Dom Perignon - gurmeler için şampanya 2019

Dom Perignon - gurmeler için şampanya 2019

Dom Perignon - gurmeler için şampanya 83 12.03.2019, 05:48

"Dom Perignon" - gurmeler için şampanya

Şarap yapımı alanındaki herhangi bir uzman, "Dom Perignon" un en yüksek sınıfa ait şampanya olduğunu doğrulayabilir. Sebepsiz olarak, bu içki ile zengin insanlar hayatlarındaki en önemli olayları kutlarlar.

Yirminci yüzyılın içkisi

Her kendine saygı duyan sommelier ne olduğunu bilir"Peri Perignon." Bu isimle şampanya sadece uzmanlar için bilinmemektedir. Ona göre, saygıyla, şaraplarda en az biraz tecrübeli olanlar. İlk kez bu içecek 1921'de serbest bırakıldı. O günden bu yana uzun yıllar geçti, ama şimdi çok çeşitli efervesan şaraplar arasında en iyilerinden biri olarak kabul ediliyor. Bu eşsiz ürün iki önemli özelliğe sahiptir.

ev perignon şampanya

İlk olarak, sadeceÜzüm hasadı en başarılı olarak kabul edilir ve çilekler organoleptik ve kimyasal indeksler için gerekli standartları karşılar. Ama her zaman olmaz. Bu durum, 1921'den 2012'ye kadar, “Moet & Chandon” şirketine ait tarlalarda, sadece 86 hasat toplandı, ancak bunlardan sadece 38 tanesi ünlü “Dom Perignon” un hazırlanmasına layık görülmüştür. Bu markanın şampanyası çok seçici ve yaklaşımları tolere etmiyor.

İkincisi, ünlü içki özel bir göre hazırlanır.Sıkıştırılmış meyve suyunun meşe fıçılarda uzun süre (en az yedi yıl) beklemesi gereken teknoloji. Sadece bu hazırlıktan sonra daha fazla işlem için gönderilir. Bu özellik, "Dom Perignon" u seçkin ürünlere yönlendirmenize ve hatta ünlü Fransız konyaklarıyla eşit bir yere koymanıza izin verir.

Birazcık geçmiş

Fransız şarap yapımının favorisimütevazi bir Benedictine keşiş Pierre Perignon'un görünüşü. Doğru, bu ürünün ortaya çıkmasından çok önce yaşadı. Pierre, 17. yüzyıldan kalma bir mesafede, küçük Epernay kasabası yakınlarında bulunan manastırda görev yaptı. Bu bölge, en lezzetli şarapların üretimi için hammadde aldığı harika üzüm bağları için ülke çapında ünlüydü. Çalışkan keşiş, tarlalarda çok zaman harcadı, yeni çeşitler yetiştirdi ve özelliklerini inceledi. Uzun zamandan beri karmaşık olan şarap yapım bilimine hakim oldu ve önemli sonuçlar elde etti. Gelecekte Fransa'yı tüm dünyaya yücelten köpüklü şarabın öncüsü sayılabilir.

şampanya evi perignon yorumlar

Descendants, efsanenin adını sürdürmeye karar verdikeşiş ve yirminci yüzyılın başlarında yeni bir eşsiz içki "Dom Perignon" adı verildi. Şampanya en iyi geleneklerde yapılır ve mükemmelliğin zirvesi sayılır. Ve sıra dışı isim Pierre Perignon'un kişisine özel bir tavırla açıklanıyor. Bu ilk yıllarda, Fransa'daki din adamlarının tüm temsilcileri Latince'de "lord" anlamına gelen "dominus" önekini kullanarak tedavi edildi. Kısaltılmış versiyonda, bu "dom" gibi geliyor. Bu yüzden isim - "Dom Perignon".

Kalite değerlendirme

Günümüzde herkes denemeyi başaramadışampanya "Dom Perignon". Bu ürün hakkındaki yorumlar temel olarak uzmanlardan duyulabilir. Ancak elit bir ürünün tadını çıkarmak için sağlam bir fiyat ödeyebilen şanslı insanlar da var. Bildiğiniz gibi, bu içecek iki tipte üretilir:

 • brut pembe
 • beyaz brut.

Ayrı bir kategori de tanımlanabilirŞampanya için gerçek bir seçkin veya seçkin olan "Prestige Cuvée". Ürünler yüzde 12,5 oranında ve neredeyse hiç şeker içermiyor. Onları tatma şansına sahip olan birkaç kişiye göre, kolay, taze ve son derece canlandırıcı bir içecek. Vanilya, otlar, baharatlar ve meyvelerin notalarının yanı sıra ince bir tatlılık ipucu ile hoş bir tadı vardır. Ve sonradan, yeterince garip, hafif, hafif tuzlu bir gölge hakim. Uzun bardaklardan en iyi içeceği iç. Bu, kabarcıkların sıvı içinde daha uzun süre oynamasına izin verir. Duvara daha iyi bir şekilde dökün, ama dibe vurmayın. Böylece köpük daha iyi şekillenir, ancak ürün kenardan bitemez.

Tanınabilir ürün

Şampanya "Dom Perignon" ile karıştırılamazbirbiri Her şeyden önce, şövalye kalkanı şeklinde yapılmış ünlü bir etiket üretiyor. "Wash and Chardonnay" şirketi tarafından icat edilen bu özellik, onu tanıyabilmektedir. Bu ürün dünyanın en ünlü elit tipte şampanyaları arasında ilk üçte. Bu şişenin millezimnym olduğu düşünülür, çünkü her şişede, yapıldığı ürünün olgunlaşma yılı mutlaka belirtilir.

şampanya evi perignonu

Satışa en sık mal geliyor0.75 litrelik cam kaplarda paketlenmiştir. Ek olarak, büyük boyda şişeler var: bir buçuk, üç ve altı litre. Bu içecek daha çok lüks bir eşya. Bu yüzden şirket genellikle ünlü bir şarabı pahalı bir hediyeye dönüştürmeyi mümkün kılan çeşitli muhteşem paketlerle geliyor. Yani, 1998'de bir İsviçreli tasarımcı, iki bardak saf kristal ile birlikte bir şişe "Dom Perignon" ile geldi. Genel kompozisyon, bir ruj izi anımsatan özgün bir baskı ile desteklenmiştir. Efendinin fantezisi takdir edildi ve 999 paketin tümü alıcılarını buldu.

Dom Perignon - gurmeler için şampanya 2019

Dom Perignon - gurmeler için şampanya 2019

Related news

 • Kendi ellerinizle bir kumarhane nasıl inşa edilirsiniz
 • Krakerler: kekler için bir tarifi
 • Anne-babalara önemli sosyal medya’ uyarısı
 • RULO KÖFTE
 • Kuzu İncik Videosu

 • Dom Perignon - gurmeler için şampanya 83

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya


  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 15

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 48

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 80

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 76

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 26

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 31

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 46

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 95

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 47

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 79

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 73

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 11

  Dom Perignon - gurmeler için şampanya 3