Doğal gaz

Doğal Gaz

ABD'nin yaptırımlarına karşın İran'ın petrol dışı ihracatı son 10 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,2 oranında yükseldi.

30.01.2019Ekonomi

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev "EWE Turkey’in satın alınmasıyla Türkiye’de doğal gazın üretim, iletim, dağıtım zincirinin tüm halkalarını tamamlayarak ticari açıdan oldukça önemli, stratejik bir adım atmış oluyoruz." dedi.

30.01.2019Ekonomi
Meteorolojiden 4 il için kuvvetli kar yağışı ve fırtına uyarısı

Meteoroloji'den 4 il için kuvvetli kar yağışı ve fırtına uyarısı

Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünce, Konya'nın yüksek kesimlerinde kar yağışı, Konya, Aksaray, Niğde ve Karaman'da öğleden sonra fırtına beklendiği bildirildi.

30.01.2019Gündem
Tacikistan, Özbekistandan alacağı doğal gazı artıracak

Tacikistan, Özbekistan'dan alacağı doğal gazı artıracak

Tacikistan, bu yıl Özbekistan'dan ithal edeceği doğal gaz miktarını yaklaşık dört kat artıracak.

30.01.2019Ekonomi
Doğal gaz sızıntısı apartmanı ayağa kaldırdı Ekipler hemen müdahale etti

Doğal gaz sızıntısı apartmanı ayağa kaldırdı! Ekipler hemen müdahale etti

İSTANBUL Şişli’de bir apartmanın birinci katında meydana gelen doğal gaz kaçağı apartman sakinlerini ayağa kaldırdı. Koku gelen daireden kimsenin kapıyı açmaması ise kısa süreli paniğe neden oldu.

30.01.2019Gündem
Macrondan Sisiye milyar euroluk ziyaret

Macron'dan Sisi'ye "milyar euroluk" ziyaret

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un 27 Ocak'ta başlayan 3 günlük Mısır ziyareti, ekonomi alanında iş birliği ve ticari ilişkileri geliştirmeye odaklı oldu.

29.01.2019Ekonomi
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Seçim Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan nişasta bazlı şekerde kotranıj yüzde 2,5'a düşeceğini, 2400 maden işçisinin Türkiye Kömür İşletmelerinin şirketlerinde kadroya geçeceğini ve SMA hastalığının tüm türlerine ait ilaçların geri ödeme listesine alınacağını duyurdu.

29.01.2019Gündem
Türkiye bu yıl 52,1 milyar metreküp doğal gaz tüketecek

Türkiye bu yıl 52,1 milyar metreküp doğal gaz tüketecek

EPDK, ülkede bu yıl 52 milyar 133 milyon 229 bin 503 metreküp doğal gaz tüketileceği tahmininde bulundu.

26.01.2019Ekonomi
Enerjide acele kamulaştırma kararları

Enerjide acele kamulaştırma kararları

Türkiye'nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek doğal gaz bağlantı hattı projeleri ve enerji iletim hatları için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.

25.01.2019Ekonomi
Son dakika: Antalyayı hortum vurdu: 13 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralılar var...

Son dakika: Antalya'yı hortum vurdu: 13 yaşındaki bir çocuk öldü, yaralılar var...

Antalya'nın Kumluca İlçesinde fırtına nedeniyle çatıdan uçan parçaların başına çarpması nedeniyle 13 yaşındaki Berivan hayatını kaybetti. Phaselis bölgesinde denizde oluşan hortumda ise otomobil, dereye uçarken araçtaki Buse Acar'ın bulunması için çalışma başlatıldı. CNN Türk Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli ise canlı yayında yaptığı açıklamada "Maalesef iyi haberlerimiz yok. Son verilere bakıyorum; yarın bu saatler için yine fırtına var ve yine benzer şiddette. Aynı saatlerde hortum oluşur mu? Şu an kesin bir şey söylemek zor... Lokasyonları da artırmamız gerekecek. Sadece Batı Akdeniz değil, İzmir ve çevresinde de 50 kilometrenin üzerinde; deniz üzerinde çok daha şiddetli. Kuşadası'ndan tutup Foça'ya kadar kuvvetli fırtına, Antalya körfezinde fırtına bekliyoruz. Yarın Antalya’dan İzmir’e kadar fırtına var" dedi. Antalya Valisi ise yaptığı açıklamasında hortumda 11 kişinin yaralandığını 2'sinin durumun ise ağır olduğunu açıkladı.

