Clematis çalı: dikim ve bakım 2019

Clematis çalı: dikim ve bakım 2019 Clematis çalı: dikim ve bakım

Clematis çalı: dikim ve bakım

Clematis haymakers onursal unvanı verdiEn popüler asmaların kralı. Ancak bu muhteşem bitkilerin arasında, diğer çeşitler de var - düşük (100 cm'den fazla değil), desteklere “tırmanma” değil, aynı zamanda zarif çiçeklerle kaplı. O kraliyet lianas güzelliği aşağı değildir. Yazımızın kahramanı akasya çalıları (veya bütün yapraklı) olacaktır.meryemasması çalı

tanım

Bu bitkilerin ana ayırt edici özelliğiKuzey bölgelerinde bile barınaksız büyümelerine izin veren kışa karşı dayanıklılıklarıdır. Küme çeşitleri arasında, dört yaprakları olan formlar baskındır, ancak altı yaprakları olan çiçekler de vardır. Açık maviden lilaya kadar açık maviden doymuş maviye farklı bir renge sahip olabilirler. Beyaz çiçekli çalılar daha az etkili değildir. Birçok çeşit, çan şeklinde çok narin çiçeklerdir.

çiçekli

Clematis çalı çiçekleri biraz erkenyüksek lianas. Haziran ayının başından eylül ayının ilk günlerine kadar parlak renkleri ile bizi memnun ediyorlar. Çiçek açan çiçekleri keserseniz, çalılar tomurcukları tekmeliyor. Pek çok çiçekçi çiçeklenmeyi soğuğa kadar uzatıyor. Kesmezseniz, yazın sonunda, çalıların dalları meyvelerden yapılmış zarif bir dantel ile süslenecektir. Bunlar, dalları ve tüyleri olan çok sayıda achenes. Bu güzellik kuşkusuz ıssız bahçeyi canlandıracak ve güzelleştirecektir. çalı akasma dikim ve bakım

Clematis clementis: dikim ve bakım

Bu bitki iddiasız ve çok duyarlıek üst pansuman. Penumbra'da oldukça rahat hissetmesine rağmen iyi ışıklandırılmış alanlar bu bitki tarafından tercih edilir. Klematis çalı dikim toprak ilkbaharda ya da geç sonbaharda, ilkbaharda üretilmektedir. Çok soğuk bir kış olan şiddetli bir iklimde, risk almamalısınız - ilkbaharda bir çalı dikin.

Önce bir iniş çukuru hazırlamanız gerekiyor. 1: 2: 2: 1 oranında turba, kompost (humus), bahçe toprağı ve kum karışımı ile doldurulur. Elde edilen bileşime 3 bardak kül, 150 gr mineral gübreler ve 200 gr dolomit unu (veya odun külü) eklenmesi gerekmektedir.

çalı akasma resimleri

Çukurda, küçük bir toprak höyüğü yapmalısınız.Karışım, ve bitki kökleri üzerine hafifçe yayılır, ancak az miktarda toprak serpilir ve nemlendirilebilir. Fide, dikim noktasının toprağa yaklaşık on santimetre kadar daldırılması için ekilmelidir. Çukur tamamen uykuya dalmaz. Yaz aylarında, yavaş yavaş serpilir ve büyüme noktasını zemin seviyesinin biraz altına bırakır.

Gelecekte bu ekim yolu sayesindeBahçecilik tüm dizinlerde bulunan fotoğrafları, çalı akasma, daha iyi gelişecektir. İlk yıl bitki koparılmalı. Bu kök sistemi ve büyüme noktalarını oluşturacaktır. Gelecek yıl bitki üç veya dört lahanası ile sizi memnun edecektir. Buna ek olarak, ilk yılda, genç fideleri aşırı yüklemeyecek şekilde çiçeklerin çoğu çıkarılmalı ve alınmalıdır.

budama

Çalı Clematis, hangi fotoğraflarıBu makalede bakın, budama budama ihtiyacı var. Çalıların güzelliği büyük ölçüde buna bağlı. Dikim ilk önce ekim yaparken kısalır. Yaz aylarında alt böbrek çekimleri çiftinden büyümek gerekir. Ayrıca, yaz aylarında budama düzenlenmesi gereklidir.

