Dubrovnik Seyahat Rehberi


Dubrovnik Seyahat Rehberi

Dubrovnik Seyahat Rehberi

Dubrovnik Seyahat Rehberi, Ulaşım Yeriniz, Dubrovnik’te Yeme İçme, Gezi Ve Seyehat Rehberiniz, Dubrovnik ‘te Gezilecek Yerler.

Dubrovnik, Balkan turu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biridir. Hırvatistan’ın en güzel şehri olan Dubrovnik, gezi turlarının en çok tercih edilen şehirleri arasında olup birçok diziye ve sinema filmin eve sahipliği de yapmış olan bir şehirdir. Balkan turu düzenleyen firmalar Dubrovnik’te 1 ya da 2 gece konaklama yapılmasını sağlayarak bu güzel yerin görülmesini sağlamayı amaçlarlar. Dubrovnik, 2013 yılında Avrupa birliğine üyeliği sebebiyle vize ile giriş yapılan ülkeler arasına girmiştir. Dubrovnik’te Hırvatistan para birimi olan Kuna kullanılmaktadır. Eğer buradan kendi paranız ile yola çıktıysanız Old Town içerisinde birçok dövizcide paranızı bozdurabilirsiniz.

Bu şehir diğer balkan ülkelerine göre daha pahalı olduğundan, daha çok paraya ihtiyacınız olabileceğini unutmayın. Balkanların en güzel şehri olan Dubrovnik’de, çok sayıda saray, kilise ve 14yy’dan kalma eczaneler bulunuyor. Bunları ziyaret etmeden geri dönmeniz büyük bir kayıp olacaktır. Bu şehrin gecesinin ayrı ,gündüzünün ise apayrı güzel olduğunu unutmamalısınız.

Dubrovnik Seyahat Rehberi

Akşam saatlerinde Dubrovnik’in dar sokaklarına kendinizi bırakarak rüyalara yolculuk yapabilir ve hatta kendinizi 14.yüzyıl içerisinde bulabilirsiniz. Bu güzel şehrigezmekiçin şehrin girişinden bir gezi rehberi ve kart almayı unutmayın. Ayaklarınızı yerden kesmeye ve çağ değiştirmeye hazırsanız başlayabiliriz…

Dubrovnik ‘te Gezilecek Yerler

Dubrovnik’te gezilecek yerlerin başında, şehrin en güzel noktası olan Old Town gelmektedir. Surlarla çevrili olan bu şehir Unesco Dünya Miras listesinde yer almaktadır. Surlar, içerisine ilk girdiğiniz andan itibaren hayran olacağınız ve sizi geçmişe götürecek bir yapıya sahiptir. Dubrovnik‘te yapılacak şeylerden bir diğeri de yaz aylarında Adriyatik denizinin derin sularına kendinizi atmak olmalı.  Dubrovnik’i seyredebileceğiniz en güzel seçeneklerden bir diğeri ise teleferik sefasıdır. Bunların dışında çok ilgi gören diğer bir seçeneğiz ise tekne turları olabilir. İki adet limanı bulunan şehirde, sıklıkla tekne turları yapılıyor. Eğer isterseniz çevredeki adalara geziye gidebilir ve yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Old Town içerisinde bulunan 3D tarih müzesini gezmeden dönmemelisiniz. Aynı zamanda akvaryum da ilginizi çekecek bir diğer planınız olabilir.

Dubrovnik’te Yeme İçme

Dubrovnik Seyahat Rehberi

Yeme içme konusunda çok zorluk çekmeyeceğiniz bir şehirdir. Amâ fiyat olarak biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Old Town içerisinde birçok restoran bulunuyor. Hatta kaldırımların bu masalar ile dolu olduğunu söyleyebiliriz. En çok tercih edilen yemekleri pizza ve spagettiyi yani İtalyan mutfağını tadarak, kendinizi İtalya’da hissedebilirsiniz. Deniz ürünlerinin ise genel olarak fiyatı biraz daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Tercih ederken bunu mutlaka hesaba katmalısınız. Uygun fiyatlı yemek bulmakta zorluk çekersiniz aç kalma ihtimaliniz dahi olabilir. Fastfood beslenme ile ilgili yemeklerin olduğu restoranlar bu bölgede bulunmuyor.

Ulaşım Yeriniz

Ulaşım konusunda çok sıkıntı yaşanmayan şehirlerden birisidir. THY dahil birçok firmanın uçakları ile ziyarete gelebilir ya da çevre ülkelerden şehre otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Dubrovnik’te gezilecek yerlerin hepsi Old Town bölgesinde yer aldığı için kalacağınız yeri buraya yakın seçerseniz  bütün şehri yaya olarak gezebilir ya da şehir içi toplu taşımadan faydalanabilirsiniz.
Related news Dubrovnik Seyahat RehberiDubrovnik Seyahat Rehberi


Dubrovnik Seyahat Rehberi


Dubrovnik Seyahat Rehberi


Dubrovnik Seyahat Rehberi


Dubrovnik Seyahat Rehberi