Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır

Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır

24.04.2019

Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 31

Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır?

İnsan derisi gerçekleştiren karmaşık bir organdır.İç organların dış etkilerden korunmasının yanı sıra ter içeren zararlı maddelerin salınması olan çok sayıda fonksiyon vardır. Cilt sürekli agresif bir dış ortamla temas halinde olduğundan koruyucu mekanizmalar geliştirmeye zorlanır.

Uygun bakım gerektirmeyen kapakların olması şaşırtıcı değildir.çok çekici görünmüyorlar. Enflamasyonlar, küçük damarlar, kızarıklık ve şişlik, en yaygın problem - komedonlar. Bu nedir? siyah noktalar sadece bilimsel adı sık sık alın, çene ve burun, yağlı ve karma ciltler özellikle sahiplerinin oluşur.

Yüzdeki komedonlar bileHer zaman yüzeyde görünmediği için kapakları düzenli olarak ve iyice temizler. Görünüşlerinin mekanizması şu şekildedir: sebumun fazlası gözenekleri tıkar ve sonunda okside olur ve kararır. Bakteriler bu çevreye girerse, cildin daha derin katmanları dahil olmak üzere iltihaplanma başlayabilir. Diğer şeylerin yanı sıra, siyah noktalar sadece estetik görünmüyor.

Birçok kız farklı şekillerde icat ederBu belasından kurtulmak: buğulanmış yüz ve ellerin onları sıkmak veya özel bir araç ile, sürekli, komedon bir maske yapmak cilt temizlemek. iyi bir dermatolog, kozmetikçi danışmak değil, kabinde ve klinikte - Ancak bu durumda hafife değil.

komedonlar buİlk olarak, doktor gerekli fonları seçecek,Bu, cildi düzgün bir şekilde bakımdan, kurumadan ve gözenekleri tıkamadan yapar. İkinci olarak, bu problemden kurtulmaya yardımcı olacak bazı prosedürler hakkında konuşacak - soyma ve temizleme. Uygun yollarla düzenli soyma, komedonlar gibi bir sorunla başa çıkmaya yardımcı olacaktır. Bu prosedür nedir? Bu, cildi temizlemekten, fırçalamadan ve yıkamadan daha verimli çalışan bir temizlemedir. Cildin ölü hücrelerden kurtulduğu, daha sağlıklı ve kadifemsi göründüğü, bu yüzden siyah lekeler sorununa aşina olmayanlar bile, kabukları ihmal etmemek daha iyidir.Yüzünde Komedonlar

Kaydetmek için tasarlanmış başka bir prosedürKomedonlar, bu cilt temizliği. Farklıdırlar, farklı derinliklerde çalışırlar ve çeşitli enstrümanlar tarafından gerçekleştirilirler. Yine de, hala komedonları temizlemeye yardımcı olan popüler manuel ve aletli temizlik türleri vardır. Bu nedir? El temizliği ile güzellik uzmanı elleriyle ve enstrümantal bir araçla - bir küretle hareket eder.komedonlardan maskelerDezenfeksiyona karşı ihmalkar bir tutum ilearaçlar çok daha ciddi cilt problemleri yaşayabilir. Ayrıca, bu prosedür oldukça acı verici. Yüz cildinin ultrasonik temizliği çok daha yumuşak davranır ve neredeyse bütünlüğü tahriş etmez. Bunun etkisi her zaman aynı anda görülmemekle birlikte, önemli cilt kirliliği ile diğer prosedürleri düşünmek daha iyidir.

Tabii ki, salon prosedürlerinden sonra sonuçEvde bakım yapılmalıdır. Besleyici ve nemlendirici kremler, özellikle de cilt yağa eğilimli ise "ilaçlı değil" notasyonu ile seçilmelidir. sebum salgılanmasını artmış peçe ve nedenleri birbirinden ayrılacak, çünkü gerek yok alkol losyonlar ile yer almak için. Zamanla, uygun araçları Picking ve bunları düzenli olarak kullanarak, bazı konuşma bile şaşkın may kadın sorar: "komedonlar nedir?".

Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır

Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır

Related news

 • KOLAY GÜNLÜK ÖRGÜ BAYAN BOT TIĞ MODELİ İLE TARİFİ
 • Sigorta İşlevleri
 • Çocuğunuz hangi özelliğini kimden alıyor
 • Harekete Geç Hikayeni Gönder
 • Evlilik İçin İdeal Yaş Kaçtır

 • Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 86

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır


  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 43

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 44

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 38

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 4

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 94

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 77

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 17

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 6

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 33

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 13

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 62

  Comedones - bu fenomen nedir ve nasıl başa çıkılır 46