Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları 2019

Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları 2019
Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları

Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları

Detoks çayları

Detoks çayları

Kilo vermek ve vücudu toksinlerden arındırmak için detoks en etkili çözümlerden biridir. Detoks sürecinde taze sebze ve meyveler ile bu sebze ve meyvelerin suları da tüketilir. Detoks çorbaları, detoks içeceklerinin yanı sıra detoks çayları da beslenme düzenine eklenmelidir.

Detoks çayı ile zayıflama: Zayıflatan detoks içecekleri tarifleri:

Zayıflatan detoks çayı: Dulavratotu kökü çayı

Dulavratotu detoks için en faydalı bitkilerden biridir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar. Kanın toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Karaciğer ve sindirim sistemi için de son derece faydalıdır. Bağırsaklardaki ve midedeki tüm toksinlerin daha hızlı dışarı atılmasını sağlar.

Kilo verdiren detoks içeceği: Acı biber çayı

Acı biber çayı iyileştirici özellikleri ile birçok sağlık sorunu için önerilir. Vücut ısısını artırır ve yağ yakımını hızlandırır. Vücuttaki tüm toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda daha hızlı kilo vermek için de etkilidir. Günde 2 bardak kadar tüketilmesi enerji seviyelerini artırır ve bölgesel yağlardan kurtulmaya yardımcı olur.

Kilo verdiren detoks tarifleri: Hindiba çayı

Hindiba çayı vücutta detoks etkisi yaratan birkisel çaylardan biridir. Metabolizmayı hızlandırırken aynı zamanda sindirimi geliştirir. Besinlerin daha iyi emilmesini sağlar. Sindirim sularının artmasına yardımcı olarak bağırsak ve mide sorunlarını engeller.

Zayıflatan detox çayı: Kişniş çayı

Kişniş hem lezzetli bir baharattır hem de detoks sürecine yardımcı olur. Kişniş sindirim sisteminin daha hızlı ve sağlıklı çalışmasını sağlarken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Kişniş çayı her gün 2 bardak kadar tüketildiğinde daha hızlı kilo verilmesini sağlar.

Zayıflamaya yardımcı kürler: Çemen otu çayı

Çemen otu içerdiği antioksidanlar ve omega 3 yağ asitleti sayesinde zayıflama sürcinde son derece etkilidir. Sindirim sistemini hızlandırır ve bağırsak sağlığını korur. Çemen otu çay şeklinde demlenerek tüketildiğinde yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Metabolizmayı da hızlandırır. Hazımsızlık ve ishal gibi sindirim sorunlarını engeller. Ayrıca kan basıncını de düzenler. Vücuttaki olası iltihabın azaltılmasında son derece etkilidir.

Zayıflamaya yardımcı bitki çayları: Sarımsak çayı

Sarımsak vücut için en faydalı besinlerden biridir. Doğal antibiyotik özelliklerinin yanı sıra hastalıklara karşı koruyucu özellikleri de vardır. Detoks sürecinde de önerilir. Vücuttaki tüm toksinlerin ve zararlı serbest radikallerin dışarı atılmasına yardımcı olur. Içerdiği kükürt ve diğer maddeler ile genel sağlık için de son derece faydalıdır. Bir bardak kaynas suyun içerisine biraz sarımsak ezmesi eklenerek 10 dakika demlenmesi için bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir.

Kilo vermeye yardımcı bitki çayları: Zencefil çayı

Zencefil çayı en etkili detoks içeceklerinden biridir. İçerdiği bileşenler sayesinde kilo vermeyi hızlandırır. Acı biber gibi vücut ısısını artırır. Bu da yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Bir bardak kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı zencefil eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ardından süzülür ve içerisine bir çay kaşığı bal eklenerek tüketilir. Günde 3 bardak kadar tüketilmesi önerilir.

Kilo verdiren çaylar: Yeşil çay

Kilo vermeye yardımcı çaylardan en etkili olanı yeşil çaydır. Yeşil çay kateşin adında bir madde içerir. Bu madde etkili bir antioksidandır. Antioksidan özellikleri ile toksinleri arındırır. Her gün 3 bardak kadar şekersiz yeşil çay düzenli olarak tüketilebilir.

