Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 2019

Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 2019

Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 35 29.01.2019, 03:54

Dominique Piñon, "Fransız Devrimi" filminde

1989'da aktör Dominique Piñon,Fransız film endüstrisinin en görkemli projelerinden biri. Kral Louis XVI'nın hayali ismi altında kaçmayı tespit eden ve yeni yetkililere verilen küçük bir kasabanın postmaster olan Jean-Baptiste Drouet rolünü oynuyordu. Bu kaza, tarihin gidişatını değiştirdi. Monarch, giyotin üzerinde yaşamını sona erdirdi ve eski dönem geri çekilmez bir şekilde onunla gitti. Fransız Devriminin sıkıntılı ve tehlikeli yıllarını anlatan filmde Dominique Pinon küçük ama çok önemli bir role sahip.

Aktörün yaratıcı yolu

Olağanüstü bir temsilci olarak görülüyorFransız sinematografisi. Dominique Pinon'un görünümü genel kabul görmüş standartları karşılamıyor. Atipik yüzü yüzünden bir oyuncu olmayı hayal bile edemedi, ama kader destekleyici ve ona bir şans verdi.

Dominique Pinon 1955'te şehre doğdu.Saumur, Fransa'nın batısındadır. Poitiers Üniversitesi Sanat Fakültesi'nde okuduktan sonra Paris'e taşındı ve oyunculuk kurslarına kayıt oldu. Yönetmen Jean-Jacques Benex, Pinon'a dikkat etti ve ilk filmi "Diva" da rol aldı. Yaratıcı birliğin başarısı tüm beklentileri aştı. Resim kült haline geldi ve Fransız sinemasının yeni bir dönemini başlattı. Acımasız bir katil rolü oynayan Pinon, kariyerini önceden belirledi. Önümüzdeki on yılda ekranda yalnızca deli ve antisosyal kişilikler şeklinde göründü.Dominic Pinon

Filmin tarihi

Hırslı projenin 200. yıldönümü ile aynı zamana denk geldiFransız Devrimi. Yaratıcılar, filmi o devrin olaylarıyla ilgili doğru ve tarafsız bir hikaye yapmaya çalıştı. Tarih, General States'in toplanma toplantısıyla başladı ve Maximilian Robespierre'nin ölümüyle sona erdi. Tüm parametrelerin resmi jübilein önemine denk geldi. O yılların büyük bütçesi 300 milyon frankıstı. Uluslararası sinemada dünya sineması yıldızları yer aldı.

Film iki kısımdan oluşur. Birinci, ikinci çalışma Amerikalı meslektaşı Richard Heffron üzerinde, Fransız yönetmen Robert Enrico yönetiminde oluşturuldu. Resmin toplam süresi 360 dakikadır ve bir televizyon versiyonu da vardır. Filmin yapımında Fransa, İtalya, Kanada, İngiltere ve Almanya katıldı.jan pol marat biyografi fotoğraf

Arsa

Filmin ilk kısmı - "Dünyanın Yılı" - söylerXVI. Louis tahtında meydana gelen olaylar hakkında. Kral, karısı Maria-Antoinette devlet hazinesini gasp ederken çaresizce izler. Mali krizden çıkış yollarını tartışmak için Genel Devletleri toplamaya zorlandı. Durum kontrolden çıkıyor ve üçüncü bölge temsilcileri, anayasa ülkeye kabul edilene kadar toplantıyı sonlandırmayı reddediyor. Filmin ilk kısmı, Louis ve Marie Antoinette'in başarısız kaçmasıyla sona eriyor. İkinci dizi - "Korku Yılı" - kralın ve eşinin giyotin üzerindeki devrimci terör ve ölüm dönemini tanımlar.jan pol marat ilginç gerçekler

Ana karakterler

İtalyan oyuncu Vittorio Mezzogiorno gerçekleştirdiJean-Paul Marat'ın rolü. Devrimin liderlerinden birinin biyografisi filmde oldukça güvenilir bir şekilde belirtiliyor. Yaratıcıların düşüncesine göre, bu resim, bu zor dönemin tarihsel figürleri hakkındaki tüm mevcut görüşleri yansıtmalıdır. Bazıları için, halkın özgürlüğü için bir şehit ve bir savaşçıydı, diğerleri için de yeni hükümetin muhaliflerinin kafalarını kesmek için yanlış bir huydu. Her iki bakış açısını destekleyen gerçekler Jean-Paul Marat'ın biyografisinde bulunabilir. Filmdeki fotoğraf sahneleri, aktör Vittorio Mezzogiorno'nun inanılmaz dışsal benzerliğini ve gerçek bir tarihi karakteri göstermektedir.

Sorunlu zamanların etkisi altında, çelişkilikişi sadece Jean-Paul Marat oldu. Devrimci dönemin diğer kahramanlarının hayatından ilginç gerçekler de belirsiz bir izlenim yaratıyor. Seyirci, Robespierre'nin görüntüsünü ekranda somutlaştıran Polonyalı aktör Andrzej Severin'in oyununu kaydetti.jan pol marat biyografi

Jean-Baptiste Drouet

Küçük bir kasabadan posta yöneticisinin tarihidevam edildi. Devrimci yetkililer, kralın mahkemeden ve giyotinden kaçmasına izin vermeyen bir erkeğin değerini çok takdir etti. Yasama Meclisi Jean-Baptiste Drouet'e 30.000 frank ödül verdi, ancak reddetti. Daha sonra, posta görevlisi Ulusal Konvansiyona seçildi ve en radikal siyasi gruba katıldı. Böyle sıradışı bir kişiliğin rolü üzerinde Fransız sinemasının en sıradışı ve unutulmaz aktörlerinden biri olan Dominic Piñon ortaya çıktı.

Eleştirmenlerin ve izleyicilerin tepkisi

Resim gişede çok fazla para toplayamadı. Ancak halk, tarihi "Fransız Devrimi" ni tarihsel olarak doğru buldu. Senaryodaki tek hata Marie Antoinette'in ünlü icracı Charles-Henri Sanson tarafından idam edilmesi ve gerçek hayatta ölüm cezasının oğlu tarafından idam edilmesiydi. Resmin ticari başarısızlığı, iki yüzyıl öncesindeki olayların artık Fransızların ilgisini arttırmadığı gerçeğinden kaynaklanıyor.

Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 2019

Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 2019

Related news

 • Biberiye yağı nasıl yapılır
 • Emziren mısır lapası: tarifler, faydalar ve zarar
 • Denis adı nedir Sahibinin karakter özelliklerini

 • Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 47

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde


  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 78

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 54

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 33

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 41

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 27

  Dominique Piñon, Fransız Devrimi filminde 44