CNC için step motor nasıl seçilir 2019

CNC için step motor nasıl seçilir 2019 CNC için step motor nasıl seçilir

CNC için step motor nasıl seçilir?

Step motorlar fırçasız olarak kabul edilircihazlar. Birkaç sargı ile üretilmiştir. Cihazların ana parametreleri, eşik voltajı ve kutup sayısı olarak adlandırılabilir. Ayrıca, modeller sargının direncinde farklılık gösterir. Tek fazlı modifikasyonlar dişli statorlarla yapılır. Mıknatıslar genellikle silindirik tipte kullanılır.

CNC step motorlar için idealdir. Ancak, bu durumda, çok fazla ekipmana bağlıdır. Özellikle, yazıcılar, takım tezgahları ve lazer kesiciler üzerinde değişiklikler yapılır. Ayrıca sürücülerde bulunabilirler. Ancak, bu sadece doğrusal konfigürasyonlar için geçerlidir. Bu 4500 ruble bölgesinde bir ortalama step motordur.

cnc için step motor

Motor nasıl seçilir?

CNC için step motor nasıl seçilir? Her şeyden önce, değişiklik türünü belirlemelisiniz. Takım tezgahları için seçenekler düşünürsek, genellikle iki fazlı modeller kullanırlar. Onlarda manyetik çekirdekler bir akımın iyi iletkenliği ile kurulur. Doğrudan, rotorlar çelikten yapılmıştır. Statorlar için bardaklar bir çıkıntı ile yapılır.

Bu durumda sargılarmanyetik olarak yumuşak malzeme. Sunulan cihazlardaki statorlar dişlerle kullanılır. Tutma oranı en az 3 kg / cm olmalıdır. Sargı direnci parametresi, CNC tipine bağlıdır. Kontrolördeki modifikasyonlardan bahsedersek, yukarıdaki göstergenin 7 ohm olması gerekir.

cnc için step motor nasıl seçilir

Takım tezgahları için cihazlar

CNC makine için step motor nasıl seçilir? Geleneksel bir freze modelini düşünürsek, öncelikle şaft türüne dikkat etmek önemlidir. Ortalama olarak 5 mm çapında kurulur. Bu durumda, stator, fincan içindeki rotorun üzerinde olmalı ve sarma akımının kendisi 2 A'ya eşit olmalıdır. Motorun daha kararlı çalışması için, yüksek iletkenlikli manyetik devreler kullanılır.

Ayrıca, satın almadan önce değerlendirmelisinizsargı endüktansı. Motor için belirtilen parametre yaklaşık 6 mH salınım yapar. Bu durumda, aygıtların sürücüleri bipolar tip olmalıdır. Bu 3 bin ruble bölgesinde CNC makine için bir ortalama step motordur.

Sürücüler için modeller

NC sürücü için step motor nasıl seçilir? Bu durumda, birçok tüketici iki fazlı modifikasyonları tercih eder. Statorlar en sık dentat olarak bulunur. Rotorun türüne göre, modeller oldukça farklıdır. Genellikle yüklü çelikten imal edilirler. Ortalama olarak, mil çapı 5.5 mm'dir. Sürücüler için modellerin adım açısı 1,2 derecedir. Bu durumda sarım akımı en az 3 A olmalıdır. Tek fazlı modifikasyonları düşünürsek, motorların sürücüsü unipolar tiptedir.

