Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 2019

Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 2019
20.08.2019

Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 69

Domates "sevruga" - verimli bir Sibirya çeşidi

Domates "sevruga" popüler çeşittirdomates, ülkemizin neredeyse her köşesinde kanıtlanmıştır. Hem geleneksel tarım alanlarında hem de oldukça şiddetli Sibirya koşullarında başarılı bir şekilde yetiştirilmektedirler.

Olağanüstü bir özellik olan oDomatesli "mersin balığı mersin balığı" var, meyvelerinin neredeyse tüm hava koşullarında bağlı olduğu. Sebze bahçıvanlarında bu domates, yetiştirme ve tımar etme konusunda çok gösterişsiz olduklarını ve aynı zamanda yüksek verim aldığını severdi. Domates "stellat" Birçok denir ve başka bir isim - "Pudovik" domates onların ağırlığı 1 kg'a kadar genellikle çok meyve verir çünkü. İyi bir özenle bu bitki yaklaşık 1,5 kg ağırlığında meyve tutabilir. Ortalama kütle 800-900 g.

Domates "yıldız mersin balığı" eşit başarı ile kullanılabilirhem ısıtılmamış seralarda hem de açık havada yetişmelidir. Yükseklikleri nadiren 1.2 m'yi aştığı için bu domates orta boydadır.Yavaşın ortalama yüksekliği 1 m'dir.Bu domateslerin çalıları geniş ve sıktır ve yaprakları patatese çok benzerdir. Bu çeşitlilik belirleyici niteliktedir. Bu bitkiler mutlaka çeşitli desteklerle bağlanmalıdır, zira ağır meyveler çalıları yere indirir. Bu domateslerin ortalama verimi bir örnekten 5 kg'dır.

Domates "yıldız mersin balığı" da dikkat çekici çünkü onunKalp şeklinde etli meyveler çok az tohum içerir. Meyvelerin rengi parlak kırmızıdır. Onların tadı sadece muhteşem (hafif bir ekşiğimle) muhteşem. Bu ırk evrensel aittir: Taze kullanarak ve işlenmiş olduğu gibi domates eşit derecede iyi. Onlar salata, soslar ve farklı gravies, domates suyu ve diğer gıda ürünlerinin üretimi için kullanılmaktadır.

Domates "sevriuga" orta derecede olgunlaşan çeşitleri ifade eder. Ekim ekiminden meyvelerin olgunlaşmasına kadar, 110 gün geçer. Uygun hava koşullarında meyvelerin başlaması domateslerin erken olgunlaşma çeşitleriyle çakışabilir.

Ekim tohumları için en uygun zaman Şubat-Mart,Çünkü büyük meyve çeşitleri tam teşekküllü fideler elde etmek için yaklaşık 80 gün gereklidir. Fideler, ekimden 7 gün sonra ortaya çıkarlar. Fideler güçlü olduğunda, fideler atılır. Sulama bu dönemde ılımlı olmalıdır.

Haziran veya Temmuz aylarında olgun meyve elde etmek içinMayıs ayı ortasında seralarda fidan dikmek gerekiyor. Fideleri açık zemine dikmeden önce, öğleden sonra balkonda veya açık havada dışarı çıkarak söndürülür. Fideler dikildiğinde, her hazneye süperfosfat eklenir. Bir inişteki her çalı derinleşir ve iyi tepeler. Bu gibi eylemler, domates büyümesi üzerinde yararlı bir etkiye sahip olan ek köklerin oluşmasına katkıda bulunur. Açık zemine iniş sadece tekrarlayan donların sonlandırılmasından sonra gerçekleştirilir.

Domates "stellate mersin balığı" azot ile beslenmelidir,fosfor ve potasyum gübreler. Domates için karmaşık gübreler bunun için oldukça uygundur. En iyi sonuç her iki haftada bir düzenli beslenmedir.

Domates "sevruga", değerlendirmeleri yakın zamanda olduİnternette görünmek, giderek daha fazla talep görüyor. Bu, bu çeşitliliğin sadece Sibirya'nın huzursuz iklim koşullarında değil, aynı zamanda hava koşullarının sebze yetiştirmeye daha uygun olduğu diğer bölgelerde de başarılı bir şekilde yetiştirilebileceğini göstermektedir. Aynı zamanda, domates verimi sadece artar. Bu çeşitliliği sıcak iklim koşullarında başarılı bir şekilde yetiştirmek için tek şart, bitkilerin düzenli ve bol sulanmasıdır. Son yıllarda "sevruga" çeşidi, patates üstleri ile bir dizi domates çeşidi arasında en çok umut verenlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 2019

Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 2019

Related news

 • Künye, Oyuncuları, Fotoğraf Galerisi, Fragmanlar, Özet, Haberler, Müzikler, Yazılar, Sosyal Ağlar
 • Aşure
 • Teslaya soruşturma
 • Hamilelikte Kese Ne Zaman Oluşur Kesenin İçinde Bebek Ne Zaman Görülür
 • Tam Ölçü Pastane Şekerparesi Tarifi Videosu

 • Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 63

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi


  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 42

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 37

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 55

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 62

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 33

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 52

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 80

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 77

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 31

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 42

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 23

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 9

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 48

  Domates sevruga - verimli bir Sibirya çeşidi 27