak bilinir hale geldi.

Cins, yalnızca Avustralya'da tanınmıştır. Dünyada çok nadir olarak kabul edilir.

Karakterin karakteristikleri

Bu dumanlı kediler çok girişken. Eğlenceli ve esnektirler, eve son derece bağlıdırlar. Diğer evcil hayvanlarla kolayca temas kurun, çocuklarla oynamaktan hoşlanın, yalnızlığa tamamen sakin bir şekilde katlayın. Yürüyüşe çıkartılmaları gerekmez ve uzun süre kapalı mekanda kalabilirler.

Asya Dumanı Kedi

Bunlar, ihtiyaç duyan nazik ve sevecen varlıklardır.dikkat ve bakım sahibinin. Asya dumanlı kediler çok akıllıdır. Bu yüzden, evin neler yapabileceğini ve hiçbir işlemin asla yapılmaması gerektiğini çabucak anlarlar.dumanlı kedilerin cinsi

Bu yüzden Asya gri dumanlı kedi sahiplerine herhangi bir sıkıntı vermeyecektir. Sadece yavruya erken yaştan sipariş vermek için öğretmeleri gerekir.

Asya taşını uyarmak gerekiyorDumanlı kediler evcil hayvanlarını "kanepe yastığı" rolünü oynamak için tercih eden sahipleri için uygun değildir. Bu hayvanlar çok hareketlidir, uzun süre oturup sevmezler, her zaman eğlenceyi (ve bazen de en sessiz olanı) bulmazlar.

Irk açıklaması

Adından da anlaşılacağı gibi, bu dumanlı cinsikediler Asya grubuna aittir. Farklı özellikler - simli, hafif ve bazen neredeyse beyaz astarın yanı sıra koyu bir üst yün tabakası.

Amerikan kuyruğu

Bu türün tarihi sadece 1998'de başladı. Küçük bir kasabada Fremont, Solomon adında küçük bir kedi yavrusu buldu. Babe Susan Manley çıktı, sıradışı kuyruğuna ilgi gösterdi, sırtında bükülmüş bir Sibirya Laika gibi.dumanlı kediler fotoğraf

Daha sonra Susan, Freemont'un bir başka bölgesinde bulundu.girdap kuyruklu birkaç birey. Kadın yeni bir cins üretmeye karar verdi. Bunu yapmak için, bir süre sonra, kuyruklu kuyruklu yavru kedi doğurdu bir yerli kedi ile onun buldum geçti. Ancak, kuyrukları babasınınki kadar sıkı değil. Sadece 2000'de, Süleyman'ın kızının yavruları tamamen gri kuyruklu saçları vardı;

Bu türün Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki uzmanlarla aktif olarak ilgilenmesine rağmen, Amerikan kuyruğu hala 2005'ten beri TİKA'ya kayıtlı olan oldukça nadir bir ırktır.

İngiliz kedisi

Onlar güçlü ve büyük hayvanlar. Cesur görünümlerinden dolayı, bu dumanlı kediler sıklıkla erkeklerin favorisi olurlar.gri dumanlı kedi

Bu cinsin ataları sıradan kısa saçlı kedilerdi. Seçim çalışmasının aşamalarından birinde, uzun saçlı bireylerin kanı genel tipi geliştirmek için onlarla karıştırıldı.

Sonuç olarak, modern ve çokpopüler şimdi doğurmak - büyük bir kafa, stocky ve kısa bacaklar ve yuvarlak büyük pençeleri ile büyük göğüslü büyük hayvanlar. En popüler kediler dumanlıdır. İlk Britanya korsanı 1971'de Londra'daki bir sergide sunuldu.

Dış Veriler

İngiliz kedi, iyi ile kompaktKısa kas uzuvları ile kas ve güçlü oranlar. Kısa ve kalın boyunda yuvarlak kafa. Geniş kafatası, kulaklar küçük. Namlu güçlü ve güçlü bir çene ile yuvarlaktır. Yuvarlatılmış alın, düz, geniş ve kısa burun. Geniş, yuvarlak, yuvarlak şekilli, geniş ayarla. Vücut muazzam, bodur ve kısa, göğüs geniş ve derindir. Kuyruk, yuvarlak uçlu, orta uzunlukta, kalındır.

Ceket kalın, sert ve kısadır. Kabuğun o kadar yoğun olması istenir ki hayvanın hareketleri sırasında "kırılır" görünecektir.

karakter

Cesur görünümlerine rağmen, bu dumanlıKediler çok sevecen, harika bir karaktere sahipler. Diğer evcil hayvanlar ile mükemmel iletişim kurarlar. Bu hayvanlar, dolaplara çok fazla sıçramaktan hoşlanmazlar: devasa çanak yapıları nedeniyle, önemli değiller ve bazı bireyler yükseklikler hakkında paniğe kapılmışlardır. Cinsin temsilcileri dengeli ve zeki, güçlü bir mizaç yok. Hayvanlar hakkında basılmış basımların kütlesinde bulunan İngiliz dumanlı kediler, fotoğrafları orta derecede aktif ve eğlenceli. Hayvan iddiasız, herhangi bir yaşam koşullarına kolayca uyum sağlar.

