Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin 2019

Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin 2019
Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin


Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin

Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin

Cilt Bakımında Klasik Yöntem: Vazelin. Vazelinin Muhteşem Faydaları ve Kullanım Alanları. Dudak Koruyucu. Katkısız Highlighter.

Son yıllarda cilt bakımı için pek çok kozmetik ürün piyasaya sürüldü. Hepsi birbirinden farklı ve üzerine çalışılmış amaçlara hitap etseler de ne yazık ki bunlardan hiçbiri geçmişten bugüne her derde deva olan vazelinin yerini tutmayı başaramadı. Cilt bakımından makyaj temizleyici özelliğine kadar her türlü amaca hizmet veren vazelin, günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri. Hal böyle olunca biz de sizler için vazelinin hiç bilmediğiniz kullanım alanlarını sıraladık.

Vazelinin Muhteşem Faydaları ve Kullanım Alanları

Vazelin yani bir diğer adı ile parafin yağı, ham petrolden elde edilen, açık renkli ve macun kıvamında olan bir tür mineral yağ türüdür. Vazelin 15 20 karbonlu hidrokarbonlardan meydana gelir ve çok eski dönemlerden beri her türlü konuda sıkça kullanılan doğal bir üründür. Genellikle renksiz bir yapıya sahip olan vazelin, bazen sarımsı ve yarı saydam bir görünüme de bürünebilir. Fakat, birçok firma vazelini renkli ve kokulu şekillerde de üretebilmektedir.

Öte yandan vazelinin en büyük özelliği nemlendirici olarak bilinse de nemlendirmesinin yanı sıra pek çok faydası daha bulunur. Örneğin pansuman sırasında koruyucu olarak kullanılır iken merhem ve kozmetik ürünler içerisinde ise sıvı yağ olarak kullanılmaktadır.

Vazelin

1- Dudak Koruyucu

Özellikle mevsim geçişlerinde cildin farklı reaksiyonlar göstermesi oldukça doğal bir durumdur. Soğuk havaya uyum sağlamaya çalışan dudaklarımız da buna dahildir. Hassas bir yapıya sahip dudaklar soğuk ile temas etmesi sonucunda kuruyarak çatlayabilir. Bu durumda dudaklarınızın soluk ve kuru yapısını vazelinle eski haline döndürebilirsiniz. Bunun için vazelini ister çok az toz şeker ile peeling olarak kullanın, isterseniz de sade bir şekilde nemlendirici olarak kullanın. Tercih sizin!

2- Nasır Tedavisi

Nasır, ayaklarda oluşan cilt rahatsızlıklarının en yaygın olanıdır. Adeta taş gibi sert olan bu bölgeyi vazelin ile yumuşatabilirsiniz. Öte yandan sık sık kuruyan ve çatlayan ayak tabanlarınızı da geceleri uyumadan önce vazelinle masaj yaparak rahatlatabilirsiniz.

3- Tırnak Bakımı

Sık sık manikür ve pedikür yaptırıyorsanız gittiğiniz güzellik merkezinde sürekli vazelin kullanıldığını mutlaka fark etmişsinizdir. Vazelin sürekli kırılan ve dayanıksız olan tırnaklarınıza esneklik kazandırarak güçlendirir. Eğer siz de güçsüz tırnaklarınızdan ve etrafındaki kuru deriden rahatsızsanız gece yatmadan önce ellerinize ve tırnaklarınıza iyice vazelin sürerek onları daha bakımlı bir hale getirebilirsiniz.

Vazelin

5- Saç Bakımı

Kadınların en büyük sıkıntılarından biri de bir türlü ayrılmak bilmeyen saç karışıklıklarıdır. Hele bir de saçlarınız uzunsa banyo yapmak sizin için ölüm olabilir. Pek çok şampuan ve saç kremi ürününün içerisinde bulunan vazelin, saçlarınızın daha kolay taranmasında ve uçlarda başlayan kırıklıkların giderilmesinde oldukça etkilidir.

BUNU DA GÖRMELSİNİZ :Hurma Yiyerek Güçlü Saçlara Sahip Olun

4- Makyaj Temizleyici

Su bazlı pek çok makyaj temizleyici ürünün aksine vazelin oldukça etkili bir makyaj temizleyicisidir. Üstelik içerisinde katkı maddesi de bulunmaz. Makyaj temizliğiniz için vazelini kullanmaya karar verirseniz daha sonrasında soğuk su ile temizlemeyi de unutmayın.

6- Katkısız Highlighter

Son günlerin en büyük makyaj trendi olan highlighter ürünler aslında oldukça eskiye dayanmakta.

Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin 2019

Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin 2019

Related news Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: VazelinCilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin


Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin


Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin


Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin


Cilt Bakımında Klasik Bir Yöntem: Vazelin