Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 2019

Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 2019
20.07.2019

Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 18

Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar.

Alman üretimi otomobil lastikleridünyanın en iyileri arasında kabul edilir. Bunun bir başka onaylaması Continental IceContact lastiklerdir. Üretici, sürücünün kış yollarında kendinden emin olduğunu ve bu model lastikleri yüksek performansla sağladığından emin oldu.

Üretici Bilgileri

"Continental" şirketi üretmeye başladıOtomobillerin görünmesinden önce kauçuktan yapılmış ürünler. 1871'den beri tesis bisikletler, mürettebatlar için lastikler geliştiriyor. 1882 yılında imalatçı devrimci ürüne dünyaya tanıttı - pnömatik lastiğin ve marka adı "Kıta" altında lastiklerin beş yıl sonra Almanya'da üretilen ilk araba görülebilir.

kıta buz kovası

Şu anda, üretim kapasitesibirçok ülkede vardır: Belçika, İrlanda, Fransa, Avusturya, Meksika, Şili, Slovakya ve diğerleri. 2013 yılında, Kaluga bölgesinde Rusya'da "Continental" tesisi açıldı. Continental otomobil lastikleri Almanya'da en iyisidir ve dünya sıralamasında diğer lastik markaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Diziliş

marka SUV, binek otomobiller, kamyonlar, geçitler, spor arabaları, minivanlarında lastikler geniş bir yelpazede sunuyor. Model yelpazesi kış, yaz ve dört mevsim lastiklerden oluşmaktadır.

Continental Buz İletişim, VikingContact,WinterContact TS 800, WinterContact TS 860, ExtremeWinterContact, 4x4WinterContact, kış modellerinin en parlak temsilcileridir. Artan güvenlik ve rahatlık var. Üretici, şiddetli kış koşullarında lastikleri mümkün olduğu kadar adapte etmeye çalıştı.

kıta icecontact 2 testleri

"Continental" markasından yaz lastikleri alındımükemmel bağlantı özellikleri. Sürücü, hem asfalt yüzeyinde hem de engebeli arazide güvenli bir şekilde hareket edebilir. Popüler modeller Continental SportContact, PremiumContact, EcoContact CP'yi içermektedir.

Tüm mevsim lastik "Continental" ile karakterizedirYüksek açıklık göstergeleri ve kusursuz kalite. Hafif bir kış ve serin bir yaz iklimi olan bölgelerde operasyon için Continental AllSeasonContact, ContiProContact Eco Plus, ContiCrossContact AT lastikleri uygun olacaktır.

Otomobiller için lastik üretimi sırasındaŞirket birçok yenilikçi teknolojiyi tanıtıyor ve ürünlerin kalitesini sürekli olarak izliyor. Her lastik, ambarına ulaşmadan önce bireysel bir kontrolden geçer.

Kıta Kontenjanİletişim

Alman lastik markasının geliştiricileri deniyorürünlerini sürekli geliştirir. Yani, birkaç eski lastik (Continental 4x4 IceContact ve Conti WinterViking) modelini değiştirmek için Continental lastik ContiIceContact geldi. Asimetrik sırt deseni ve çiviler aldı. Seleflerinden, ideal birleştirme özellikleri ve yüksek bir güvenlik seviyesi vardır.

kıta buz konservesi 2

"Vikingler" in iki değişiklik ve birçok kişi tarafından sevilenoff-road araç sahipleri "temas" çok sayıda kez Avrupa ve yerli uzmanlar tarafından yürütülen testlerin sonuçlarına ödül aldı. Ancak, diğer lastik üreticileri hala kaliteli bir ürün yaratmaya çalışmamışlar. Buna cevaben, "Continental" firmasının uzmanları geliştirilmiş çivili lastiklerin versiyonlarını sundular - Continental IceContact. Tekerleklerin tepkileri ve özellikleri aşağıda tartışılmıştır.

basamak

Geliştiricilerin tasarım çözümlerine izin verilirEn şiddetli iklim koşullarında çalışmaya uygun bir lastik oluşturun. Koruyucunun merkezi bölgesi, normal düz uzunlamasına kaburgaların yerini alan akut açılı bloklardan oluşur. Bu giriş buzlu veya karla kaplı kaldırıma yapışan kenarların sayısını önemli ölçüde artırmıştır. Blokların yüzeyindeki küçük serifler lastiklere pürüzlülük sağlamıştır.

