Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği 2019

Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği 2019
Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği


Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği

Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği

Yüz germe estetiği

Yüz germe estetiği

Ciltte zamanla ve dış etkenler ile kırışıklık ve sarkmaların olması normaldir. Bu kırışıklık ve sarkmaların azaltılması için genellikle kozmetik çözümlere başvurulur. Ancak kozmetik ürünler uzun vadede etki gösterir. Ayrıca kimyasal içeren krem ve serumların kullanılması cildin uzun vadede zarar görmesine neden olabilir. Yüz germe ameliyatları ise en kalıcı ve en etkili çözümlerdir.

Cilt germe estetiği: Yüz germe ameliyatı:

Yaşlanma ile cilt esnekliğini kaybeder. Aynı zamanda gevşeyen ciltte kırışıklık ve sarkma oluşması da olasıdır. Yüz germe ameliyatları cildin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur. Etkisini yaklaşık 10 yıl kadar sürdürür. Cilteki sarkmaların ve kırışıklıkların azaltılması için cilt germe ameliyatı göz kapağı kaldırma, kaş kaldırma gibi diğer estetik ameliyatlar ile birlikte de yapılabilir.

Geleneksel yüz germe ameliyatında kulak üstündeki saçlı deriden ve alın üzerindeki saçlı deriden kesiler yapılır. Bu kesilerden cilt gerilir ve dikilir. Gerekli görülürse ciltteki fazlalık alınır ve cilt altı dokuları da sıkılaştırılır. Cilt germe ameliyatında kesilerin olduğu alanlarda drenaj boruları bırakılabilir. Bu borular yardımı ile cilt altında biriken kan ve sıvılar dışarı alınır. Drenaj boruları bir iki gün içerisinde çıkarılabilir.

Yüz germe ameliyatı yan etkileri ve komplikasyonlarını nelerdir?

Yüz germe ameliyatlarında nadiren de olsa riskler vardır. Olası yan etkiler şunlardır:

Kanama, hematom, morarma

Enfeksiyon

Genellikle geçicidir nörolojik disfonksiyon (kas fonksiyonu ya da his kaybı)

Yaralar

Kesi alanlarında saç dökülmesi

Yüzde asimetri (iki taraf arasındaki eşitsizlik)

Cilt nekrozu (dokuda kalıcı hasar)

İple cilt germe:

Alternatif olarak iple cilt germe uygulamaları da tercih edilebilir. Bu uygulamanın kişi için uygun olup olmadığına doktor karar verilir. Cilt analizlerinden sonra cilt tipi için uygunsa tedaviye başlanır. İple yüz germe tekniğinde cilt altından ince iğneler yardımı ile girilir ve ince ipler geçirilir. Bu esnek ipler sayesinde mimiklerde bozukluk yaşanmaz. Genellikle saçlı deriden başlanan işlem deri altından istenilen alana kadar devam ettirilir. Cilt gerilir ve ipler bu şekilde sahiplenir. Iple cilt germe estetiğinin etkisi 1 yıl kadar sürebilir. Bu süreç içerisinde ipler doku arasında erir ve kaybolur. Gerekirse işlem tekrarlanabilir. Iple cilt germe estetiği diğer germe estetiklerine göre daha avantajlıdır. Ciltte kalıcı hasar oluşmaz. Ayrıca iyileşme süreci de kısadır. Cilt kendini kısa sürede toparlar.

Cilt germe uygulamaları ile birlikte gözkapağı düşüklüğü estetiği, kaş kaldırma ya da boyun germe gibi estetik işlemler de uygulanabilir. Bu estetik uygulamaların birleşimi ile daha genç ve canlı bir cilt oluşturulur. Cilt germe ameliyatı ve estetik uygulamaları karmaşık işlemlerdir. Ancak iyileşme süreci çoğu hasta için şaşırtıcı derecede hızlıdır. Hastalar genellikle standart bir yüz germe ameliyatı sonrasında 1 hafta içerisinde günlük hayatlarına geri dönerler. Ancak yorucu egzersizler yapılmadan önce mutlaka doktora danışılmalıdır. Genellikle yaklaşık 4 hafta egzersiz yapılması önerilmez. Yüz germe ameliyatından sonra şişlik, kızarıklık ve morarmalar yaygın olarak görülür. Ağrı da olabilir. İyileşme süreci 1 ila 2 haftayı bulurken ağrıların azaltılması için ağrı kesici verilebilir. İple germe tekniğinde ise kızarıklık ve morarma oldukça azdır. Birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer. Ciltteki kızarıklık, şişlik ve morarmaların azaltılması için doktora da danışılarak buz kompresi uygulanabilir. Eğer ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar varsa ilk olarak alanında uzman ve eğitimli bir cerraha gidilmelidir. Cerrah, kişi için en uygun olan germe yöntemini belirleyecektir. Cilt tipine uygun tedavi seçildikten sonra tedavi sürecine başlanır. Tedavi sonrasında doktorun önerilerine mutlaka uyulmalıdır.

Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği 2019

Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği 2019

Related news Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe EstetiğiCilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği


Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği


Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği


Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği


Cilt Germe Yöntemleri: Yüz Germe Estetiği