Dünya nın En Pahalı Şehirleri 2019

Dünya nın En Pahalı Şehirleri 2019
Dünya nın En Pahalı Şehirleri


Dünya 'nın En Pahalı Şehirleri

Dünya 'nın En Pahalı Şehirleri

Dünya 'nın En Pahalı Şehirleri, Dünyanın En Pahalı Şehirleri Listesi, Yokohama, Cenevre, Kopenhag, Luanda, Tokyo

Yaşadığımız şehirlerin çok pahalı olduğunu söyler dururuz. Hayatın pahalı olduğu gerçeği bir yana, uluslararası araştırmalara bakıldığında dünyanın en pahalı şehirleri olduğu kanıtlanan birçok şehir olduğu göze çarpıyor. Size bu konudaki en iyi haberimiz ise, Türkiye’deki hiçbir şehrin bu pahalı şehirler arasında yer almadığı olabilir. Yani en azından şimdilik bunun bir şans olduğu düşünülebilir. Eğer olur da yurtdışı planı yapmayı düşünüyorsanız bu şehirlere gitmeden önce bir kez daha düşünün isterseniz.

Dünya'nın En Pahalı Şehirleri Listesi

Tokyo

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Japon yeni ile doların arasındaki o garip ilişki düşünüldüğünde Tokyo’nun en ucuz şehirlerden biri olması gerektiğini biliyoruz. Oysa her yıl yapılan araştırmalara göre Tokyo en pahalı şehir sıralamasında ilk sırada yer alıyor. Ulaşım, konaklama ve yemek fiyatları açısından en pahalı şehir seçilen Tokyo’ya gitme gibi bir planınız var ise isterseniz bir kez daha düşünebilirsiniz. 1 kilo domatesin 9 dolar civarında olduğu bir şehir hayal edin. 3 kişilik bir ailenin kalacağı ev kirası ise 2500-3000 dolar arasında. O halde Tokyo’ya gitmeyi bir süre erteleyebiliriz.

Luanda

Belki adını bile ilk kez duyduğunuz bu şehir, Angola’nın başkenti. Yapılan tüm araştırmalarda en pahalı şehir sıralamasında üst sıralarda yer alan Luanda, özellikle konaklama konusunda bir hayli pahalı bir şehir. Luanda’da bir gecelik otel konaklaması, üstelik 3 yıldızlı bir otel için yaklaşık olarak 350-400 dolar arasında değişiyor.

Moskova

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Özellikle kiraları ve yemekleri ile ciddi oranda pahalı bir şehir olan Rusya’nın başkenti Moskova, yaşamak için oldukça pahalı şehirler arasında yer alıyor. Elbette turistik bir ziyaret açısından mantıklı bir seçim olabilir. Zira Türkiye’ye vize şartının olmayışı, çok fazla sayıda hava yolu şirketinin bu şehre uçuş yapması nedeni ile yüksek olmayanyolculukücretleri ve Türk lirasının Rubleden daha değerli olması gibi sebepler sebebi ile tercih edilebilir.

Zürih

Para denildiğinde akla ilk gelen ülke olan İsviçre’deki Zürih şehrinin pahalı olması elbette şaşırtıcı olmamalı. Mevcut tüm araştırmalara göre en pahalı şehir sıralamasında daima ilk 5’e girmeyi başarıyor bu şehir.

Yokohama

Japonya’nın ticaret merkezlerinden biri olan Yokohama, Japonya’nın diğer birçok şehri gibi en pahalı şehirler sıralamasındaki yerini başkasına vermeyecek gibi duruyor. Umarız Japonların kazancı da aynı doğrultudadır.

Sydney

Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Konu emlak piyasası olduğunda Sydney en pahalı şehirlerin başında geliyor. Ev kiraları 1500-1700 dolardan başlarken, soğuk bir bira içmek için 10 doları gözden çıkartmanız gerekiyor.

Kopenhag

Danimarka’nın başkenti olan Kopenhag’da, alkol dışında ucuza alabileceğin pek bir şey bulmanız mümkün değil. Özellikle şehirde iyi bir mekanda yemek yemek gibi bir planınız varsa belki bir kez daha düşünmelisiniz.

Cenevre

İsviçre’nin Zürih’ten sonraki en pahalı şehri olan Cenevre, dünyanın en pahalı şehirleri arasında yer alıyor. Şehirde ulaşım ve konaklama fiyatları üst sınırlarda yer alıyor.

Dünya nın En Pahalı Şehirleri 2019

Dünya nın En Pahalı Şehirleri 2019

Related news Dünya nın En Pahalı ŞehirleriDünya nın En Pahalı Şehirleri


Dünya nın En Pahalı Şehirleri


Dünya nın En Pahalı Şehirleri


Dünya nın En Pahalı Şehirleri


Dünya nın En Pahalı Şehirleri