Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar


Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 34 02.03.2019, 15:07

"Dolobien": kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

Bu tür yaralanmalardan morluklar ve burkulmalar gibikimse sigortalanmaz. Acı verici sonuçlarıyla farklı şekillerde baş etmeye çalışırlar. Bunun bir yolu, "Dolobien" adlı bir jeli kullanmaktır, bu makalenin kullanımıyla ilgili talimatlar tartışılacaktır.

Çalışma prensibi

Jel sahip olan ilaçları ifade ederanti-enflamatuar, analjezik, antitrombotik ve dermatoprotektif özellikler. İlacın bileşimi üç ilaç içerir: dimetil sülfoksit, sodyum heparin ve dekspantenol. Dimetil sülfoksit deriye, müköz membranlara ve mikropların zarlarına kolayca ve hızla nüfuz eder, iltihabı giderir. Eylemi altında, preparatın diğer bileşenleri vücuda daha derin ve hızlı bir şekilde nüfuz eder. Heparin sodyum ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahiptir, subkutanöz kılcal damarlar bölgesinde oluşan mikrotrombi çözülmesine yardımcı olur. Eylem altında, daha etkili bir bağ dokusu rejenerasyonu oluşur ve lokal kan dolaşımı gelişir. Dekspantenol deriye nüfuz ettikten sonra hasarlı cilt bölgelerini onarmaya yardımcı olan pantotenik aside dönüşür.

Gösterge ve uygulama yöntemi

İlaç "Dolobene" kullanım talimatlarıhematomalar, kasların iltihabı, yumuşak dokular, tendonlar gibi yaralanmaların tedavisinde kullanılmasını önerir. Ayrıca, ilaç, humeropati periartrit, tendinit, bursit, artrit, deforme osteoartrit, akut nevralji, siyatik gibi çürükler ve hastalıklardan etkilenen bağların onarımı için reçete edilir.

Jel "Dolobien" talimatı için geçerli olmayı tavsiyeince bir tabaka ile ciltte - hasarlı bölgede veya yakınında. İlaç, yaralara ve sıyrıklara maruz kalmasına izin vermeyecek şekilde, düzgün ve kolay hareketlerin yardımı ile ovulmalıdır. Bu prosedür günde 2-4 kez yapılmalıdır. Jel ile pansuman uygularken, hava geçirmez özelliklere sahip bir bandaj kullanmalısınız. Ayrıca, fonoforez prosedürü sırasında ilaç bir temas jeli olarak kullanılabilir. Bu prosedür sırasında, ultrasonik dalgaların etkisini tamamlar. Jel tedavisinin süresi doktor tarafından belirlenir ve hastanın vücudunun bireysel özelliklerine bağlıdır.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

Jel kullanımı kontrendikasyonlar olarakKullanım için "Dolobien" talimatları, ilacın bileşenlerine, ayrıca hepatik veya böbrek yetmezliği, bronşiyal astıma karşı duyarlılığı artırır. Jelin kullanımı anjina, bronşiyal astım, inme gibi hastalıklarda insanlarda kontrendikedir. Gelecek ve emziren anneler için "Dolobien" talimatlarını kullanmaları da yasaklar. Onu beş yaşın altındaki çocuklara tahsis etmeyin.

Üzerinde kısıtlamalar varilacın diğer ilaçlarla birlikte kullanılması. Jel, emilimini artırabileceğinden, diğer yerel cilt ilaçlarıyla birlikte kullanmayın. Bu nedenle, cildin hasarlı bölgesine başka bir preparat uygulandığında, ilaç "Dolobien" uygulanmadan önce iyice temizlenmelidir. Jel sulindac içeren ürünlerle birlikte kullanılamaz. Bu periferik nöropatinin gelişmesine yol açabilir. Açık yaralara, mukoza zarlarına ve postoperatif yaralara, dermatite veya dermatozlu deri bölgelerine de uygulanması yasaktır.

Yan etkileriilacın kullanımı, jel uygulanan yerlerde cilt kaşıntı ve yanma içerebilir. Tahsis edilen ter ve dışarı verilen hava sarımsak kokusunu içerebilir - bu, Dolobien uygulaması sırasında oluşan dimetil sülfürün salınmasından kaynaklanır. Uyuşturucuyla ilgili kurallar, bir kural olarak, hoş olmayan kokusu ile hoşnutsuzluk içerir.

Danışmanlık olmadan bir uzman jel "Dolobene" tavsiye edilmez. +25 ° C'den yüksek olmayan bir sıcaklıkta tutun.

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar

Related news

 • Denetleme
 • Buğdaylı Yoğurt Çorbası Tarifi
 • Uzantıları nemlendirmek mümkün mü Evde uzayan kirpiklere bakım
 • Titanyum: titanyum kaynağı (teknoloji). Titanyum argon kaynağı
 • Saç kesiminin olumlu günlerini nasıl hesaplayabilirim

 • Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 59

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar


  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 19

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 99

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 56

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 4

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 29

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 45

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 21

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 47

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 39

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 68

  Dolobien: kullanım endikasyonları ve kontrendikasyonları için talimatlar 95