24.01.2019Gündem
ABD’de sondaj kule sayısı azaldı

ABD’de sondaj kule sayısı azaldı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol ve doğal gaz sondaj kule sayısı Çarşamba günü itibarıyla geçen bir haftalık dönemde 18 adet düşüşle 1,109’a geriledi.

24.01.2019Ekonomi
Reuters: Tankerler yaptırım listesinde

Reuters: Tankerler yaptırım listesinde

Kırım yakınlarındaki Kerç Boğazı’nda 21 Ocak’ta yakıt transferi sırasında Tanzanya bandıralı Maestro ve adını Candy olarak değiştiren Venice adlı iki tankerin yandığı ve 4’ü Türk, 14 kişinin hayatını kaybettiği faciayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

24.01.2019Dünya

Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler, sınır ötesi faydaları olan enerji altyapı projelerine 800 milyon avroluk yatırım desteğine onay verdi.

23.01.2019Ekonomi
Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor

'Fiyat istikrarına yönelik riskler devam ediyor'

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantı özetinde, temel mal grubu enflasyonundaki düşüşte, Türk lirasındaki (TL) değer kazancı ve iç talepteki zayıflamanın etkili olduğunun değerlendirildiği belirtildi.

23.01.2019Ekonomi
Katara ihracatta yüzde 62lik artış

Katar'a ihracatta yüzde 62'lik artış

Türkiye'nin Katar'a ihracatı 2018'de önceki yıla göre yüzde 62 artarak bir milyar 19 milyon dolara ulaştı.

23.01.2019Ekonomi
Yönetici hayatlarını mahvetti Elektrik yok, doğal gaz yok...

Yönetici hayatlarını mahvetti! Elektrik yok, doğal gaz yok...

Ankara'da bir apartmanın doğal gaz sayacına "plastik boru" takıldığı ve kaçak yolla doğal gaz kullanıldığı tespit edilerek, 216 bin lira para cezası kesildi. Apartman sakinleri, durumun fark edilmemesi için "plastik boru" ile kaçak doğal gaz hattı bağlattığı ve merkezi ısıtma ile aydınlatma sistemi için iki yıldır topladığı aidatları zimmetine geçirdiği iddiasıyla eski yönetici hakkında suç duyurusunda bulundu. Apartmanın yeni yöneticisi Cemil Olgun, "Mağduruz. Bireysel olarak ısınma sorunumuzu çözmeye çalışıyoruz. 17 gündür evlerimizi ısıtamıyoruz" dedi.

23.01.2019Gündem
Kaçak doğal gaz kullanımı pahalıya mal oldu

Kaçak doğal gaz kullanımı pahalıya mal oldu

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bir apartmanın eski yöneticisi hakkında, merkezi ısıtma ve aydınlatma sistemi için iki yıl boyunca topladığı aidatları ödemek yerine zimmetine geçirdiği ve kaçak doğal gaz hattı bağlattığı iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

23.01.2019Haber
Son dakika... Kerç Boğazındaki faciadan kurtulan Türkler belli oldu

Son dakika... Kerç Boğazı'ndaki faciadan kurtulan Türkler belli oldu

Kerç Boğazı'nda meydana gelen kazadan kurtulan Türklerin isimleri belli oldu. O isimler; Ozan Güleç, Eren Köklü, Alper Boyyapan, Tolga Görgülü, Eralp Akat, Emre Şen, Ali Karaoğlu, Tamer Yankı...

22.01.2019Dünya
Kuzey Akım 2nin yüzde 20si tamamlandı

'Kuzey Akım 2'nin yüzde 20'si tamamlandı'

Gazprom Başkanı Aleksey Miller, Rus gazını Almanya’ya taşıması planlanan Kuzey Akım 2 projesinin deniz kısmındaki inşaatının yüzde 20'sinin tamamlandığını açıkladı.

22.01.2019Dünya
İzmirliler sokağa döküldü... Koku sızıntısını gaz kaçağı sandılar

İzmirliler sokağa döküldü... Koku sızıntısını gaz kaçağı sandılar

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, doğalgaz istasyonunda meydana gelen arıza sonucu kokulandırma gazı havaya sızdı. İlçenin bazı mahallelerinde yoğun gaz kokusunu alanlar endişeye kapılarak sokağa döküldü.

