Ücretli tatil 2019

Ücretli tatil 2019 Ücretli tatil

Ücretli tatil

Müzik gibi çoğu ses için "tatil" kelimesi. Bir yıl boyunca çalışan vatandaşlar, rahatlama, gevşeme, denize gitme veya sıcak ülkeleri ziyaret etme fırsatını beklememeyi bekliyor.

Bir sonraki aşamaya kimin katılacağını detaylı olarak ele alalımücretli tatil ve hangi şartlarda. Tam zamanlı, yarı zamanlı veya yarı zamanlı çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın, herhangi bir çalışan veya çalışan en az 28 günlük dinlenme hakkına sahiptir. Asıl mesele, çalışanın iş sözleşmesi kapsamında resmen kayıtlı olmasıdır. Kayıtsız bir kişi, dürüst bir kelime üzerinde çalışarak, izinli makamları ödemek zorunda değildir.

Istisna mevsimlik iş yapan kişilerdir. Bu vatandaşlık rehberi kategorisi, bir iş günü için iki günlük dinlenme oranıyla tatil yapmalıdır. Tatil tatilinde düşüş yaşanırsa - bu süre karşılık gelen gün sayısı kadar artar.

Bir çalışan bunun üzerine yerleşmişseYer, yıllık altı aylık işten sonra hak ettiği yıllık temel ücretli izin hakkı. Ancak, istisnalar vardır: yarı zamanlı çalışan vatandaşlar, böylece ana işten ayrılma ile birleşebilir, çoğunluğun altındaki kişiler, ücretli izin almak isteyen kadınlar ve doğum izniyle ve diğer insan kategorileriyle birleştiren kadınlar Kanunda, ilerde, önceden icra edilebilir.

Çalışan yeni bir pozisyonda çalıştıysasadece bir yıl, başvurusu temelinde izin verilecektir. Takip eden yıllarda, tüm takım için önceden bir tatil programı hazırlanır. Çalışan, tatilini meslektaşları ve üst düzey yöneticileriyle anlaşarak istediği zaman düzeltebilir. Program, Yeni Yıl'dan birkaç hafta önce oluşturuldu. Daha sonra, hem çalışanlar hem de yönetim tarafından yürütme zorunludur. Eğer program, Mart ayından itibaren ücretli bir tatili gösteriyorsa, kalanını Nisan ayı ortasından bırakamazsınız. Çalışanların talebi üzerine ve yetkililerle anlaşarak, dinlenme süresini 14 gün boyunca iki eşit parçaya ayırabilirsiniz.

Bir çalışan belirli bir kategoriye aitsevatandaşlar - reşit olmayan, bir öğretmen, bir polis memuru veya engelli bir kiĢi, uzatılmış ücretli izin hakkına sahiptir. Özellikle engelli insanlar için otuz gündür.

LC RF'nin 116. maddesi ile yönlendirilirsek, o zamanBazı kişi kategorileri ek izin hakkına sahiptir. Örneğin, düzensiz bir iş günü çalışan vatandaşlara ya da Uzak Kuzey'e ve topraklarına eşit koşullarda çalışan insanlara ve aynı zamanda tehlikeli ve zararlı çalışma koşullarına sahip üretim yapan kişilere güvenmektedir. Bu bilgi ilgili makalede daha ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

Çalışanın talebi üzerine, o bölümünyirmi sekiz günü aşan yıllık izin, dinlenemez ve bunun yerine parasal bir tazminat alabilirsiniz. Doğru, bu hüküm, hamile kadınlar, düşük yaştaki çalışanlar ve tehlikeli endüstrilerde çalışan insanlar için geçerli değildir. Bu kategoriler tam zamanında zamanında dinlenmelidir.

İşten çıkarılma sırasında tatilin bir kısmını geçirmeyen kişi aynı zamanda parasal bir eşdeğer alabilir. Tazminat, çalışılan her ay için 2.33 günlük dinlenme için ödeme olarak hesaplanır.

Bazıları için düzenli ücretli dinlenme ek olarakÇalışan kategorileri, belirli bir amaç için sağlanan özel izin hakkına sahiptir. Bu bir doğum izni, yetimhaneden bir çocuğu aileye götüren evlat edinen ebeveynler, bir eğitim, bir çocuğa bakmak için izin. Evlat edinilen ebeveynlerin huzurunun süresi, evlat edinmeden 70 gün önce ve aynı durumdan sonradır. İstenirse, üç yıl uzatılabilir.

Ücretli tatil 2019

Ücretli tatil 2019

Related news

 • Eozinofil Nedir Kanda Hemogram EOS Ne Demek EOS Kan Değeri Tahlili
 • Büyük Beden Tesettür Nişan Elbise Modelleri
 • Beyin kanaması ameliyatı nasıl olur ile Etiketlenen Konular
 • Tığ İşi Lastik Örgü Bebek Patik Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Kelebek Pasta Videosu

 • Ücretli tatil

  Ücretli tatil


  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil

  Ücretli tatil