Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü 2019

Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü 2019 Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

"Devlet Hizmetleri" aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü?

İnternet teknolojileri hayatı kolaylaştırıyormodern dünya. Onların yardımı ile yiyecek sipariş edebilir, farklı alımlar yapabilir ve hatta bazı eyalet ve belediye hizmetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, bir Kadastro pasaportu veya Birleşik Devlet Sicili'nden bir ekstre almak için, yabancı veya medeni pasaport siparişi verin, bir anaokulu için sıraya bakın. Bütün bunlar artık sorun yaratmıyor.

Biraz farklı şeyler durumlarla, ne zamanBelgeleri geri yüklemesi gerekenler. Uzakta, her zaman internetin, görevdeki görevin gerçekleştirilmesi bakış açısıyla kullanılması mümkün değildir. Bugün, Rusya Federasyonu'nun modern bir mukimi için “Devlet hizmetleri” aracılığıyla bir doğum belgesinin yeniden kurulmasının mümkün olup olmayacağını öğrenmeye çalışacağız. Bu ne tür bir portal? Ve bu belgenin restorasyonu nasıl yapılır?Bir devlet sertifikasıyla devlet hizmetlerini yeniden kurmak

"Devlet hizmetleri" hakkında

Her şeyden önce, "Devlet hizmetleri" ile tanışacağız. Son zamanlarda Rusya Federasyonu'nun hemen hemen her vatandaşı tarafından bilinmektedir.

Bu hizmet, devlet ve belediye hizmetlerini sağlamanın bir yoludur. İlgili sitede vatandaşlar şunları yapabilir:

 • sipariş belgeleri;
 • vatandaşlar, kuruluşlar ve gayrimenkul hakkında bilgi almak;
 • belgelerin hazırlık durumunu izlemek;
 • vergileri ödemek;
 • modern insanlar ve şirketler için önemli olan bir dizi menkul kıymeti geri almak.

Hemen hemen tüm eyalet ve belediye hizmetleriSöz konusu sayfa aracılığıyla yayınlanmasına izin verilmektedir. Ancak doğum belgesini "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla geri yüklemek mümkün mü? Bu görev genel olarak nasıl gerçekleşiyor?

Gerekçesiyle

Yasaya göre, Rusya'daki herhangi bir kayıp belge geri yüklenebilir. Ve doğum sertifikası bir istisna değildir. Kağıdın bir önceki kopyası ise tekrar verilebilir:

 • şımarık;
 • çalıntı;
 • kaybetti.

Görevlerin uygulanmasının temelikurulan formun bir başvurusunun kayıt yetkilisine sunulmasıdır. Ayrıca, yalnızca bir belge paketinin sunulmasından sonra bir kopya sertifikası verilir. Hakkında daha sonra anlatılacaktır.Bir yetişkinin doğum belgesini kamu hizmetleri aracılığıyla geri almak

Alıcılar hakkında

Öncelikle, kimin bir kopya alma hakkına sahip olduğunu anlamak önemlidir. Bir yabancının doğum belgesini yeniden kurmak imkansız. Bu gerçek dikkate alınmalı ve hatırlanmalıdır.

Bu görevi çözmede alıcılar (ve başvuru sahipleri) şunlar olabilir:

 • Doğum belgesinin adı verilen bir kişi (yetişkin);
 • ölenlerin yakın akrabaları;
 • Bir vatandaşın yasal temsilcileri.

Daha önce de belirtildiği gibi, dışarıdan gelenler başka birinin doğum belgesini geri getirme talebinde bulunamazlar. Bu sadece daha önce listelenen kişilerden bir vekaletname verdiğinizde mümkündür.

Nerede yayınlanacak?

Doğum belgesini "devlet hizmetleri" aracılığıyla geri almak Rusya'da başarılı olacak mı, değil mi? Bu soruyu tam olarak cevaplayabilmek için, hangi organların belgenin düzenlenmesine ve yayınlanmasına bağlı olduğunu anlamak önemlidir.

Şimdiye kadar, bu işlevler uygulamaya fikirleri çevirmek için yukarıdaki şirketlerinde sırasıyla kayıt ofis ve MFC, atanmış zor değildir. Peki ya "Devlet Hizmetleri" ne?

Bu servis de büyük talep görüyor. Yinelenen kanıtlar gerçekten "Hizmetler" de verilebilir. Bu uygulama şu ana kadar çok yaygın değil, ama ortaya çıkıyor.

avantajları

Bir yetişkinin doğum belgesini, “Devlet Hizmetleri” aracılığıyla, çocukların durumunda olduğu kadar kolay bir şekilde kurtarın. Esas olan, bu çözümün birtakım önemli avantajlara sahip olduğunu hatırlamak. Hangileri?