21.01.2019Gündem
Bakan açıkladı: Mart içerisinde ilk sondajımızın neticelerini alacağız

Bakan açıkladı: Mart içerisinde ilk sondajımızın neticelerini alacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Antalya açıklarında süren sondaj çalışmalarına ilişkin, "Hedef derinliğimiz deniz seviyesinden itibaren 5 bin 500-6 bin metreler. İş programına da uygun olarak ilerliyoruz. İnşallah mart içerisinde ilk sondajımızın neticelerini alacağız." dedi.

19.01.2019Gündem
Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsardan vizesiz Rusya açıklaması

Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar'dan vizesiz Rusya açıklaması

Türkiye’nin Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar, "Vize sorunu önümüzdeki dönemde ele alacağımız en önemli hususlardan bir tanesi." dedi.

18.01.2019Dünya
Tekstilkent ile Erzurumda 4 bin kişiyle istihdam

"Tekstilkent" ile Erzurum'da 4 bin kişiyle istihdam

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca finanse edilen "Cazibe merkezlerini destekleme programı" kapsamında Erzurum'da yaklaşık 4 bin kişiye istihdam olanağı sağlaması planlanan "Tekstilkent Projesi"nin de içinde bulunduğu 3 ayrı projenin protokolü imzalandı.

17.01.2019Ekonomi
Fransadaki bir üniversitede patlama meydana geldi

Fransa'daki bir üniversitede patlama meydana geldi

Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Lyon Ünivesitesi'nde doğal gaz patlaması meydana geldi.Patlamanın üniversitenin çatısında meydana geldiği bildirilidi. Patlamanın ardından yangın çıktı.Patlama sebebiyle 3 kişinin yaralandığı belirtiliyor. Olayın olduğu bölge yoğun dumanla kaplandı.Üniversitedeki yetkililer, olayın onarım çalışmaları sırasında kazayla medyana geldiğini ifade etti.Olay yerine çok sayıda itfaiye sevk edildi. Geçtiğimiz hafta da Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan fırında şiddetli bir patlama meydana gelmişti. Gaz kaçağından dolayı meydana gelen patlamada 4 kişi öldü, 36 kişi yaralandı.

17.01.2019Haber
Son dakika... Fransada üniversitede patlama

Son dakika... Fransa'da üniversitede patlama

Fransa'nın Lyon kentinde bulunan Lyon Ünivesitesi'nde doğal gaz patlaması meydana geldi.

17.01.2019Dünya
İmzalar atıldı Böyle patlatıyorlar...

İmzalar atıldı! Böyle patlatıyorlar...

Dev binaların hızlı şekilde yıkımında patlatma yapan Mehmet Güler, Ürdün'deki 9 metre çapında ve 45 metre yüksekliğindeki 75 siloluk yapının yerli bir edilmesini sağlayarak yeni bir başarıya imza attı.

16.01.2019Ekonomi
Kırgızistan ekonomisi 2018de yüzde 3,5 büyüdü

Kırgızistan ekonomisi 2018'de yüzde 3,5 büyüdü

Kırgızistan ekonomisi, 2018 yılında yüzde 3,5'lik büyüme kaydetti.

16.01.2019Ekonomi
Putin: Türk Akımının 2019 sonunda çalışmasını planlıyoruz

Putin: Türk Akımı'nın 2019 sonunda çalışmasını planlıyoruz

Rusya Devlet Başkanı Putin, Türk Akımı'nın inşası ile ilgili sürecin planlandığı şekilde ilerlediğini belirterek, "Doğal gaz boru hattının 2019 sonuna kadar çalışmasını planlıyoruz." dedi.

16.01.2019Dünya
Darbe girişiminin kilit ismi ve eşi hakim karşısına çıkıyor

Darbe girişiminin kilit ismi ve eşi hakim karşısına çıkıyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün sivil imamı Kemal Batmaz ve eşinin de aralarında bulunduğu 5 sanık hakkında açılan davanın yarın yapılacak olan ilk duruşmasında, sanıkların ifade vermesi bekleniyor.

16.01.2019Gündem
ABDde çalışanlar çareyi imza kampanyası düzenlemekte buldu

ABD'de çalışanlar çareyi imza kampanyası düzenlemekte buldu

ABD'de hükümetin kapanması nedeniyle maaşlarını alamayan ve maddi olarak zor günler geçiren federal çalışanlar, "GoFundMe" adlı internet sitesinde 1500'den fazla kampanya başlattı.

