Düz valgus ayak nedir

Düz valgus ayak nedir

Düz valgus ayaklarının ne olduğunu anlamak içinİnsan anatomisini hatırlamalıyız. İnsan ayağının, kaslar ve bağlar tarafından tek bir bütün halinde birbirine bağlanan metatars, tarsus ve topuklu kemiklerin oluşturduğu bir tonoz vardır. Hareket, bacak kaslarının azaltılması ve gevşemesinden kaynaklanır. Bağların ve kasların gevşemesiyle, topuk yana doğru kayar.

Düz valgus ayakları ile karakterizedirkemerin düzleştirilmesi ve topuk dışa doğru kaydırılması. Aynı zamanda, skafoid kemiğin subluksasyonu meydana gelebilir, alt bacakta ve ayakta ağrı görülür. İlk işaretler, bebeğin yalnız yürümeye başladığında bir yaşındayken ortaya çıkar. Zayıf bağ ve kaslar okul çağına kadar normal kalır. Ancak bu, 7 yaşından önce hiçbir şeyin yapılmaması gerektiği anlamına gelmez.

Aksine, görünürde gözle görülür sapmalarla,pediatrik bir ortopediste gidin, nitelikli tıbbi bakım alın ve evde çocuklarla her zaman uğraşın. Sağlıklı bir yaşında bir çocuk düz ayaklıdır, kas tonusu normaldir, ayak tabanlarında yağ yastıkları fark edilir.

Düz bir valgus durağı bulunurazaltılmış tonu olan çocuklar. Bu raşitizm neden olur ve şiddetlendirebilir ve ayrıca tabanın kasları ve bağları zayıflatmak sık soğuk algınlığı, kötü beslenme ve prematürite öyküsü haline gelebilir. yağın uzunlamasına kavisinin ağırlığının ağırlık düz altında, iç tarafında girinti, tibia kaslar, bağ ve gerilir ve zayıflamış fleksor digitorum kasları tanımlanmamıştır.

Ortopedi uzmanı düz valgus ayakları tanımlarİlk altı ayda bebek ve özel bir masaj, fizyoterapi ve ayak jimnastiği önerir. Komplekste bir doktor tayin etmek ve uzmanların hizmetlerini kullanmak daha iyidir. Bir doktora danışmazsanız, süreç ilerler. Ve çocukta 4 yaşından sonra X şeklindeki formun diz eklemleri alanında bir eğriliği fark etmek mümkündür.

Bir çocuğun düz valgus varsaayak, bireysel bir sipariş üzerine yapılan ortopedik tabanlık ile doğru ayakkabı seçmek için gereklidir. Valgus ayaklı çocuklar için ayakkabılara sunulması gereken temel gereksinimler:

 1. ayakkabılar hakiki deriden yapılmalıdır, çünkü deri, çoraplar sırasında hızla küçülür;
 2. Ayakkabının arkası sağlam ve yüksek, ayak bileğinin üstünde olmalıdır; çorapsız Ayak bileği eklemi sıkıca sabitlenmelidir;
 3. Dış taban bahar için iyidir. Kauçuktan yapılmışsa daha iyidir;
 4. optimal yükseklikteki ayakkabılarda bir topuk olmalı;
 5. topuk kapalı;
 6. Ayak sıkıca sabitlenmelidir (bağcık, kilit, ancak velcro değil).

Bu teşhis ile yumuşak topuklu ayakkabılar, keçe çizmeler, kumaş veya açık topuklu sandaletler satın alamazsınız. Koşma ve atlama sırasında, topuktaki şoklar nedeniyle ayak deformasyonu oluşabilir.

Stop tarafından gerçekleştirilen en önemli işlev -desteği. Normal bir durumda, ayağın ligamentleri gergin bir durumdadır ve inciklerin kasları gerilir. Tabanın boyuna ve enine tonozları yürüyüş, atlama, koşma için doğal bir amortisör görevi görür.

Yük çok yüksekse, olabilirkas-iskelet sistemi zayıflaması ve daha sonra kemerler boşluklar olmadan düz hale gelir. Her iki kemerin aynı anda düzleştirilmesi durumunda, birleşik düztaban gelişir.

Düz bir ayak tedavisi için gerekli veönce, daha yüksek etki. Beş yıl sonra, ayak zaten oluştuğunda, iyi bir sonuç elde etmek için daha fazla zaman ve çaba harcanacaktır. Tedavinin yokluğunda, eklemlerin deformitesi ve omurganın eğriliği gelişir, bu da iç organlardan patolojiye yol açar.Related news

 • Kaşarlı Simit Tarifi
 • Diyet Light İçecekler Kilo Yapar Mı
 • Top Kek
 • I. Buninin hikayesi Karanlık sokaklar
 • Makyaj Süngerleri Hijyenik Mi

 • Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir


  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir

  Düz valgus ayak nedir