Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler 2019

Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler 2019
Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler


Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler

Kahverengi Lekelere Ne İyi Gelir: Kahverengi Lekeler İçin Doğal Çözüm

Kahverengi Lekelere Ne İyi Gelir: Kahverengi Lekeler İçin Doğal Çözüm

kahverengi lekeler için doğal çözüm

kahverengi lekeler için doğal çözüm

Kahverengi lekeler neden oluşur?

Ciltteki kahverengi lekeler genellikle güneş ışınları nedeni ile oluşur. Ancak bu lekelerin nedeni yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı ya da diğer cilt sorunları olabilir.

Kahverengi lekeler nasıl geçer: Kahverengi lekelere bitkisel çözüm

– Kahverengi lekelere çözüm: Kahverengi lekeler için limon suyu:

1 – Kahverengi lekelerden kurtulmak için, etkilenen cilt üzerindeki bölgeye doğrudan limon suyu sürülür. Durulama yapmadan önce yaklaşık 30 dakika açık olarak bekletilir. Limon suyu koyu lekelerin kaybolmasını sağlar ve yaklaşık 2 ay içinde belirgin olarak etkilerini gösterir.

2 – Tedavi için, 1 limon suyu içinde biraz şeker eritilir. Bir fırça ya da bir pamuklu çubuk ile her noktaya bu karışım uygulanır. Yarım saat açık beklenir ve daha sonra kahverengi lekelerden kurtulmak için durulanır.

3 – Kahverengi lekelerden kurtulmak için limon suyu ve bal karıştırılarak macun kıvamında bir karışım hazırlanır. Kahverengi lekeler üzerine tatbik edilen bu macun karışım, yaklaşık 30 dakika boyunca bekletildikten sonra durulanmalıdır. Lekelerden kurtulmak için yardımcı olan limon suyu ve bal cildin kurumasını önleyerek cilde nem verir.

– Kahverengi lekeler için doğal maske: Ciltteki kahverengi lekelere maske:

1 – Çilek ve soyulmuş kayısı, birlikte ezilerek hamur hale getirilir. Kahverengi lekelerden kurtulmak için yüz bölgesi üzerine elde edilen bu macun uygulanır. Yaklaşık 15 dakika boyunca bekletilir ve sonrasında kahverengi lekelerden kurtulmak için karışım durulanarak temizlenir.

2 – Bir maske yapmak için karpuz suyu ile bir miktar pirinç taneleri kullanılır. Bu tedavi için, Karpuz kabuğu içinde bir boşluk bırakılır ve içine pişmemiş biraz pirinç taneleri konur. Karpuzun kabuklu yeri plastik sargı ile sarılır ve bir gece boyunca buzdolabında bekletilir. Ertesi gün buzdolabından çıkarılan karpuz kabuğu açılır ve içindeki şişen pirinçler bir kepçe yardımı ile alınır. Macun kıvamı elde etmek için bir karıştırıcıda karıştırılır ya da bir kaşık ile püre yapılır. Kahverengi lekelerden kurtulmak ve yüzü temizlemek için bu macun ile cilt ovulur ve yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüz yıkanır.

3 – Kahverengi lekelerden kurtulmak için lekelerin üzerine ananas suyu sürülür. Bu uygulama için pamuklu bir çubuk kullanılması önerilir.

4 – Kahverengi lekelerin varlığını azaltmak için papaya kullanılması yararlı olur. Papaya bir temizleyici olarak kullanılarak yüzün parlak olması sağlanır. Uygulama için, papaya yarıdan kesilir ve tohumları çıkarılarak yemek için hamur kıvama getirilir. Diğer yandan yüz bölgesinin üzerine cildi temizlemesi için papaya kabuğu sürülür. Yaklaşık 15 ile 20 dakika kurumasını bekledikten sonra ılık su ile yüz bölgesi durulanır.

5 – Kahverengi lekelerden kurtulmak için kuş üzümü denemek önerilebilir. Uygulama için, ¼ fincan olgunlaşmamış kuş üzümü ezilir ve pastörize edilmemiş 1 yemek kaşığı bal ile karıştırılır. Lekelerin üzerine bu macun sürülür ve 60 dakika boyunca açık olarak beklenir. Sıcak su katarak biraz zayıflatılmış taze limon suyu ile cilt durulanır. Ayrıca, eşit miktarda maydanoz suyu, limon suyu, frenk üzümü suyu ve sıkılmış portakal suyu karıştırılır ve bu karışım yüz bölgesine sürülür.

6 – Kahverengi lekeler için, taze maydanoz öğütülür ve eşit miktarda zerdeçal ve limon suyu ile karıştırılır. Elde edilen macun kıvamındaki krem yüz bölgesine sürülerek masaj yapılır.

