Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 2019

Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 2019

Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 23 11.02.2019, 01:23

Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir?

Süpermarket sayaçları tıkanmış olmasına rağmenEn farklı alkollü ürünler, ev yapımı ruhlar çoğu insanla hala talep görüyor. Bu ev şarabı ve konyak, ama çoğu zaman insanlar moonshine yapar. Kendileri için birileri ve satılık biri. Bu içkiyi hazırlamak için çeşitli moonshine ve soba kullanıldı. Sadece gaz veya elektrik değil, aynı zamanda kompakt boyutlarla karakterize, hem sabit hem de taşınabilir demleme için bir indüksiyonlu ocak olabilir. Bu yazıda, moonshine üretiminde indüksiyon ısıtmanın avantajlarını ele alacağız ve ayrıca dikkat çekmeye değer popüler modellerde de duracağız.

bira için indüksiyon ocak

Indüksiyon ısıtma prensibi

Indüksiyon ısıtma bir yöntemdirgüçlü bir elektromanyetik alan yaratmak için yeterli olan yüksek mukavemet ve frekans akımları ile ısıtma (temassız) akım ileten elemanlar. Burada elektrik enerjisinin termal enerjiye dönüşümü, kayıpların en aza indirgenmesi ve çalışma elemanının ısıtılmasının zaman zaman hızlandırılması söz konusudur. Demleme için bir ev indüksiyonlu ocak, indüklenmiş tipte indüksiyon akımlarının yardımıyla tabakların içeriğini ısıtır. Manyetik alanın frekansı 20-100 kHz'dir.

Demleme için indüksiyonlu ocak: avantajları nelerdir?

Cihaz aslında kitlesel olarak farklıyararlanır. Gerçek şu ki, sıradan bir spiralle (standart elektrikli sobalarda olduğu gibi) değil, bir indüksiyon bobiyle donatılmıştır. Açıldığında, akım manyetik bir alan oluşturarak akar. Metal tabaklar soba üzerine konulduktan sonra, vorteks akar, ısıtılır. Ve bu da içeride olanı ısıtır.

Bira için indüksiyonlu ocak çokgaz veya elektrikten daha güvenlidir. Çoğunlukla mavnayı brülörlere sızdıran durumlar vardır ve bu nedenle yüksek bir tutuşma riski vardır. Eğer moonshine yapmak için bir indüksiyon karosu kullanırsanız, bu olmayacak.

hangi indüksiyon ocak bira için en iyisidir

Gaz cihazı üzerindeki indüksiyon cihazının bir başka avantajı, hassas ayarları temin etmesidir. Ve bu, damıtma ve düzeltme üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Ek olarak, indüksiyon karosunda ısıtılan sıvı daha hızlı artar ve aynı zamanda enerji maliyetleri de minimumdur. Bu karşılaştırmalı tablodan görülebilir:

Cihaz tipi verim Isıtma süresi 2 litre. Kaynamaya kadar ısıtma için güç tüketimi Sıcaklık (çalışma) Santigrat
Indüksiyon ocak 90 4 dakika 45 saniye 0.226 110
gaz 50 8 dakika 16 saniye 0,391 270
Dökme demir halka 55 9 dakika 51 saniye 0321 340
Halojen Ocak 60 9 dakika 0271 390

İndüksiyonlu Tencere Kapasitesi

Söz konusu olan herhangi bir ev aleti, farklı kapasitelerde farklılık gösterir. Böylece, indüksiyon ısıtma yönteminin plakalarının gücü 1800-8000 W arasında değişir.

Tasarım ne kadar güçlü olursa, gücü o kadar yüksek vebu nedenle yüzeydeki büyük yüklere dayanabilir. İnce duvarlı fayans almayı önermiyoruz, çünkü konteynerin ağırlığı ve moonshine üretimi için kullanılan sıvı oldukça yüksektir. Hayranlar arasında en büyük talep 3500 W demlemek için indüksiyonlu ocak. Evet, 2 kW'lık bir güce sahip olandan birkaç kat daha pahalıya mal oluyor, ancak iki kat daha hızlı ısıtılıyor, bu da damıtma süresinin birkaç kez azaldığı anlamına geliyor.

Ne tür yemekler kullanabilirim?

Demleme için indüksiyon ocaklarında,Sadece bir mıknatıs gibidir tabanı da kabı kullanın. Pahalı ev yapımı cihazlar almak için acele etmeyin, altına bir mıknatıs koymaya çalışın. Çekilmiyor mu? Sonra bulaşıkları değiştirmek gereklidir. olan tabanı kalın bir kap seçin.

İndüksiyon ocakları için alüminyum ve bakır tanklar uygun değildir.

bira için indüksiyon ocak

Bir levha seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Bugün, tüketiciler ya sabitveya demlemek için bir masa üstü indüksiyonlu ocak. İkinci seçeneğin avantajı, böyle bir cihazın mobil olması ve az yer kaplamasıdır. Şöföre alınabilir ve gerekirse kolayca taşınabilir.