Bir çocuğun doğum belgesini devlet hizmetleri aracılığıyla geri yüklemek

Genellikle şu şekilde anılırlar:

 1. Kayıt yetkilisine kişisel bir ziyaret yapmanıza gerek yok.
 2. Kuyruksuz dokümanların yürütülmesi.
 3. Yaklaşan süreç hakkında ayrıntılı bilgi kullanılabilirliği.
 4. Evden hizmetler için ödeme imkanı. Ayrıca burada gayri nakdi ödeme dahil edebilirsiniz. Özel bir talebe sahip olan kişi.
 5. Hizmetlerin zamanında yürütülmesi.
 6. Vatandaşın uğraştığı tüm kuruluşların iletişim bilgilerinin bulunabilirliği.

Tabii ki, en büyük iyileşme artı"Devlet Servisi" aracılığıyla doğum belgesi zaman tasarrufu sağlar. Belli koşullar altında, fikri sadece 10-15 dakika içinde gerçekleştirebilirsiniz. Bunda zor bir şey yok!

tuzaklar

Yine de, vatandaş benzer bir karar verirseadım, operasyonun bazı özelliklerine dikkat etmelisiniz. Doğum belgesini her zaman "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla geri yüklemek her zaman mümkün değildir.

Önemli olan, portalı kullanabilmek için aktif bir profile sahip olmanız. Serviste düzenli kayıt yeterli değildir - bilginin güvenilirliğini doğrulamak için biraz beklemeniz gerekecektir.

Genellikle anketin aktivasyonu hakkında 14günler. Bu nedenle, "Devlet Hizmetlerine" önceden kayıt yaptırmak gereklidir. Aksi takdirde, söz konusu hizmetin yardımıyla doğum belgesi restorasyonu mümkün olmayacaktır. Başvuru sahibinin yaşamdaki fikrin uygulanması için kayıt şirketine tamamen bağımsız olarak başvurması gerekecektir.

Adım adım kurtarma

Şimdi ilgilendiğimiz hizmeti daha fazla düşününayrıntılı olarak. "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla bir doğum belgesi nasıl geri yüklenir? Bunu yapmak için küçük bir rehber izlemeniz gerekir. Bu ya da elektronik bir uygulama dosyalama aşamasında ne yapacağınızı söyleyecektir.Doğum sertifikasını kamu hizmetleri aracılığıyla geri yükleyebilirsiniz.

Belgenin kopyası siparişi aşağıdaki gibidir:

 1. "Hizmetler" e kaydolun. Daha önce de söylediğimiz gibi, bizi ilgilendiren hizmeti almak için vatandaşın aktif bir profili olmalıdır.
 2. Portalda oturum açın.
 3. "Kamu hizmetleri" bölümüne gidin.
 4. "Aile" yi seçin.
 5. "Gönderme gereği ..." seçeneğini işaretle. Görünen listede "doğum sertifikasının kopyası için başvuru" seçeneğini belirtin.
 6. Tamamlanmış formu bilgisayara indirin.
 7. Uygulamayı doldurun ve uygun düğmeyi kullanarak "Devlet Hizmetlerine" geri yükleyin.
 8. "İleri" ye tıklayın.
 9. Bir belge almak istediğiniz bir kayıt ofisi seçin. Genellikle vatandaşlar ya doğum belgesini düzenleyen ya da ikamet ettikleri yere başvuruda bulunan bedele gelirler.

Hepsi bu kadar. Şimdi sadece belgenin hazır bulunuşunun bildirilmesini beklemek için kalıyor. Belirlenen zamanda, kayıt yetkilisine gelmek ve bitmiş doğum belgesini almak gereklidir. "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla geri yüklenen kağıt aslında göründüğünden çok daha kolay!

maliyeti

Bu aşamada, prosedürün önemli noktaları değilsonu. Ölen akrabasının doğum belgesini "Devlet Servisi" üzerinden 10 dakika içinde yeniden kurmak mümkün olacaktır. Ancak vatandaşın operasyon için devlet ücreti ödemesi gerekecek.

Ödeme tutarı zaman zaman değişir. 2019 yılında, doğum belgesi bir kopyası üretim 350 rubleye mal olacak. Ödeme doğrudan portal "Devlet hizmetleri" üzerinden yapılabilir. Bu başvuru formunu sunma zamanında yapılır.

Bildirimlerden sonra

Başvuru sahibinin belgenin hazırlığı ile ilgili bildiriminin "Kişisel Bakanlar Kurulu" na gelmesinden sonra ne yapabilirim? Bazı talimatları takip etmeliyim.Devlet hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek

yani:

 1. Bir doğum belgesini geri yüklemek için gereken bir menkul kıymet paketi oluşturun. "Devlet Servisi" ile sadece bir ifadedir. Hiç kimse vatandaşların kağıt bürokrasisini serbest bırakmaz.
 2. Kayıtlı ofise gelmek ve belgelerini üretmek için atanan zamanda.
 3. Doğum belgesi al.