Clematis bush: bakım

Birçok bahçıvan bunun olduğuna inanıyoriddiasız bitki. Ancak bu, çalı akasmalarının bakım gerektirmediği anlamına gelmez. Bitki için dikim ve bakım yapmak, sahibinin belirli kurallara uymasını gerektirecektir. Tabii ki, onun arsa üzerinde, yarı vahşi bir şekilsiz çalılıktan ziyade, güzel bir çiçekli bitki görmek istiyorsa.çalı akasma resimleri

Altında periyodik olarak gevşetmek gereklidirçalı, yabani otları çıkarın. Clematis çalısı toprağın her zaman hafifçe nemlendirildiğini sever, ancak fazla nem olmamalıdır. Sıcak havalarda ilk üç yılda genç bitkiler her gün sulardı. Sonbahar kuru ve sıcak ise, sulama aynı programda gerçekleştirilir.

Ek gübreleme

Biz zaten akasma çalı söylediGübre çok düşkün. Ayda iki kez, tercihen sıvı gübrelerle gübrelemenin yapılması arzu edilir. Bu işlem ilkbaharda, sürgünler büyümeye başladığı zaman gerçekleştirilir. Bu süre için amonyum nitrat (su kovası başına 20 gram), sığırkuyruğu (1:10), tavuk pisliği (1:15) yapacaktır. Bush altında beş litre gübreleme dökülür.

Her bir sonraki üst giysi değişiyor: Eğer eski organik gübreler ise, ikincisinde mineral maddeler kullanılmalıdır. Sadece tomurcukların oluşumu sırasında eşzamanlı olarak yapılabilir. Bitki örtüsü döneminde, borik asit ile birlikte çalılıkların (10 litre su başına 2 gramdan fazla olmayan) su akması yararlıdır.akasma iniş

Sonbaharda, hazırlanmaya başlamak gerekiyorkış için bitki - mineral veya organik gübreler (granüle edilmiş süperfosfat, kalimagnezyum, potasyum sülfat) uygulayın. Bu geç besleme, kazma sırasında gerçekleştirilir, daha önce dökülen toprağa fertilizasyon uygulanması tavsiye edilir. En iyi akasma çalılıkları aşağıda sunulmuştur.

Integrifolia rosea

Düz ile oldukça nadir çalı akasma,ince ve çok sayıda sürgünler 40 cm'den uzun sürmez, yapraklar sivri damarlı yoğun koyu yeşildir. Güzel pembe renkli çiçekler, çapı 7 santimetre kadar. Dört dikdörtgen, kıvrılmış yaprakları ve çok sayıda kalın, hafif organlarından oluşurlar. Bu çeşit çiçeklerin yaz mevsimi boyunca bol miktarda bulunur.akasma iniş

Çalılıkların üzerinde sonbahar daha yakın görünürSevimli kabarık "kuyrukları" ile düz tohumlar. Bitkiyi daha da çekici hale getiriyorlar. Bu çeşit, kaldırımlar, kütle ve tek iniş, kayaçlıklar, kayalık tepeler için kullanılır. Kış barınağında ihtiyaç yoktur.

Hexapetala

Clematis yüksekliği 60 santimetre. Çiçekler beş santimetre çapında açılan bir papatya şeklinde, beyaz yaprakları, çok sayıda çiçek salkımına toplanır. Bolca çiçek açar. Çeşitlilik iddiasız, her koşulda büyür.

 akasma çalı bakımı

Junost

Ve bu eski, kanıtlanmış kanıtlanmış bir zamandır.sınıf yeni başlayanlar için uygundur. İddiasız, hızlı büyüyor. Tek salkım çan renkli leylak-leylak (10 cm'ye kadar) büyük çiçekler. Anterler soluk sarıdır. Bitki haziran sonundan dona kadar bolca çiçek açar.

Clematis çalı: dikim ve bakım 2019

Clematis çalı: dikim ve bakım 2019

Related news

 • Soğuk havada azalan su tüketimine dikkat
 • Organik maddeler: örnekler. Organik ve inorganik maddelerin oluşum örnekleri
 • Dikiş yapılır: desen, işleme, malzeme seçimi
 • Multivarkda lezzetli Paskalya kek hazırlayın
 • Su üzerine su dökemezsiniz: ifadelerin anlamı ve kullanım örnekleri

 • Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım


  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım

  Clematis çalı: dikim ve bakım