Ortalamadaki sarım direnci5 ohm alan. Motorların eşik voltajına dikkat etmek de önemlidir. Bu parametre, kural olarak, 6 V'u geçmez. Bununla birlikte, piyasada daha güçlü modeller de vardır. Sargının maksimum endüktansı 10 mH'dir. Aynı zamanda, mevcut aşırı yük göstergesi 4 A düzeyinde. 4500 ruble bölgesinde sürücü için bir nitel adım motoru çalışacaktır.

cnc için step motor kontrol

Yazıcılar için motorlar

Yazıcının CNC için step motor seçimisadece üç fazlı modifikasyonlar arasında yapılır. Statorlar bir dişli türü seçmek için daha uygundur. Manyetik çekirdekler yüksek akım iletkenliğine sahip olmalıdır. Bu sayede motor devri sorunsuz bir şekilde çevrilecektir. Parametreler hakkında konuşursak, yazıcılar için modifikasyonların ortalamada tutulması 4 kg / cm'ye eşittir. Doğrudan eşik voltajı yaklaşık 10 V dalgalanma gösterir.

Sargının minimum endüktansı nedeniyle8.5 mH olsun. Cihazın adım açısı 1.3 derecedir. Sunulan modifikasyonlardaki mıknatıslar genellikle sabit ve şekil olarak silindiriktir. Dişli oranı rotorun tipine bağlıdır. Unipolar sürücüler için, piyasadaki modeller nadirdir. Yazıcı kullanıcısı için iyi bir motor satın almak 3 bin ruble fiyattan yararlanabilir.

Cnc için step motor seçimi

Lazer kesiciler için modifikasyonlar

Bir lazer kesici için hangi motor seçilir? Bu durumda birçok uzman, modelleri 10 V'ye tercih etmektedir. Çoğu zaman stator dişleriyle yapılır. Manyetik iletkenler yüksek iletkenliğe sahiptir. Direkt olarak motorlardaki rotorlar özel kaselerde bulunur. Piyasada bipolar tipte değişiklikler nadirdir.

Ortalama olarak, modellerin adım açısı 2'yi geçmezderece. Cihazın maksimum akım yükü 5 A düzeyinde tutulur. Sargının maksimum endüktansı, devir başına düşen adım sayısına bağlıdır. Motordaki mil çapı 5,5 mm olmalıdır. Bugüne kadar, kesiciler için kaliteli cihazlar 4 bin ruble bir fiyata satılmaktadır.

Tek fazlı modifikasyonlar

Tek fazlı modeller en uygunfreze makineleri. Ortalama olarak, adım açısı 2,5 derecedir. Cihazın maksimum endüktansı 7 mH'de tutulur. Devir başına düşen adım sayısıyla, modeller oldukça farklıdır. Piyasada 5 ve 10 V'de bir çok değişiklik var. Dişli oranı yaklaşık 1:54.

İki kutuplu değişiklikler övünebiliryüksek akım iletkenliği. Rotorlar çoğunlukla yük çeliklerinden yüklenir. Bardaklar, farklı uzunluklardaki projeksiyonlarla yapılır. Mağazalarda satın almak için 5 V üzerinde CNC için adım motorları bir dizi 4500 ruble olabilir.

İki fazlı cihazlar

Iki fazlı motor için iyi uyuyoryazıcılar. Modelin gücü oldukça farklı. Tek kutuplu sürücüler için modifikasyonlar akımın artan iletkenliği ile ayırt edilir. Eşik voltajı ortalama 5 V'dur. Rotor, fincan içerisinde standart bir şekilde bulunur. Modellerin milleri 5 mm'lik bir çapa sahiptir. Sunulan yapılandırmalarda adım açısı 2 dereceyi geçmez.

Bu durumda sarım akımı 4,5 A'dır. Motorun tutulduğu an manyetik devreye bağlıdır. Yüksek voltajlı sarımlı modelleri düşünürsek, bu parametre ortalama 3 kg / cm'dir. Dişli oranı 1: 60'ı geçmez. Sargı direnci ortalama 8 ohm'dur. Bağlantı için sunulan değişikliklerde stator üzerinde dört adet kaynak bulunmaktadır. CNC için step motor kontrolörü sadece bir bipolar tiptir. Yaklaşık 5 bin ruble iyi bir iki aşamalı bir modifikasyon var.