California Spengled

Bu cinsin adı, İngilizce'de "parıltılarla süslenmiş" anlamına gelen bir kelimedir. Bu, geri çekildiği Amerikan eyaletinin onuruna California denir.kedilerin dumanlı rengi

Bu cinsin kedilerin dumanlı rengi yaratır.gerçekten payetlerle kaplı olduklarını hissetmek. Güzelliği yaratıcılığıyla bu eşsiz yaratma girişimi, Hollywood Paul Casey'nin senaristine aittir.

Islah çalışmaları 1971'de başladı. Cinsin kurucusu, benekli bir tekir sekmesi ve eski tipteki bir Siyam kedisi olan uzun saçlı bir kediydi. Daha fazla çalışma sırasında Abyssinian, Britanya ile ilgili kısa tüylü, Amerikan Shorthair, vb. Kanlar eklenmiş, ayrıca inbred bireyler de sürece katılmıştır.

On yıl sonra yetiştiriciler istenilen seviyeye ulaştısonuçta, 1986'da Casey, hayvanlara çok benzer vahşi hayvanları yok etmemeleri için ikna etme umuduyla California Spengled'i gösterdi. TİKA'da, bu kediler 1987 yılında kaydedildi.

Cinsin özellikleri

Mükemmel avcılar. Son derece aktif. Kişiden, sürekli fiziksel aktiviteden, hareketli oyunlardan çok dikkat etmeliler. Yetiştiriciler bu hayvanların iyi huylu doğasına çekilmektedir.

İyi gelişmiş güçlü kaslara sahip kediler, dikkatli bir bakıma ihtiyaç duymaz.

Farsça dumanlı

Bu çeşitli ceket söylenmesi gerekirRenklerinde kedilerin ırkları önemli ölçüde değişebilir. Örneğin, makalemizde bulunan fotoğrafları, Farsça dumanlı kediler, gri-siyah bir kontrast ceket var. Sakin bir durumda, hayvan siyah görünür ve kaplamanın gümüş rengi beyaz kısmı hareket halinde görünür.kedi dumanlı renk

Farsça dumanlı kediler farklı olabilirışık parçasının genişliği, sadece yünü yakından incelendiğinde, bacaklar, karın, kulak papilleri ve kuyruğun alt kısmı üzerinde neredeyse gümüş beyaz saçlar için görülebilen, bacaklar ve baş üzerindeki ince bir şerittir. Standart, kafada açık gümüş M şeklinde bir desene izin verir.

Sibirya dumanlı

Maalesef belgesel yokSibirya'da bu güzel kabarık yaratıklar ilk ortaya çıktığında kanıt. Yüzlerce yıl önce Rus göçmenlerin getirdikleri bir versiyon var. Sert bir iklimde yakalanan kediler hayatta kalmak zorunda kaldı. Bu zor şartlarda sadece artan yün yoğunluğuna sahip kişilerin yaşayabileceği açıktır. Bundan yola çıkarak, doğanın kendisinin, doğurganlığı, doğal seçilimi kullanarak, cinsi oluşturduğu sonucuna varabiliriz.dumanlı kediler

Ayrıca, bunun oluşumuna dair bir görüş var.Irklar ayrıca genlerini yavrularına aktaran vahşi orman kedileri tarafından da desteklendi. Sibirya kedisi doğal olarak oluşan bir yerli ırk olarak kabul edilir. Ve felinologlar sadece Doğa Ana'nın neyi tasarladığını kusursuzlaştırdılar.

Bu cins hayvanların farklı renkleri var -tek renkli ikiye ve üç renkli. Bu türün hayranlarına göre, dumanlı kediler özellikle çekici. Ve bu cinste "mavi duman", "siyah duman", "kırmızı duman" vb.

Sonuç olarak, şunu söylemek isterim ki, her ne tür bir cins kediler vardır, ana şey evinizde sevilip arzulanmasıdır.

Dumansız kediler: cins, fotoDumansız kediler: cins, foto

Related news

 • Badılcan Kebabı Tarifi
 • Kızartma Teli Nasıl Temizlenir
 • Hublot saatler - en genç İsviçre markası
 • Krep pasta tarifi
 • Bir düzleştirici ile birkaç dakika içinde bukleler nasıl çıkarılır

 • Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto


  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto

  Dumansız kediler: cins, foto