Continental IceContact lastikleri iç kısımdaÜç boyutlu adım benzeri lameller var. lastiğin dış tarafı üzerinde tanzim sinusoidoobraznymi lameller ile birlikte, yol yüzeyinin her tür bir taşıtın kontrol edilebilirliğini arttırmak mümkündür.

Bloklar arasındaki oluklar farklı şekilde kesişiraçıları ve suda kızaklama etkin bir şekilde önleyebilirsiniz. Lastikler yaratmak için, üretici, sentetik yumuşatıcı içeren orijinal bir marka karışımı kullanmış ve bu da şiddetli donlarda bile lastiğin yumuşaklığını korumanızı sağlar.

Freze teknolojisi

Continental IceContact 130 yüzeyine sahiptir"Brilliance Plus" adlı yeni bir formun omurgaları. "Çelik diş" üreticisi Fin şirketi "Tikka" dır. Geliştiriciler yol yüzeyinde minimal olumsuz etkilemekte ve dolayısıyla lastik kavrama korunmasına yardımcı olan, ani yeni nesil oluşturmak için çok çalışmak zorunda kaldı. Sivri daha az ağırlık, güncellenmiş bir şekil ve yeni bir sabitleme yolu aldı.

kıta buzdolabında yorumlar

Sivri uçların varlığıkarbür, dört ışınlı bir yıldız şeklinde ekler. Her başak buzda "ısırır" ve buzlu yolda harika bir tutuş sağlayan böyle sıradışı bir ekleme aldı. Testler, Continental IceContact lastiklerinin, basit "çelik dişler" ile lastikten daha kısa bir frenleme mesafesine sahip olduğunu göstermiştir.

Yapıştırma sivri eşsiz teknoloji, onların kaybı ile ilgili sorunu unutmak için izin verir. Başak gözetlemek için, 500 N'ye eşit bir kuvvet uygulamak gerekir, sıradan dikenler ise sadece 70 N'ye dayanabilir.

Başakın her iki tarafında buz çiplerini absorbe eden yivler vardır, yol ile kavrayışı iyileştirir.

Yorumlar ve Fiyat

Continental IceContact-benzersiz bir lastikşiddetli bölgeler için özel olarak yaratıldıKışın ve bu nedenle birçok yerli otomobil sahipleri tarafından sevildi. Buzlu bir yolda çalıştırılması tavsiye edilir. Kötü değil, lastikler ve biraz karlı bir yüzeyde gösterdi. Ancak, sürüklenmelere tırmanmaya değmez - büyük bir “kazma” riski vardır.

Alman çivili lastiklerin maliyetibüyüklüğüne bağlıdır. Bu nedenle, Continental IceContact 205/55 R16 lastiklerin komple seti için 25 ila 46.000 ruble arasında bir değer vermek gerekiyor. Fiyat ayrıca ek parametrelerden etkilenir - yük ve hız endeksi. Örneğin, lastik işaretindeki 91 sayısı, tekerlek başına izin verilen ağırlığın 615 kg olduğunu gösterir. "T" harfi (hız endeksi), 190 km / saate kadar maksimum çalışma hızını gösterir.

Güçlendirilmiş Continental IceContact XL lastikleriGenellikle premium arabalara monte edilir ve yan etkilere karşı daha fazla direnç gösterir. Bu ürünler, sürücülere normal lastiklerden daha fazla mal olacak.

İkinci kuşak ContiIceContact

2015 yılında, motorcular temsil edildiRus fabrikası "Continental" de üretilen geliştirilmiş kauçuk modeli. Continental IceContact 2, geliştiricilerinden öncekinden daha yüksek performans aldı.

kıta buzcontact lastikleri

Mühendisler, kuru asfalt ve karla kaplı yollarda kontrol edilebilirliği geliştirmeyi başardılar. Buz üzerindeki çekiş ve frenleme kuvveti göstergeleri bir miktar artmıştır.