cnc makine için step motor nasıl seçilir

Üç fazlı modeller

Üç fazlı bir motor genellikledoğrusal sürücüler. İçindeki eşik voltajının göstergesi 5 V bölgesinde değişir. Dişli statörlü modifikasyonlar piyasada sıklıkla bulunur. Bu modellerde manyetik çekirdekler 6 mikronluk bir akım iletkenlik endeksine sahiptir. Rotorlar, bir kural olarak, yük çeliğinden yapılır. Modellerin adım açısı 2,4 dereceyi geçmez. Bu durumda hapsedilme momenti, manyetik devrenin iletkenliğine bağlıdır. Ortalama olarak, bu parametre yaklaşık 4 kg / cm dalgalanır.

Modellerin vites oranı 1: 63'dür. Sargının direnç parametresi ile cihazlar çok farklıdır. Motorların minimum endüktansı 8.5 mH'dir. Dört ve altı pimli cihazlar üretilmektedir. Piyasada üç aşamalı bir değişiklik satın almak sadece 5 bin ruble olabilir.

ULN2003 sürücüsü ile motorlar

Bu tip CNC için step motorFreze makineleri için kullanılır. Rotor şarj çelikten yapılmıştır. Doğrudan rotor kabı, yüksek bir projeksiyon ile yapılır. Manyetik hat 4 current bir akım iletkenliği ile yüklenir. Cihazdaki stator dişli tiptedir ve sarım düşük voltajlı bir sarım ile donatılmıştır. Bu durumda adım açısı 2.3 derecedir. Piyasada iki fazlı tipte birçok değişiklik var. Sargının direnç indeksi 8 ohm'u geçmez. Minimum endüktans parametresi 10 mH'dir. Bu tip bir model satın almak 3500 ruble olabilir.

cnc için step motor nasıl seçilir

5 V için değişiklikler

5V CNC için step motortek kutuplu ve bipolar sürücü ile üretilmiştir. Cihazlardaki manyetik çekirdekler farklı kullanılır. Bu hücrelerin iletkenliği ortalama 5.5 μm'dir. Stator kapları genellikle projeksiyonlarla yapılır. Böylece şaft hızlı bir şekilde çevirir. Ortalama bir modelin açısı, 1.2 dereceyi aşmaz.

Cihazın sarımının sınırlayıcı akımıseviye 6 A. Motor tutma süresinin parametresi ortalama 2 kg / cm'dir. Sargının minimum endüktansı 6 mH'yi geçmez. Bu 4200 ruble alanında 5 için CNC için iyi bir step motordur.

cnc makinesi için step motor

10 V motor

10 V CNC için step motortek kutuplu sürücülerde çalışan yazıcılar için seçilir. Bu durumda, cihazlarda dört pin vardır. Akımın iletkenliği 6 / i civarında dalgalanıyor. Cihazlardaki maksimum adım açısı 2,5 derecedir. Sargının endüktans indeksi en az 8 mH'dir.

Ayrıca not edilmelidir kikonfigürasyonlar lineer sürücülerle çalışmak için kullanılabilir. Cihazlardaki statorlar fincan tipi kullanılır. Mıknatıslar sadece uygundur. Form olarak silindirik formdan yapılırlar. Motorların ortalama 10 V'da tutulduğu an 4,5 kg / cm'dir. Özel bir mağazada bir yazıcı için iyi bir model satın almak 5 bin ruble fiyatlandırılabilir.

CNC için step motor nasıl seçilir 2019

CNC için step motor nasıl seçilir 2019

Related news

 • Renkli objektifler Neo Cosmo: Ruhunuza bakın ve gözünüzle görün
 • Ebeveyn haklarının yoksun bırakılması için bir talep beyanını nasıl hazırlarsınız
 • Nasıl ve ne içki ile şarap
 • Kivi evde nasıl yetiştirilir Tohumların üremesi
 • Bayat Ekmek Pizzası

 • CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir


  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir

  CNC için step motor nasıl seçilir