Tank 36 litreden azsa veyüksek bir damıtma oranına ihtiyaç duymaz, 2 kilowatt kapasiteli üniteleri seç. Tank daha genişse, 3.5 kilowatt ve üzeri karoları seçin.

 • Bir zamanlayıcının varlığı.

Bazı plakalar bir zamanlayıcı ile donatılmıştır. Kural olarak, bu üniteler operasyonun başlamasından sonra otomatik olarak kapanır. Ancak damıtma işleminin daha uzun sürmesi nedeniyle, kullanılabilirliği kesinlikle gerekli değildir. Tersine, plakayı kapattıktan sonra, çok uygun olmayan bir şekilde yeniden yapılandırmanız gerekecektir.

bira için indüksiyon ocak

 • Yönetimi.

İndüksiyon plakalarının kontrolü iki tiptir: dokun ve tuşla. Sensör kontrolü, cam seramik bir yüzeye sahip plakalarda içseldir. Böyle modelleri için bakımı için çok daha kolay. Ancak bu bir tat meselesidir, nihai ürünün kalitesi yönetim tipini etkilemez.

 • Taşıma kapasitesi.

Cam seramik versiyonları daha büyüktüryük taşıma kapasitesi, normalden daha fazla. Yüzeyin kalınlığı, soğutma seviyesinde olduğu gibi burada daha yüksektir. Her zaman satın almadan önce izin verilen maksimum yük ile ilgilenin. Ancak cam seramik plakalar, mekanik kontrollü plakalardan daha ağırdır, bu da dikkate alınmalıdır.

Demleme için bir indüksiyon ocak nasıl seçeceğinizi umuyoruz. Satın almak için güvenle gidebilirsin.

Bira için indüksiyon ocaklarının popüler masaüstü modelleri

bira için en iyi indüksiyonlu ocak

Zaten bir evin yüklü olan bir kişiBir gaz sobası, sabit bir indüksiyon karosu satın almak için olası değildir. Büyük olasılıkla, taşınabilir sürümü seçecektir. Böyle bir minyatür model herhangi bir uygun yere konabilir, sadece fazla yer kaplamadığı gibi, özel kurulum gerektirmez.

Daha sonra, denizciler tarafından kullanılan popüler taşınabilir indüksiyon ocaklarını ele alacağız. Yani, demlemek için en iyi indüksiyon ocakları:

 • GASTRORAG TZ BT-180K. 500 ila 1800 watt arasında bir güce sahiptir. Maksimum izin verilen yük 15 kilogramdır. 36 litreyi geçebilecek kapasitededir. Dijital kontrol paneli ve bir ışık göstergesi ile donatılmıştır. Otomatik kapanma modu ve aşırı ısınmaya karşı koruma vardır.
 • YZ-C20'yi dene. Bu model iki brülördür, yüzeydeki maksimum yük 70 kilogramdır. Toplam güç 3.1 kilovattır.
 • INDOKOR IN3500 - tek brülörlü ocak, güç3,5 kilovat. Modelin durumu paslanmaz çelikten yapılmıştır. Büyük hacim yeterince çabuk ısınır. Sıcaklık aralığı 60 ila 240 derece arasında değişir. Bir zamanlayıcı var.
 • INDOKOR IN8000. Bu tek brülör, burada sunulan en büyük ve en güçlü çini. Maksimum gücü 8000 watt'tır, bu da yüksek hacimli geçiş ve hızlılık sağlar. Yemeklerin varlığı için bir sensör ve güçlü bir işlem işlevi ile donatılmıştır. Tavsiye edilen yük 100 kilogramdır. Aşırı ısınmaya karşı koruma var.

3500 W demleme için indüksiyonlu ocak

bulgular

Bir toplamı seçerken, ne anlama geldiğini anlamak önemlidir.İndüksiyon ocağı, demleme için daha iyidir ve daha sonra, hangi teknik özelliklerin dikkat etmesi gerektiği konusunda. Umuyoruz ki yukarıdaki bilgilere dayanarak doğru seçimi yapabilirsiniz.

Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 2019

Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 2019

Related news

 • Çok değişkenli genel tanım ve çalışma prensibi
 • Gözenekleri sıkılaştıran maske
 • Ulusal afet komisyonu
 • Yaşayan En Küçük Köpek Brandy
 • Manchester Uniteddan 4 gollü galibiyet
 • Kendi ellerinizle şifon etek dikin

 • Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 82

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir


  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 60

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 69

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 55

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 49

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 88

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 45

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 54

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 35

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 18

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 77

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 29

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 27

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 8

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 32

  Demleme için hangi indüksiyonlu ocak en iyisidir 20