Dijital Detoks Nedir 2019

Dijital Detoks Nedir 2019
Dijital Detoks Nedir


Dijital Detoks Nasıl Yapılır?

Dijital Detoksdoğru zamanda, doğru uygulamalar ile yapıldığında etkilerini gösterebilmektedir. Bunun için öncelikle telefon içerisinde bulunan tüm uygulama ve oyunları silmeli, hatırlatmayacak şekilde uzun bir süre unutmayı denemelisiniz. Bu programın yapılabilmesi için net olarak bir tarih belirlenmeli ve bu tarihlerin dışına kesinlikçe çıkılmamalıdır. Sosyal medya ve İnternet bağımlılığından kurtulabilmek adına öncelikle kişilerin kendilerine yeni bir uğraş bulmaları gerekmektedir.

Sürekli akıllara gelen İnternet alışkanlığını önleyebilecek bir kitap, bir spor ya da farklı bir sosyal aktivitede bulunmak İnternet dünyasından uzaklaşılmasına olanak sağlamakta. En önemli detoks türlerinden birisi olarak ise kişinin kendi hayatı ile ilgili planlamalarda bulunması, geleceğine yön verecek fikirler üretmesi, ev dekorları ile uğraşmak ya da yeni tasarımlar meydana getirmekDijital Detoksparçası olarak gösterilmekte.

İnsanların artık eşi, dostu, arkadaşları ile beraber otururken keyif alamadıkları, belirli bir süreden sonra telefonları ile ilgilenerek kendilerini İnternet dünyası içerisine attıkları görülmüştür. Bu aşamada insanların gerçek anlamda sohbet edebileceği, konuşarak keyif alabileceği kişiler ile bir arada bulunmaları önerilmekte. Bu aşamada bir araya gelen herkesin telefonlarından kurtularak buluşmaları önerilmektedir.

Dijital Detoks, son zamanlarda sosyal medya bağımlıları için uygulanan bir yöntem olarak karşımıza çıkmakta. Bu tedavi yönteminin günümüzde adı dahi duyulmasa da birkaç yıl içerisinde en merak edilen konular arasında yer alacağını belirtmek istiyoruz.


Dijital Detoks Nedir 2019

Dijital Detoks Nedir 2019

Related news Dijital Detoks NedirDijital Detoks Nedir


Dijital Detoks Nedir


Dijital Detoks Nedir


Dijital Detoks Nedir


Dijital Detoks Nedir