Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 2019

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 2019
19.07.2019

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 73

"Dolobien": kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

Bu tür yaralanmalardan morluklar ve burkulmalar gibikimse sigortalanmaz. Acı verici sonuçlarıyla farklı şekillerde baş etmeye çalışırlar. Bunun bir yolu, "Dolobien" adlı bir jeli kullanmaktır, bu makalenin kullanımıyla ilgili talimatlar tartışılacaktır.

Çalışma prensibi

Jel sahip olan ilaçları ifade ederanti-enflamatuar, analjezik, antitrombotik ve dermatoprotektif özellikler. İlacın bileşimi üç ilaç içerir: dimetil sülfoksit, sodyum heparin ve dekspantenol. Dimetil sülfoksit deriye, müköz membranlara ve mikropların zarlarına kolayca ve hızla nüfuz eder, iltihabı giderir. Eylemi altında, preparatın diğer bileşenleri vücuda daha derin ve hızlı bir şekilde nüfuz eder. Heparin sodyum ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, subkutanöz kılcal damarlar bölgesinde oluşan mikrotrombi çözülmesine yardımcı olur. Eylem altında, daha etkili bir bağ dokusu rejenerasyonu oluşur ve lokal kan dolaşımı gelişir. Dekspantenol deriye nüfuz ettikten sonra hasarlı cilt bölgelerini onarmaya yardımcı olan pantotenik aside dönüşür.

Gösterge ve uygulama yöntemi

İlaç "Dolobene" kullanım talimatlarıhematomalar, kasların iltihabı, yumuşak dokular, tendonlar gibi yaralanmaların tedavisinde kullanılmasını önerir. Ayrıca, ilaç, humeropati periartrit, tendinit, bursit, artrit, deforme osteoartrit, akut nevralji, siyatik gibi çürükler ve hastalıklardan etkilenen bağların onarımı için reçete edilir.

Jel "Dolobien" talimatı için geçerli olmayı tavsiyeince bir tabaka ile ciltte - hasarlı bölgede veya yakınında. İlaç, yaralara ve sıyrıklara maruz kalmasına izin vermeyecek şekilde, düzgün ve kolay hareketlerin yardımı ile ovulmalıdır. Bu prosedür günde 2-4 kez yapılmalıdır. Jel ile pansuman uygularken, hava geçirmez özelliklere sahip bir bandaj kullanmalısınız. Ayrıca, fonoforez prosedürü sırasında ilaç bir temas jeli olarak kullanılabilir. Bu prosedür sırasında, ultrasonik dalgaların etkisini tamamlar. Jel tedavisinin süresi doktor tarafından belirlenir ve hastanın vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Jel kullanımı kontrendikasyonlar olarakKullanım için "Dolobien" talimatları, ilacın bileşenlerine, ayrıca hepatik veya böbrek yetmezliği, bronşiyal astıma karşı duyarlılığı artırır. Jelin kullanımı anjina, bronşiyal astım, inme gibi hastalıklarda insanlarda kontrendikedir. Gelecek ve emziren anneler için "Dolobien" talimatlarını kullanmaları da yasaklar. Onu beş yaşın altındaki çocuklara tahsis etmeyin.

Üzerinde kısıtlamalar varilacın diğer ilaçlarla birlikte kullanılması. Jel, emilimini artırabileceğinden, diğer yerel cilt ilaçlarıyla birlikte kullanmayın. Bu nedenle, cildin hasarlı bölgesine başka bir preparat uygulandığında, ilaç "Dolobien" uygulanmadan önce iyice temizlenmelidir. Jel sulindac içeren ürünlerle birlikte kullanılamaz. Bu periferik nöropatinin gelişmesine yol açabilir. Açık yaralara, mukoza zarlarına ve postoperatif yaralara, dermatite veya dermatozlu deri bölgelerine de uygulanması yasaktır.

Yan etkileriilacın kullanımı, jel uygulanan yerlerde cilt kaşıntı ve yanma içerebilir. Tahsis edilen ter ve dışarı verilen hava sarımsak kokusunu içerebilir - bu, Dolobien uygulaması sırasında oluşan dimetil sülfürün salınmasından kaynaklanır. Uyuşturucuyla ilgili kurallar, bir kural olarak, hoş olmayan kokusu ile hoşnutsuzluk içerir.

Danışmanlık olmadan bir uzman jel "Dolobene" tavsiye edilmez. +25 ° C'den yüksek olmayan bir sıcaklıkta tutun.

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 2019

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 2019

Related news

 • Şarap Lekeleri Giysilerden Nasıl Çıkar
 • Ispanaklı Yumurta
 • Kalan Tavuk Nasıl Isıtılır
 • Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel: ABDnin saldırısı anlaşılabilir
 • 6 Aylık Bebek Yeleği Yapılışı

 • Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 51

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar


  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 44

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 84

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 30

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 42

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 42

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 54

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 53

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 47

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 28

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 11