16.01.2019Dünya
Tarih verip uyardı... Açıklamalar peş peşe... Sayı artıyor

Tarih verip uyardı... Açıklamalar peş peşe... Sayı artıyor

METEOROLOJİ, Ege, Marmara ve Batı Karadeniz’e fırtına uyarısında bulundu. Açıklamada İstanbul için "kuzey kesimlerinde zaman zaman kuvvetli fırtına (90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor" uyarısında bulunuldu. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü de aynı uyarıları yineledi.

14.01.2019Gündem
Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

Rusya ve ABD’nin Avrupa’daki gaz savaşı

ABD, sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını artırmak, uluslararası piyasalardaki ticari anlaşmazlıklarda pazarlık payı elde etmek ve Avrupa ile Rusya'nın yakınlaşmasını önlemek için Avrupa'nın enerji politikalarına siyasi müdahalede bulunmayı hedefliyor.

14.01.2019Ekonomi
Son dakika... Rusyada doğal gaz patlaması

Son dakika... Rusya'da doğal gaz patlaması

Rusya'nın Rostov bölgesinde bir apartmanda doğal gaz patlaması meydana geldi.

14.01.2019Dünya
Eryaman Stadı’nda Son sürat çalışma

Eryaman Stadı’nda Son sürat çalışma

14.01.2019Ankara
Sakaryadaki büyük patlama sonrasında boru hattı bu hale geldi

Sakarya'daki büyük patlama sonrasında boru hattı bu hale geldi

Sakarya’da bu sabah saatlerinde büyük bir patlama sesi duyuldu. Kentin her yerinden görülen alev topu panik yarattı. Patlama; Arifiye ilçesi Çaybaşı Değirmendere mevkiindeki doğalgaz hattı yakınlarında meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, patlamanın heyelana bağlı doğalgaz sızıntısı nedeniyle gerçekleşmiş olabileceğini söyledi. Vali Nayir, can ve mal kaybının olmadığını belirtti. Patlamanın nedeni ile ilgili BOTAŞ'tan yapılan açıklamada da ''İlk bulgulara göre heyelan sebebiyle hatta meydana gelen kopmanın yangına sebebiyet verdiği değerlendirilmektedir'' denildi.

14.01.2019Gündem
ABDnin Berlin Büyükelçisinden Alman firmalarına tehdit

ABD'nin Berlin Büyükelçisi'nden Alman firmalarına tehdit

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, ABD'nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell'in Alman firmalarına yolladığı mektupta söz konusu şirketleri Amerikan yaptırımlarıyla karşılaşabilecekleri konusunda uyardı.

14.01.2019Dünya
TESKten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

TESK'ten elektrik ve doğal gazda indirim talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, elektrik ve doğal gazda sene başında yapılan indirimlerin zamlar karşısında yeterli olmadığını belirterek, "Geçen yıl yapılan zamların etkileri 'kış indirimi' ile azaltılmalı" ifadesini kullandı.

13.01.2019Ekonomi
Çok önemli uyarı: Çürük sarımsak kokusu geliyorsa dikkat

Çok önemli uyarı: Çürük sarımsak kokusu geliyorsa dikkat!

SOĞUK havaların ülke genelinde etkisini artırmasıyla, evlerde doğal gaz kullanımı da arttı. İGDAŞ Makine Mühendisi Sabri Doğan, doğal gaz kullanımında cihazların ve bacaların bakımlarının yetkili kişilere yaptırılması konusunda aboneleri uyardı.

12.01.2019Ekonomi
Enerjide kurulu güce yerli ve yenilenebilir damgası

Enerjide kurulu güce yerli ve yenilenebilir damgası

Türkiye'de 2018'de 4 bin 25 megavat kurulu güç devreye alındı. Devreye alınan kurulu gücün yüzde 93'ü yerli ve yenilenebilir kaynaklardan sağlandı.

12.01.2019Ekonomi
Teknolojide üst sınıftaki Rusya markalaşmada sınıfta kaldı

Teknolojide üst sınıftaki Rusya markalaşmada sınıfta kaldı

Farklı alanlarda gelişmiş sanayisine, bilim ve teknolojide üst sınıfta yer almasına karşın Rusya, bir dünya markası çıkarmakta hala zorlanıyor.