Kural olarak, ilgili bir kopya elde etmek için belirli bir kayıt ofisi çalışmasının herhangi bir zamanında gelebilirsiniz.

Kanıt için belgeler

Bir yetişkinin doğum belgesini "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla geri yüklemek için ne tür belgeler gerekli olacak? Bu hizmet için kayıt bürosuna başvururken olduğu gibi.

Bir çok şartlara bağlı. Bir kişi ifadesini geri alırsa, o işe yarar:

 • uygulama;
 • pasaport;
 • soyadı / ad / soyadı değiştirme (eğer varsa) için belgeler;
 • devlet vergisi ödemesinin alınması.

Kural olarak, bu yeterlidir. Ölen bir akrabanın doğum belgesinin bir kopyasını almanız gerekiyorsa, vatandaş aşağıdakileri talep edecektir:

 • ilişkiyi kanıtlayan belgeler (arzu edilir);
 • vekaletname (varsa);
 • başvuru sahibinin kimlik kartı;
 • ölüm belgesi;
 • ödenen ödeme.

Ama hepsi bu değil. (- bu önemli değildir Moskova'da veya başka bir şehir), veya şahsen çocuk belgeler için gerekli olan Genellikle "Kamu hizmetleri" yoluyla doğum belgesi onarma hakkında düşünme.doğum sertifikasının devlet hizmetleri aracılığıyla restorasyonu

Reşit olmayanlar için söz konusu makalenin bir kopyasını çıkarmanız gerekirse, şunlara ihtiyacınız olacaktır:

 • çocuğun yasal temsilcisinin pasaportu;
 • evlilik / boşanma belgesi (varsa);
 • Ödenen görevli makbuzlar;
 • Evlat edinme belgeleri (varsa).

Bütün bu kayıt ofisinde sunulur. Sertifikanın verilmesinde listelenen yazılar olmadan reddedilecektir. Ve bu adım tamamen yasal.

Kayıt için son tarih

"Devlet Servisi" ile doğum sertifikası geri yüklenebilir. Bu zaten söylendi. Ayrıca, talebi işlemek için ayrıntılı başvuruda bulunma prosedürü ile tanıştık.

Ne kadar çabuk söylenenlerin bir kopyasıgazete? Genellikle bekleme süresi 1 günden bir aya kadar değişir. Bu nedenle, birçoğu yinelenen bir doğum belgesi için şahsen başvurmaya çalışmaktadır. Sonuçta, bazen çalışanlar başvuru sahipleriyle buluşup birkaç saat içinde bir belge hazırlar.

Her halükarda, kağıdın 1 aydan fazla olmamasını bekleyin. Bu dönemde nüfusun yönlendirilmesi tavsiye edilir.

Kayıtların rolü

Bir sertifikanın nasıl geri yüklenebileceği açıkbir çocuğun doğumu. "Devlet Servisi" aracılığıyla bu işlem çok zor olmadan gerçekleştirilir. Özellikle, başvuru sahibinin hizmette aktif bir profili varsa. Aksi takdirde, portal kullanımı imkansız olacaktır.

Başvuranın propiska rolü nedir? Gerçekten değil. Rusya Federasyonu'nun herhangi bir bölgesinde doğum belgesinin kopyasını alabilirsiniz. Ancak, belgenin orijinal olarak oluşturulmadığı bir bölgede bir hizmet için başvurursanız, bunun daha fazla hazır olmasını beklemeniz gerekecektir. Ama 30 günden fazla değil.

Buna göre, "Devlet Hizmeti" ile çalışırken, propiska için önemli bir rol yoktur. Her vatandaş bunu hatırlamalıdır.Bir yetişkinin doğum belgesinin kamu hizmetleri aracılığıyla restorasyonu

bulgular

Şimdi, doğum belgesinin "Devlet Hizmetleri" aracılığıyla nasıl onarılmasının gerektiği açık. Bu işlem en az zaman gerektirir. Kağıt bürokrasi böyle yok.

Doğum belgesinin kopyası sırasıEn basit servis seçeneklerinden biri. Bu algoritma, Rusya Federasyonu'nun tüm bölgelerinde eşit derecede iyi çalışır. Ve bu dikkat etmeli.

Yine de, çoğu hala tercih ediyordoğum belgelerinin kopyalarını bağımsız olarak sipariş etmek. Bu herkes için özel bir konudur. Her durumda, "Devlet Hizmeti" aracılığıyla bir doğum belgesinin (kopyasının) kaydı artık sorun yaratmayacaktır!

Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü 2019

Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü 2019

Related news

 • OKVED - nedir kopya
 • Bağcıklar: nedenler, tedavi, semptomlar
 • Papatya Pasta Video
 • Güller kırmızıdır - kraliçelerin çiçekleri
 • Zayıflamaya Yardımcı Çaylar Nelerdir

 • Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü


  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü

  Devlet Hizmetleri aracılığıyla bir doğum belgesi geri yüklemek mümkün mü