Zayıflatan bitki çayları: Devedikeni çayı

Devedikeni bitkisi birçok farklı sağlık sorununda kullanılan etkili bir bitkidir. Karaciğer sağlığını korurken aynı zamanda sindirim sistemi ve bağışıklık için de etkilidir. Devedikeni sütü kilo verme sürecinde önerilen besinlerden biridir. Ayrıca bu bitki çay şeklinde demlenerek de tüketilebilir. Sindirim sistemini güçlendirirken aynı zamanda vücuttaki zararlı serbest radikallerin dışarı atılmasını sağlar.

Bitki çayları ile zayıflama: Neem bitkisi çayı

Günümüzde ülkemizde de sık kullanılan bitkilerden biri olan neem bitkisi kilo verdirici ve yağ yakıcı özelliklere sahiptir. Neem çayı tüketimi toksinlerin dışarı atılmasını sağlarken aynı zamanda sindirim sistemini geliştirir. Bağışıklığı artıran özellikleri ile hastalıklara karşı koruma sağlar. Karaciğer sağlığını korumak için en etkili çaylardan biridir. Her gün düzenli olarak 2 bardak kadar şekersiz şekilde tüketilebilir.

Kırmızı yonca çayı

Kırmızı yonca çayı detoks etkisi olan en etkili çaylardan biridir. Vücuttaki serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olurken aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Özellikle bölgesel yağlanma için önerilir. Göbek yağları, bel yağları ve basen yağlarından daha hızlı kurtulmaya yardımcı olur.

Zerdeçal çayı

Zerdeçal çayı hem basit hem de oldukça faydalı bir çaydır. Sindirim fonksiyonlarını düzenlerken aynı zamanda yağ yakımını ve metabolizmayı da hızlandırır. Karaciğer ve safra fonksiyonlarının daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur. Yağ yakımını önleyen tokinlerin dışarı atılmasında da etkilidir.

Pelin otu çayı

Pelin otu çayı safra kesesi ve karaciğer işleyişine yardımcı olur. Vücutta toksik birikmesini engeller. Sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliklerinin yanı sıra bağırsak ve mide sorunlarını da engeller. Bir bardak kaynar suyun içerisine bir çay kaşığı pelin out eklenerek demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir. Içerisine şeker yerine bal eklenebilir.

Labada bitkisi

Labada bitkisi kabızlık gibi sindirim sorunlarının önlenmesinde kullanılır. Ancak safra kesesi, karaciğer ve böbreklerdeki toksinlerin atılmasında da son derece etkilidir. Detoks çayları arasında en etkili çaylardan biridir. Kilo verme ve yağ yakma özellikleri de vardır. Her gün en fazla 2 bardak tüketilmelidir. Ayrıca çok uzun süre kullanılması önerilmez.

Detoks çaylarının düzenli olarak tüketilmesi kilo verme sürecinde oldukça etkilidir. Yağların daha hızlı yakılmasını sağlarken aynı zamanda vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasında son derece etkilidir. Vücutta toksin birikmesi kilo alınmasına neden olurken aynı zamanda ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilir. İdrar yolları enfeksiyonundan kansere kadar birçok sağlık sorununu tetikleyebilir. Bu nedenle toksinlerin vücuttan atılması gerekir. Kilo vermek için sadece detoks çaylarının tüketilmesi yeterli değildir. Mutlaka beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Taze sebze ve meyve sularından oluşan bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Diyet programına meyve ve sebze suları da eklenebilir. Ayrıca her gün 3 litreye yakın su tüketilmelidir. Kilo vermeyi hızlandırmak için kahvaltıdan önce aç karna ılık suya biraz limon suyu eklenerek tüketilebilir. Bu su yağları daha hızlı yakmaya yardımcı olur. Beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Günde 3 ana öğün ve 3 ara öğün yemek yenmelidir. Aç kalınması metabolizmayı yavaşlatır. Bu nedenle gün içerisinde aç kalınmadan uygun bir diyet uygulanmalıdır. Gece 7’den sonra yemek yenmemesi önerilir. Ayrıca her öğün hergün aynı saatlerde yapılmalıdır. Beslenme düzenine dikkat edilerek detoks çaylarının tüketilmesi yağ yakım hızını artırsa da hareketli bir yaşam tarzı da gerekir. Bu nedenle her gün düzenli spor yapılması önerilir. Stres düzeylerinin azaltılması için meditasyon, vücut esnekliğinin korunması için ise yoga yapılabilir.

Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları 2019

Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları 2019
Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları


Detoks İçin Bitki Çayları: Detoks Çayları