Dış denetim 2019

Dış denetim 2019 Dış denetim

Dış denetim

Dış denetim bir faaliyettirkuruluşlardaki ve firmalardaki muhasebe ve raporlama kalitesinin doğruluğunu değerlendirmeyi amaçlayan bağımsız uzmanlar. Hem müşterinin kendi isteği üzerine hem de yürürlükteki mevzuatın düzenleyici faaliyetleri temelinde zorunlu olarak uygulanabilir.

Talep üzerine harici bir denetim yapılırsaBu tür hizmetlerin sağlanmasına katılan üçüncü taraf bir kuruluşla bir sözleşme imzalanır. Buna ek olarak, denetim firması, başlıca faaliyetlere eşlik eden hizmetler sunabilir, örneğin, vergi iadelerinin hazırlanmasında yardım, işletmenin finansal durumunun istikrara kavuşturulması için özel planların geliştirilmesi.

Dış denetim, bir denetimin yürütülmesini içerirbilanço okur yazarlığı, üretilen kâr ve zarar tablosunun doğruluğunun yanı sıra açıklayıcı notta verilen bilgilerin netliği ve doğruluğu. Müfettiş, eserin nitel performansı için gerekli olan işletme hakkındaki tüm bilgileri alma hakkına sahiptir. Bilançonun gelir ve gider bölümünün ne kadar doğru ve tam olarak kontrol edildiğini kontrol eder ve bilgilerin güvenilirliğini kontrol eder.

Dış denetim, ekonomik bir varlığa,çünkü şirket belgelerinin muhasebe kurallarını düzenleyen yasal düzenlemelere kesinlikle uyduğuna dair güvence veriyor. Buna ek olarak, denetim, analiz temelli refahı iyileştirmek için özel önlemler geliştirmenize izin verdiği için, karları maksimize etmeye yardımcı olur.

Denetim yapan bir uzmanın asıl görevişirketin, müşterinin raporlamasına, güvenilirliğine ve okur yazarlığına ilişkin görüşünün ifadesi olduğu anlamına gelir. Denetimin sonunda uzman, tespit edilen hataları ve bunların ortadan kaldırılmasına yönelik önerileri gösteren bir görüş bildirir. Bu tür çekler, işletmelerin ortaklar arasında iyi bir üne sahip olmalarını sağlar. Banka denetimi, yeni yatırımcıları, ortakları ve yatırımcıları cezbetmek için özellikle önemlidir. Buna ek olarak, olumlu bir denetim görüşü, vergi makamları için temel oluşturur, çünkü bu raporlamayı daha kesin bir derece ile algılarlar.

Görevlerini yerine getirirken Dış Denetçibirtakım ilkelere uymak zorundadır. Örneğin, objektiflik ilkesi bir uzmanın tarafsız ve tarafsız bir kontrol yapması gerektiği anlamına gelir, ancak bu şekilde doğru ve rasyonel bir değerlendirme elde edilebilir. İyi niyet ilkesi, denetçinin her bir müşteriye ayrı ayrı yaklaşması ve gerekli özen ve dikkatle çalışması gerektiğini söyler.

Temel an dikkate alınırKalitatif kontrol yapmak için müşteri tarafından sağlanan verilerin gizliliği. Çalışan, bu bilgileri kamuya açıklamak veya üçüncü taraflara devretmek hakkına sahip değildir. Denetim şirketi bir çalışanı seçerken profesyonel davranış ve yetkinlik ilkesine uygunluğu için kontrol eder. Birincisi, kamu menfaatlerinin önceliğine ve itibarın yüksek düzeyde sürdürüleceğine işaret etmektedir. Yetkinlik, gerekli eğitim ve iş deneyiminin yanı sıra, belirli beceri ve bilginin, kişinin kişisel özelliklerinin elverişliliği anlamına gelir.

Ve tabi ki denetçi olmamalıDoğrulamanın olumlu sonuçlarıyla ilgilenmek. Bu nedenle, eğer müşteri denetçinin bir akrabasıysa veya onunla yakın dostça veya başka ilişkilerde ise, bunu yapmak imkansızdır. Her şeyden önce, taslağını hazırlamanın bir sonucu olarak sonucun onaylanması için bir temel olacak.

Dış denetim 2019

Dış denetim 2019

Related news

 • Renkli Meze Tarifi – Meze Tarifleri
 • Açılı Göz Fırçası Nasıl Kullanılır
 • Ticaret kompleksi Sly market in Omsk: adres, çalışma saatleri, yorumlar
 • Beyin kanaması ameliyatı nasıl olur ile Etiketlenen Konular
 • Sina üzerinde hava kazası: açıklama, nedenler, kurban sayısı

 • Dış denetim

  Dış denetim


  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim

  Dış denetim