Lastiklerin özellikleri

Avrupa'nın birçok ülkesinde seyahat etmek yasaktırKarayolunun hasar görmesini önlemek için "Çivili". İskandinavya topraklarında, benzer tipte bir kauçuğun kullanılmasına izin verilir, ancak sınırlı sayıda "çelik diş" bulunur. Bu alanda çok sayıda çalışma yapmış olan "Kıta Avrupası" kaygısı, daha ağır bir kütleye ve büyüklüğe sahip sivri uçların, ağır dikenlerin aksine, yol yüzeyini önemli ölçüde daha az aşındığı sonucuna varmıştır. Bu, Continental IceContact 2 lastiklerinin, İskandinav ülkelerinin yasalarının izin verdiğinden üç kat daha fazla "çelik diş" almasına izin verdi.

kıta icecontact 2 suv

Sivri tutkal yardımı ile sivri özel bir şekilde sabitlenir veseri yüzeyi 18 üzerinde yer alan. yol yüzeyine "kolaylığı" çivili lastikler 2 100 km / saatlik bir hızda 400 kez granit levha, seyahat IceContact lastiklerde araç sonra kanıtlandı.

Kauçuk Genel Bakış

Continental IceContact 2 testleri gösterdi kiçivili lastiklerin güncellenmiş bir sürümü buzlu karayolu üzerinde kullanım için idealdir. "Çelik dişler" sağlam buz ile sürekli bir temas ve dolayısıyla kavrama, elde dizilidirler. cepler - - başak çevresinde kapalı boşluğun ezilmiş buz birikir ve merkezkaç kuvvetinin etkisi altında görüntüler.

Bu lastik modelinin avantajları şunlardır:

 • çok düşük hava sıcaklıklarına adaptasyon;
 • herhangi bir yol yüzeyinde mükemmel yol tutuşu;
 • düşük ses seviyesi;
 • sivri aşınma direnci;
 • Farklı yönlerde çalışan eşsiz bir sırt deseni;
 • "Shipovka" özellikle buz asfaltı "seviyor";
 • artan diken sayısı;
 • standart boyutların geniş seçimi;
 • kauçuğun dayanıklılığı.

Yeni olan ne?

Kullanılan lastik geliştiricileri oluşturmak içinCristallDubb ("kristal çiviler") yeni nesil sivri. Ayrıca özel bir yapıştırıcıyla monte edilirler, ancak ekstra ışıklıdırlar. İlk jenerasyon lastikleri üretmek için kullanılan "dikenler" in aksine, güncellenmiş çiviler geniş bir yüz yüzüne ve% 25 daha küçük bir kütleye sahiptir.

kıta icecontact xl

Lastik sırtı deseninde bazı değişiklikler yapıldı. Lastiklerin dış kısmı artık çok yönlü çıtalara sahip daha büyük bloklarla donatılmıştır.

Continental IceContact 2 testleri önceden yapıldıbirçok kez ve lastik olumlu tarafta kendini gösterdi. Kaplin özellikleri, kontrol edilebilirlik ve güvenlik - en üst düzeyde. Bu sonuçlara ulaşmak için, 15 bileşenden oluşan özel bir bileşenin kullanılması yardımcı oldu. Deneylerin gösterdiği gibi, ikinci jenerasyonun Ace Contact lastikleri, büyük miktarda kolza tohumu yağı kullanılmasından dolayı bile -60 ° C sıcaklıkta bile yumuşak ve elastik kalır.

SUV'ların ve geçitlerin sahipleri için üretici bir "çivili" Continental IceContact 2 SUV sunuyor.Model takviyeli bir yan duvar, bir çerçeve ve bir kayış çerçevesi almıştır. Sivri uçlar, yüzeyin yüzeyine dağıtılır, böylece azami sayı, yol ile temas kurabilir.

Geliştirilmiş lastik modeliÇok başarılı ve birçok yerli ve yabancı sürücünün güvenini kazandı. Rusya, İskandinav ve Baltık ülkelerinin kuzey bölgelerinde özellikle popüler "kontiki" kullanılmıştır.

maliyeti

Premium lastiklerContinental IceContact 2 R17'nin fiyatıbir tekerlek için 9000-11 000 ruble otomobil sahibine. Minimum miktarda kauçuk (175/70 R13) maliyeti 3000 ruble ile başlar. Operasyonel özellikler 5-6 mevsim devam eder.

Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 2019

Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 2019

Related news

 • Çeyizlik Tığ İşi Yazma Oyaları 2019
 • Marsa Alamda otel - dalış severler için cennet
 • Portakal Likörlü Tiramisu
 • Merkez Haberleri: Chedjoudan Timsah çizimi
 • Dantel Elbise Yapılışı Örgü Şemaları İle

 • Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 65

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar


  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 84

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 86

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 61

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 65

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 27

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 48

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 97

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 19

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 60

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 49

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 47

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 85

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 72

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 17

  Continental IceContact lastikleri: boyutlar, özellikler, testler ve yorumlar 26