Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 2019

Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 2019

Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 30 02.02.2019, 00:45

Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A

Mekanik ve elektronik önündeki hareket, kalkınmateknoloji insanlara ve mülkiyetini ateşten korumak için aygıtlara, mekanizmalara ve yollara dokunamaz. Bazen John IV döneminde özel kuleleri de saat görev ilerleyici bir tanıtım oldu - Kule. Bu tür bir "uyarı sistemi", bütün şehrin tükenmesini önlemek için zamanında alınan önlemlerin alınmasına yardımcı oldu ve birkaç bina yıkımını sınırladı.

Bugün, ateş sağlama konusunda kilit rolgüvenlik elektronikte. Akıllı makineler, yalnızca ateşlenme kaynağını en erken aşamada tespit etmek ve bunu bildirmekle kalmaz, aynı zamanda söndürmeye de hazırdırlar.

DIP 34a

Herhangi bir yangın söndürme sisteminin "gözü" vardır.Dedektörler - bazı yangın faktörlerine doğrudan tepki gösteren ve karşılık gelen elektrik sinyalini oluşturan cihazlar. DIP 34A cihazı, yangın söndürme otomatik sistemlerinin verimliliğini büyüklüğünde arttırmayı mümkün kılan bir takım benzersiz teknik özelliklere sahiptir.

Çalışma prensibi

Sistemlerde kullanılan ilk dedektörler,Sovyet döneminde üretilen, yalnızca sıcaklığa tepki gösterdi. Düşük erime dereceli (yaklaşık 60 ° C) lehimle kaynaştırılan elastik plakalar ısıtıldığında ayrıldı, elektriksel temas kayboldu ve bu da alıcı cihazla sabitlendi.

Modern dedektörler, özellikle dikkate alınan DIP 34A, farklı çalışıyorlar. Gazların optik özelliklerinin, sıcaklıkta olduğu kadar, içinde bulunan yabancı maddelerin varlığına da bağlı olduğu bilinmektedir.

daldırma detektörü 34a

Hava-gaz karışımında en ufak değişikliklere duyarlı olan kızılötesi ışınlardır. Bu fiziksel özellikler aynı zamanda yangının erken tespiti için DIP 34A dedektörünü kullanır.

Başvuru Kapsamı

Cihaz esas olarak bir ışık yayan diyottan oluşur -kızılötesi radyasyon kaynağı ve alıcı - özel bir lens sistemi ve ışığa duyarlı bir eleman. Aralarındaki küçük bir hava boşluğu, DIP 34A'nın korunan nesnenin durumunu izlemesi gereken şeydir. Göz önünde bulundurulan cihaz, kapalı alanlardaki havanın sürekli izlenmesi ve herhangi bir değişiklik olması durumunda bir sinyal yayınlanması için tasarlanmıştır. Bu arada, sadece bir yangın çıkışı hakkında DIP 34A'yı bilgilendirebiliriz. Bu dedektörün özellikleri odanın içindeki dumanın toz difüzörüne girmesini önler. Sinyalin işlenmesindeki akıllı elektronik, sigara dumanından gelen bir yangının dumanı tarafından dahi ayırt edilir (ihmalkar sigara içenler, yalancı alarmların% 90'ının kaynağı olan yangın söndürme sistemlerinin gerçek bir belasıdır).daldırma 34a özellikleri

Özellikleri ve özellikleri

DIP 34A cihazının tüm özellikleriyle birlikte talimatlar okunarak bulunabilir, burada sadece kendine özgü verileri vardır:

- Bir yangının meydana gelmesini, bir odayı toz haline getirmekten, bir böcek difüzörüne ve aynı zamanda havada tütün dumanının varlığından ayırt etme yeteneğine sahip bir akıllı sinyal işleme sistemi;

- (30 derece Celsius artı 55), geniş bir sıcaklık aralığı ısıtılmış alanlar cihazı ve bir ısıtılmamış kullanımı mümkün kılar;

- Son derece küçük bir eylemsizlik atağı - 10 saniyeden fazla değil;

- çalışma modunda küçük bir akım tüketimi - yaklaşık yarım miliamper;

- servis ömrü 10 yıl.

Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 2019

Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 2019

Related news

 • Fosil yakıt
 • Film başyapıtı Devils Advocate. Oyuncular, roller, hikayesi
 • Buzdolabını nasıl çözerim
 • Ahmet Naci Helvacı

 • Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 69

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A


  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 100

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 96

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 67

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 13

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 40

  Duman dedektörü optik elektronik adres-analog DIP-34A 46