– Kahverengi lekeler için çözüm: Sebzeler:

1 – Gelişi güzel sıkılarak ya da tülbent parçalarına sarılarak dışarı akması sağlanan soğan suyundan bir miktar alınır. Aynı miktardaki elma sirkesi ile karıştırılır. Bir pamuk yardımı ile bu karışım kahverengi lekeler üzerine doğrudan sürülerek masaj yapılır. Yaklaşık 30 dakika boyunca karışım cilt üzerinde bırakılır. Kahverengi lekeler hafifleyene kadar 6 hafta boyunca her gün bu tedavinin tekrarlanması gerekir.

2 – Kahverengi lekelerden kurtulmak için nohut kullanılması önerilebilir. Bu karışımı yapmak için, biraz ılık su ile 1/3 fincan konserve ya da haşlanmış nohut ezilir. Lekelerin üzerine uygulanan bu macun ile cilt ovulur.  Maske kurumaya başladıktan sonra yüz ılık su ile durulanır. Bu tedavi, kahverengi lekelerden kurtulmak için günlük olarak uygulanabilir.

– Cilt lekelerine çözüm: Cilt lekelerine süt maskesi:

1 – Bir pamuklu çubuk ile kahverengi noktalar üzerine ekşi süt ya da ayran uygulanması önerilebilir. Kahverengi lekelerden kurtulmak için aynı şekilde etkilemesi bakımından ekşi süt ya da ayran ile yüz bölgesi tamamen yıkanır. Ancak, yağlı bir cilde eğilimi olan kişilere, kahverengi lekelerden kurtulmak için ekşi süt içerisine biraz limon suyu karıştırmak tavsiye edilir.

2 – Kahverengi lekeler için, organik yoğurt ve limon suyu karışımı hazırlanır. Çiller üzerine doğrudan uygulanan bu macun masaj yaparak sürülür ve ayrıca yüz bölgesine bir maske olarak kullanılabilir. Kahverengi lekelerden kurtulmak için kullanılan bu maske, durulamadan önce yaklaşık 20 ile 30 dakika kadar açık olarak bekletilir.

3 – Kahverengi lekelerin tedavisi için kullanılan sarı hardal ve süt karışımı ile ince bir hamur hazırlanır. Yüz bölgesine uygulanan bu karışım, bir gece bekletilir ve ertesi sabah durulanır.

Kahverengi cilt lekelerine çözüm: Kahverengi cilt lekelerine bitkisel çözüm

1 – Lekeler için aloe vera:

Yaşlılık lekelerinin üzeri aloe vera ile ovulur. Her uygulama sırasında yaklaşık 45 dakika boyunca aloe vera ciltte bekletilir. Böylece bir ay sonunda cilt üzerindeki lekeler de olumlu değişiklikler görülecektir.

2 – Kahverengi lekelere hint yağı:

Kahverengi lekelerin üzerine doğrudan sürülen Hint yağı, lekelerin silik görünmesine yardımcı olacaktır.

3 – E Vitamini Kapsülü:     

Yatmadan önce kahverengi lekelerin üzerine bir E vitamini kapsülü açılır ve içindeki sıvı uygulanır. Diğer yandan cildin üzerine A vitamini ya da Retin-A içeren bir krem ​​kullanılması, lekelerin hafiflemesi için faydalı olur.

4 – Bol sıvı tüketmek:

Besin değeri yüksek gıdalar yemek ya da sıvı içmek hücre takviyesi açısından çok önem taşır. Bu besinler arasında şarap, bitter çikolata, yeşil çay, ginkgo, soya, narenciye ve fava fasulye gibi gıdalar sayılabilir.

5 – Kahverengi lekeler için patates maskesi:

Bu uygulama için, dilimlenen patatesler yaklaşık 30 dakika boyunca etkilenmiş alana doğrudan tatbik edilebilir. Tedavi için hazırlanan patates püresi, limon suyu, süt ve küçük bir miktar bal iyice karıştırılır. Elde edilen bu karışım, koyu kahverengi lekeleri hafifletmek için etkili alanlara uygulanabilecek bir maske olarak kullanılabilir.

– Çiller için maske:

Kahverengi lekelere karşı uygulanan bu tedavi için, yaklaşık 2 tatlı kaşığı gram un, 1/2 limon suyu, 1çay kaşığı Zerdeçal ve 1 tatlı kaşığı süt iyice karıştırılır. Akıcı olmayan kalın bir hamur kıvamı elde edene kadar bir karıştırıcı ile karıştırılır. Karışım yüz bölgesine uygulanmadan önce cilt sıcak buhar yardımı ya da ılık su ile temizlenir. Ardından hazırlanan hamur alana uygulanır ve yaklaşık 15-20 dakika kadar bekletilir.

Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler 2019

Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler 2019

Related news Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel ÇözümlerCategory Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler


Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler


Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler


Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler


Category Archives: Cilt Lekelerine Bitkisel Çözümler