Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 91 06.03.2019, 19:58

Clematis'i ne zaman ekersin? Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir

Clematis - son derece dekoratif multiyearbitki. İlkbaharda, sonbaharda kalıcı bir yere dikilebilir. Yaz aylarında kapalı bir kök akasma sistemi ile ekilirler. Sonbaharda dikim en iyi olarak kabul edilir. Eylül-ekim ayında tesis iyi olacak.

klematis yazlık

Fideler arasındaki mesafe 1.5-2 olmalıdırmetre, daha sonra büyüyecekler. Çukurlar oldukça büyük ve verimli toprak ve besinler ile iyi doldurulmuş olması gerekir. Sonuçta, fideler birkaç yıl boyunca tek bir yerde büyür. Tüm bu süre boyunca, iniş çukurundan büyüme ve çiçeklenme için gerekli olan maddeleri emecektir. Bu nedenle, 60x60x60 cm boyutlarında yapılır, altta, kırık bir tuğla şeklinde bir drenaj 10 cm'lik bir tabakaya dökülür, bir kova kum ve humus yerleştirilir. Organik katkı maddelerine ek olarak, gerekli ve mineraldir. Sonra akasma güzel ve güzel büyür. Sonbaharda iniş 70 gram nitrofosfin ya da süperfosfat ve bir bardak odun külü içeriyor. Mineral gübrelere yanmamış kökler, kum ve humusla karıştırılmış iyi bir küreklere ihtiyaç duyarlar. Çukura 2-3 kova ekleyerek, yeterli su ile döküldü.

Klematis replike mümkün olduğu zaman hakkında konuşmak, bu özellikle sonbaharda yapıldığı söylenmelidir. Kapalı bir kök sistemi olmasına rağmen, bitkiler mayıs ortasından ekim ortasına kadar ekilebilir.

klematis yeniden mümkün olduğunda

Şimdi fide dikebilirsiniz. Pazarda veya bir mağazada satın alınırsa ve kapalı bir kök sistemine sahiplerse, paket bir bıçakla yavaşça açılır ve daha sonra bitki ıslak toprak topağı ile birlikte ekilir. Açık kökleri olan bir fide, sonra ekimden önce, onlar kremsi küçük bir sohbet içinde batırılır. Eşit oranlarda alınan sığırkuyruğu ve kilden yapılır. Klematis nasıl ekilir. 1-2 bitki ile sonbahar bitkileri dikmek iyi sonuç verecektir. Alt böbrek, 7 cm'de toprağa gömülür, sonra yazın, kökler aşırı ısınmadan ve kışın - soğuktan korunur.

0 ° C'ye soğuduktan sonra, fide üzerindeHafif toprak ya da turba 12 cm yüksekliğinde bir höyük dökmek ve üstüne yaprakları koymak gerekir. İlkbaharda, toprak, fide etrafında sulama için bir delik oluşturmuş olacak şekilde tırmıklanmalıdır. Şerbetçioda akasma kadar genişlemiş ve yukarı doğru büyümüş, metal destekleri her 1-1,5 metrede 2 metrelik bir yüksekliğe yerleştirilmiştir. Aralarında 5-7 sıra tel yandı.

akasma - sonbaharda dikim

Nadir bir çitin yakınında bir akasya ekersen veyaKafes ağları, sonra onları zamanla geçirir. Akasmaların kıvrılmaya başlayacağı pitoresk bir çiçek hedgesini ortaya çıkarır. Sonbaharda dikim, bitkinin destek üzerinde sabitlenmesini sağlamaz. Aksine, daha iyi bir kış için yere serilir. Kemere yakın çok etkileyici görünümlü bitkiler. İlkbaharda büyümeye başlayacaklar, onu örecek ve güzel bir ülke mimarisi çalışması yaratacaklar.

Ne zaman nakli yapabileceğiniz hakkında bir soruya cevap vermekakasma, bunu ortadan ekim sonuna kadar yapmanın daha iyi olduğu söylenmelidir. Bununla birlikte, kapalı bir kök sistemine sahip bitkiler ilkbaharda ve yazın nakledilebilir, ancak ısıda değil. Dikimden sonra bitki gazete veya nonwoven ile kaplanmalıdır.Related news

 • Atatürk ve Çocuk Sevgisi
 • Bebekler blender yüzünden çiğnemeyi öğrenemiyor
 • Sandalye Minderi Nasıl Temizlenir
 • Çok İzlenen Videolar
 • Bağıl moleküler kütle, her maddeye özgü fiziksel bir miktardır

 • Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 16

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir


  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 66

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 22

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 32

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 67

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 39

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 7

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 74

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 38

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 93

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 7

  Clematisi ne zaman ekersin Sonbahar ve ilkbaharda dikim tercih edilir 3