Diz yaralanması 2019

Diz yaralanması 2019 Diz yaralanması

Diz yaralanması

Diz ile ilgili yaralanmalar herkes tarafından biliniristisnasız sporcular. Fakat günlük hayatta bacağın bu fonksiyonel kısmı her türlü teste tabi tutulur. En sık görülen yaralanmalar listesinde diz yaralanması son sırada yer alır. Çoğunlukla düşen çocuklar, bedenlerini güç için tecrübe ederler, muhtemelen bu olaya özel önem vermezler. Ancak dikkatli yetişkinler, bir çürükün cilde küçük bir zarar verdiğine inanarak tedaviyi reddetmemeli veya kaymasına izin vermemelidir.

Yaşlılarda, küçük bir çürük görsel olarak yapabilirharika formlar almak, ama aslında hiçbir sonuç yok. Küçük bir küçük çürük karanlığı belaya getirebilir. Güvende olmak daha iyidir: bir çürük (kolay, ılımlı veya şiddetli) aslında sadece bir doktor tarafından belirlenebilir.

Bir katilin diz yaralanmasını nasıl ayırt edebileceğigerme veya kırılma eklemi? Sonuçlar, uzmanlara zamansal yönlendirmeden ne kadar ciddi olabilir? Eğer "çürük" gibi görünmez zararsız bir teşhisle, eklem ponksiyonu içeren çok ciddi tıbbi prosedürler uygulanır. Bu nedenle, sadece bir travma doktoru veya cerrah, diz yaralanmasının nasıl zarar vermeyeceği, sağlıklı bir kişiyi geçersiz hale getirmeyecek şekilde nasıl tedavi edileceğine karar verebilir.

Bu tür yaralanmalarla ilk yardımYaralanma yerlerine soğuk uygulanması, bacak - kanopi (dinlenme), sıkı bandaj veya 2-3 hafta boyunca üst üste yerleştirilen longet. Bu genellikle, yaralı çocuk veya yetişkin için tüm bakımları sonlandırır. Ancak ağrı kesiciler (gerekirse) doktorlar tarafından reçete edilir. Sadece dizde diz yaralanmasının ya da başka bir şeyin olup olmadığını belirleyebilirler. Sonuçta, uzmanların doğru bir teşhis koyması her zaman mümkün değildir. Bunun için bir x-ışını fotoğrafı zorunludur.

Tüm acil önlemlerin bilinmesine ek olarak,Eğer yaralanma sonrası hemen kullanabilirsiniz, uzmanlar bir takım ilaçların tavsiye sadece akut ağrıyı azaltır, aynı zamanda diz şişmesi azaltılmasına yardımcı olur. Sadece haplar değil, kremler ve merhemler. Fizik (genellikle 10-15 seans), hızlandırma çıkartma işlemleri de, yaralanma şiddetine göre reçete edilir. Uzman hastaya nerede tedavi edileceğine karar vermelidir: evde veya hastanede.

Her şey zamanında ve doğru yapılırsa, o zaman bir çürükDiz hızla geçiyor. Rehabilitasyon periyodu, yaralanma şiddetine bağlıdır. Hiç düşündünüz mü diz ekleminde o - bağlar her türlü yoluyla tutulur insan vücudunda, en büyük ortak?! diz eklemi yaralanması bir kısmı en tehlikeli yerde, yüzeyde nedeniyle, bu gerçeği tarafından açıklanabilir şunlardır: Eğer çevreleyen kan damarları ve sinirleri etkileyebilir. Bu nedenle, hiçbir durumda spor salonunda örneğin yaralanma, acele sonra diz aşırı-yük gerekmez. Terapötik egzersiz, atletik değil egzersizleri, diz yaralanması kademeli olarak gerçekleşti sağlamak için yardımcı olur. Bu durumda, yaralı diz bir ateliyle artık olmalı ve elastik bir bandaj ile sargılı edilebilir.

Kurtarma ve çözme sürecini hızlandırınmasajlar, sadece ödem azalır, kanama ortadan kalkar, ancak kaslar ve eklemler güçlendirilir. Böyle bir masaj, örneğin, termal banyolar ile kombinasyon halinde, hasarın ilk günlerindeki uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Sadece tüm doktor tavsiyelerinin uygulanmasıKarmaşık alışkanlık ve yüksek dereceli bir yaşam sürdürmek için izin verecektir. Kendi kendine ilaç vermek ya da yanlış yöntemlerle tedavi etmek istiyorsanız, bu ciddi sonuçlara ve komplikasyonlara yol açabilir.

Diz yaralanması 2019

Diz yaralanması 2019

Related news

 • 26 Moda Pixie Kısa Saç Modelleri 2019
 • Yumurtalık ağrıyorsa
 • Karpuzun Faydaları Nelerdir
 • Ve shish kebabı için soğanı nasıl yakalayacağını biliyor musun
 • Kuskus Pilavı Nasıl Yapılır Videosu

 • Diz yaralanması

  Diz yaralanması


  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması

  Diz yaralanması