Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 2019

Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 2019

Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 92 18.02.2019, 13:00

Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek

Antik çağlardan beri düğümler kullanılmaya başlandı.hem denizcilik hem de tıpta çeşitli amaçlar. Şimdi bile, yeni teknolojilerin gelişiyle, doktorlar deriyi ve dokuları dikerken iplikleri bağlarlar. Günümüzde cerrahlar, kavitasyon operasyonları sırasında katgüt ile dikiş uyguluyor. Bu malzeme bağlandığında kayıyor, bu yüzden doktorlar özel kelepçeler yardımıyla düğümleri örüyor.

cerrahi site

Bu durumda, cerrahi alan en sık kullanılır. Hat çift dönüş yapmak için yeterli uzunlukta olmalıdır. İlk iki yarım düğümleri iki uç ile yapın ve bunları farklı yönlere doğru sıkın, yukarıdan bir yarım daha düğümleyin, ters yönde uygulayın. İlkesi, ipliklerin kenarlarının farklı yönlerde ayrılmamasıdır.

Cerrahi düğüm de doğrudan çift denirdüğüm ve bir yük veya mücadele bağlamak için ihtiyaç olduğunda kullanılır, ancak ilk düğümü gerçekleştirirken elle tutulması gerekir. Bağlamak için koni altını al ve tasma. Onun adı iki dönüşün varlığını ima eder. Bu düğüm sadece bir tasma ile bağlanır, çünkü her zamanki yöntemde, tasma uzunluğu iki kez basit bir düğümden geçmelidir. Düzeltmek için, tüm uçlarını çekmelisin. Bazen güç için üçlü bir cerrahi bağlantı kullanılır.

cerrahi kavşağı nasıl örmek

Olta ve çeşitli sentetiklerin kullanımıDokumada belli beceriler geliştirmeye zorlanmış malzemeler. Herhangi bir acemi fener, balık yakalama yoluna rağmen, kesinlikle olta kuvveti ve örgü düğümleri problemi ile karşı karşıyadır. Bu nedenle binlerce yıl boyunca denizcilerden oluşan tecrübeler kullanılmıştır. Düğümleri örmek gerektiğinde sadece iki durum vardır: bir olta hattının iki ucunu birleştirmek ve çeşitli kancaları, bağlantı elemanları, tasma kayışları bağlamak.

örgü knot

Balıkçılar bazen uğraşmak zorundasentetik elyaflar. Sonra geleneksel düğümler kullanmazlar, çünkü yük altında tutmazlar. Çalışmada çok güvenilir değiller. Bu nedenle, işlevleri cerrahi düğüm tarafından gerçekleştirilir. Çoğu kablo için kullanılması önerilir, herhangi bir kaygan malzemenin uçlarında iyi tutar.

Bir balıkçılık cerrahi kavşağı zor değildir. Farklı çaplardaki ya da monofilament olta takımlarını güvenilir bir şekilde bağlayabilirler. Örneğin, bu düğüm, tasmağı lidere bağlamak için kullanılır (koni altı ağaç). Kullanımında kopma mukavemeti% 95'tir. Bu düğüm, ön görüşün boyutu için bir tasma seçmenize izin verir.

Ekipman seçimi ve bileşenleri gereklisorumludur. örme cerrahın düğüm önce, bir kanca ve satır, her zaman zayıf bir nokta bağlayan düğüm unutmamalıyız. Balıklara kırdı değildir ve çubuklar her bileşenin gücünü dikkate almak uzakta önemli sizin yaylı elemanların gitmedi. Sonuçta, balık avında hiç bir şey yoktur. Düğümler burada önemli bir rol oynar, çizgiyi bağlarlar. Bir olta balıkçıları mutlaka güçlerini kontrol döküm önce.

Örgü düğümleri dikkatlice hafifçe önceden nemlendirilmişsıkma. Çizgi patlayacak ve patlama gücünü koruyacaktır. Bu düğümün dezavantajı, boyut olarak çok küçük olmaması ve bağlama sırasında hat üzerinde bir açı oluşturmasıdır.

Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 2019

Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 2019

Related news

 • Şehriyeli Pirinç Pilavı Tarifi Videosu
 • Rus senatör: Suudi Arabistan’ın itirazları Katara S-400 sevkiyatı planımızı etkilemeyecek
 • GeForce GTS 250: ekran kartının özellikleri

 • Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 68

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek


  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 47

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 3

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 22

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 86

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 18

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 24

  Cerrahi kavşağı örmeyi öğrenmek 80