16.05.2019

Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 99

Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri

"Krep" kelimesi "kaba" olarak çevrilir. Bu dokunun yüzeyini nasıl tanımlayabilirsiniz. Özel büküm tekniği sayesinde, ürünler oluşturulurken takdir edilen ve malzemenin mukavemetini ve büyük büzülmesini sağlayan özel bir dalga etkisi yaratılır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde krep, moda endüstrisinde ve tekstil endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

streç krep

Müstahkem kumaşların ortak özellikleri

Crap - kumaş, tarafından üretilenYüksek sıcaklık modunu kullanan orijinal teknoloji. Sıkı ve zayıf gerilmiş ve bükülmüş ipliklerin kombinasyonu, bir başlık etkisinin elde edilmesini mümkün kılar. Krep materyallerinin tüm çeşitleri kaba bir yapıya, hafif gölgelendirmeye ve havalandırmaya sahiptir. Kumaş güzel bir şekilde örtüldüğü için takdir edilir, güzelce silueti vurgular ve pratik olarak buruşmaz. Dış yumuşaklığa rağmen, bu malzeme iyi mukavemete sahiptir ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Krep ürünleri yıkamadan dökülmez, ütülemeye ihtiyaç duymazlar, uzun süre kullanıldığında görünümlerini kaybetmezler. Çoğu zaman yazlık şeyleri dikmek için kullanılan kreptir. Malzemenin bileşimi ve yapısı, vücuda serinlik hissi verir.

Kumaş krep açıklaması

Tekstil endüstrisinde krepe kullanımı

Söz konusu malzemenin sayısız olumlu özelliği, onu bir dizi tekstil üretimine uygulamamızı sağlamaktadır:

 • Her şeyden önce krep, terzilik için bir kumaştır. Kadın elbiseleri, bluzlar, etekler, pantolonlar ve erkek takım elbiseleri yaratmak için harikadır.
 • Birçok tekstil fabrikası bunu kullanıyoryatak örtüsü üretimi için malzeme. direnci, yumuşaklık, ürün demir gerek Aşınma - tüketiciler arasında popüler hale Doku Krepe ana faktörlerdir. Makalede sunulan fotoğraflar, ondan yapılan ürünlerin tüm çekiciliğini göstermektedir.
 • Bazı döşemeler, mobilya döşemelerini üretmek için kullanılır: kumaş, çok çeşitli renk çözümleri, pratiklik, toz ve nem geçirme kabiliyeti ile ayırt edilir.
 • Karmaşık ürünleri süslemek ve süslemek için kullanılan bazı krep çeşitleri (örneğin, moda evlerinden kıyafet koleksiyonları oluştururken).

krep kumaş

Streç-krep: özellikleri, doku uygulama alanları

Bu kumaşın en popüler çeşitliliğiviskozdan yapılır. Filamanların bileşimi nedeniyle, malzeme oldukça yoğun, ancak yumuşak ve plastiktir. Streç krep ürün açıkça şekil üzerinde yatıyor, germez, oturmuyor. Üretimde küçük bir polyester ilavesi kullanıldığında, böyle bir krep pratik olarak geçirimsiz hale gelir. Yıkanabilir, temizlemesi kolaydır, uzun çoraplardan sonra bile şekil kaybetmez, gerilmez. Tüm bu nitelikler, materyallerin yetişkinler ve çocuklar, okul üniformaları, iş elbiseleri için günlük kıyafetler oluşturmasını sağlar.

Krep-georgette: unutulmuş bir zarafet

Yarı saydam, ince, ama oldukça dayanıklıdırSon yıllarda giyimin yaratıcıları ile popülaritesini kaybetti. İpek liflerden yapılır ve krep de chine moda çevrelerinde daha fazla talep edilir, sadece belirgin bir parlaklık içinde farklıdır. Bugün bu krep türünü bulmak gittikçe zorlaşıyor, ancak bazı kadınlar tercihlerine sadık kalıyor. Sonuçta, sadece krep-georget ilginç bir gölge efekti, zarif parlaklık ve akan bir dokuya sahiptir, bunlar bluzlar ve elbiseler yaratırken takdir edilmektedir. Malzemenin işlemede oldukça karmaşık olduğuna dikkat edilmelidir: kayıyor, uzanıyor ve parçalanıyor. Sadece gerçek profesyoneller onunla çalışmayı kabul eder.

Kumaş krep fotoğraf

Krep-saten: kullanışlılık, pratiklik, çekiciliği

Araştırmaların gösterdiği gibi, doğal bileşenlerden dokunmuş olan madde sadece güzel değil aynı zamanda insan sağlığı için de yararlıdır. Bir krep, terapötik özelliklerin uzun bir listesini içeren bir dokudır.

Malzemenin saten versiyonu korursindirim sisteminin işleyişini iyileştiren ve kan dolaşımını harekete geçiren amino asitler, proteinler, mumlar ve doğal yağların bileşimi. Buna ek olarak, cildin cildin yenilenme kabiliyeti artar, bu da vücudun yaşlanma sürecini yavaşlatır, suyun epidermisin hücreleri tarafından hızla buharlaşmasını engeller. Bütün bu nitelikler kreptoinin kozmetolojide yaygın olarak kullanılmasına katkıda bulunur.

Tabii ki, öncelikle tüm materyallerterzilik. Toz partiküllerini temizler, ürünü temiz tutar, akarları yoktur, doku alerjiye neden olmaz. Tek dezavantajı, bu tip krepin hafif deformasyona eğilimli olmasıdır.

krep bileşimi

Çifte krep, yaşı olmayan bir kumaştır.

Oldukça yoğun ama çok hafifKlasikler tarzında giysi yaratıcıları tarafından uzun yıllardan beri kullanılan malzeme. Küçük bir grenlik, plastisite, yüksek kalite ve iyi kayma, moda kadınlarının dikkatini çeker. Bir şey yaratmak için krep kumaş kullanılmışsa, modelin tanımı mutlaka "hava", "zarafet", "akan doku" gibi kelimeleri içerir. Çoğu zaman, yazlık elbiseler ve geniş pantolonlar oluşturmak için çift krep kullanılır. Lif tipine bağlı olarak, kumaşın yüzeyi mat veya hafifçe titrek olabilir.

Genellikle üretim olmasına rağmenkrep kumaşlar ipek iplikleri kullanmak, pamuk ve yün malzeme çeşitleri vardır. Günlük kıyafetler, festival kıyafetleri ve hatta gece kıyafeti dikmek için bir temel olarak hizmet ediyorlar.Related news

 • Hasta Çocuk Nasıl Beslenmeli
 • Blerim Dzemaili: Montreal Impactte oynayacağım
 • Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama
 • Erzurumspor Videoları Sayfa 2
 • Etli Bezelye Yemeği Videosu

 • Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 19

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri


  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 97

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 45

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 52

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 13

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 9

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 11

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 94

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 95

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 27

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 44

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 78

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 99

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 15

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 66

  Crap - özel dokumadan doğal ipliklerden yapılmış bir kumaş. Streç krep ve diğer çeşitleri 60