11.01.2019Teknoloji
Doğal gaz tüketimi azaldı

Doğal gaz tüketimi azaldı

Türkiye'nin doğal gaz tüketimi geçen yıl önceki yıla göre yüzde 6 azalarak yaklaşık 50 milyar metreküp düzeyine geriledi. Geçen yıl en çok doğal gaz tüketiminin gerçekleştiği ay 6 milyar 348 milyon 893 bin metreküple ocak oldu.

11.01.2019Ekonomi
Irak yarışı: Dikkat çeken hamleler

Irak yarışı: Dikkat çeken hamleler

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, İran Petrol Bakanı Bijen Namdar Zengene ve beraberindeki heyeti başkent Bağdat'ta kabul etti.

10.01.2019Dünya
Rusyadan dolar hamlesi... Tarihin en düşüğü

Rusya'dan dolar hamlesi... Tarihin en düşüğü

Rusya Merkez Bankası’nın, 2018’in ikinci çeyreğinde 100 milyar dolarlık rezervini yuan ve avroya çevirdiği bildirildi.

10.01.2019Ekonomi
Son dakika... İGDAŞtan önemli uyarı

Son dakika... İGDAŞ'tan önemli uyarı

İGDAŞ, İstanbul'da kuvvetli lodosun etkili olacağını ve rüzgarın etkisi ile oluşabilecek baca gazı zehirlenmelerine karşı bacalı doğal gaz cihazı kullanıcılarının, cihazlarını kullanırken dikkatli olmaları gerektiği uyarısında bulundu.

10.01.2019Gündem
Günlük doğal gaz tüketiminde rekor kırıldı

Günlük doğal gaz tüketiminde rekor kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'de dün 245 milyon metreküpü aşkın doğal gaz tüketilerek tüm zamanların rekorunun kırıldığını ve talebin kesintisiz karşılandığını bildirdi.

9.01.2019Ekonomi
Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliğinde değişiklik

Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği'nde değişiklik

Elektrik piyasasında yeterli kurulu güçle arz güvenliğinin sağlanması amacıyla kurulan kapasite mekanizması dahilinde çalışan elektrik üretim santrallerinin alacakları kapasite ödemeleri, birim sabit maliyet bileşenleri ile kaynak bazında toplam kurulu güçleri dikkate alınarak hesaplanacak.

9.01.2019Ekonomi
Çinden Wall Street Journalın 1MDB yolsuzluğu haberine yalanlama

Çin'den Wall Street Journal'ın 1MDB yolsuzluğu haberine yalanlama

Wall Street Journal gazetesinin haberinde yer alan, Çin'in bundan önceki Malezya hükümetine, ülkedeki kamu kalkınma fonu (1MDB) yolsuzluğu soruşturmasına nüfuz ederek yargılanan sanıkların serbest kalmasını sağlamayı teklif ettiğine yönelik iddialar Çin tarafından yalanlandı.

9.01.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Ankara-Moskova hattında yeni gelişmeler

Geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan Moskova’yı ziyaret etti ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüştü. Türkiye-Rusya ilişkileri hızlı bir şekilde gelişiyor ve iki ülke arasındaki bağların kapsamı da genişliyor. Ankara ile Moskova’nın dış politika alanında işbirliği yaptığı uluslararası sorunların başında Suriye geliyor. Ama Türkiye ve Rusya’nın Suriye politikalarının her konuda örtüştüğünü söylemek imkanı yok. Buna rağmen Ankara ile Moskova Suriye sorunun siyasi çözümü için birlikte hareket ediyor, gayret gösteriyorlar.

29.01.2019

İyi bir frekans yakaladık!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’le turizmde yakalanan ivmenin devam ettirilmesi konusunda mutabakatlarının olduğunu belirterek, “Rusya’dan 2018’de ülkemize 6 milyon turist geldi. Bu rakamı yakalamak çok önemli. 2019’u karşılıklı ‘Kültür ve Turizm Yılı’ ilan ettik. İyi bir frekans yakaladık” dedi.Related news

 • Rusyanın modern ekonomisinin özellikleri. Gelecekte buluş
 • Dolar 3.11 Lirayı Aştı ve Tarihi Zirveyi Gördü, Uzmanlara Göre Kalıcı Düşüş Zor
 • Rapunzel Hikayesi
 • Turşu Neden Köpürür
 • Kızlar ve erkekler için çocuk odası - kolay

 • Doğal gaz

  Doğal gaz


  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz

  Doğal gaz