Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019
17.07.2019

Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 5

Cape Fiolent, Diana'nın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar

Cape Fiolent ve Diana'nın Grotto - benzersiz anıtlarKırım yarımadası topraklarında doğa. Gezilerle birlikte her yıl kalabalık turistler, güney dağlarının muhteşemliğini yaşamak ve rehberlerin geçmişini dinlemek için buraya gelirler. Okuyucular, yazımızdan bu yer hakkındaki tüm ilginç bilgileri öğrenebilecek.

Ve ne oldu?

Diana'nın grotto ve Cape Fiolent benzersiz yerlerdir. Burun, yanardağın patlamasından sonra oluşan dağın bir bölünmesidir. Burası alışılmadık bir siyah renk ile ayırt edilir. Volkan uzun süre burada değil. Modern bilim insanlarının tahminlerine göre, buradaki cins yaklaşık 150 milyon yıl önce kuruldu. Ancak, turistler arasında burası çok popüler.

Diana'nın Fiolent Grotto

Tatilciler, Portakal Rengi ve dik, dik kayalıklarla dolu şeffaf denize hayran kalacakları için, Cape Fiolent'e ve Diana'nın Grotto'suna pek gelmiyor.

Cape County'de, birgarip şekil. Bazı yerlerde doğa bütün mağaraları bile kazdı. Bu nedenle, yalnız birkaç saat mağaraya seyahat eden yolcular genellikle bir gün boyunca orada kalıyorlar.

Tarih sayfaları ile

Diana (Fiolent) mağarasının adının kökeninde,Tarih sessizdir. Biz sadece biliyoruz ki bu aynı mağara bulunduğu yerin resmi adı - Cape Lermontov'un. Ancak yazarın kendisi hiç orada olmadı. güvenilir yazılı kaynaklar Mikhail Kırım'da hiç geldi gerçeğine işaret vardır.

Bununla birlikte, bazı Lermontov ismiylebu köşe hala bağlı. Bu popüler turistik yerden uzak olmayan Lermontov'un dacha'sının küçük bir yerleşim bölgesi. Muhtemelen bu köyün isminden ünlü bir yazarın adını yaşıyordu ve adını da pelerini almıştı.

Diana Pelerin Burnu Fiolent

Ve neden oraya gitmek?

her şeyden önce ilginç Cape Fiolent ve Diana'nın mağara,sıra dışı doğal formları. Örneğin, Diana mağarası, küçük bir teknenin kolayca yüzebileceği kayada büyük bir deliktir. Bu arada, müteşebbis halklar da bundan bir çeşit çekim düzenliyorlar.

Ama cesur bir turist almayı denersemağara yüzmeden önce, kapalı gözlerle bile hissedecek. Burası güneş ışığından güvenilir bir şekilde korunmaktadır, bu nedenle su sıcaklığı kıyı kısmının geri kalanından çok daha düşüktür. Mağaranın kendisi nispeten küçük olmasına rağmen (yaklaşık 13 metre), farklı yerlerinde derinlik önemli ölçüde farklıdır. Bazı noktalarda 12 metreye ulaşabilir, diğerlerinde ise 3 metreden azdır.

Tüm coğrafi ayrıntılara girmeye başladıkBu Kırım incisi, turistler onun ihtişamı ile hayret ediyor. Kemerin kendisi 10 metre yükselir (bu beş katlı binanın yüksekliğidir). Doğrudan kemerin altında derinliği 14 metreye ulaşan bir çatlak var. Bir duvar hafifçe dibe doğru eğimlidir, ancak ikincisi, yumuşak eğiminizde sakin bir şekilde durmanıza izin verir. Bir kaya üzerinde duran gerçek bir meslek gibidir, yüzeyi keskin deniz midyeleri ve bazen de deniz kestaneleri ile noktalanmıştır.

diane phiolent tarihinin mağarası

Bu yer sualtı için idealdiryüzme: su kristal berraklığında ve deniz florası ve faunası henüz insan maruziyetinden ciddi şekilde etkilenmemiştir. Bu nedenle, deniz kestaneleri, utangaç balıklar ve renkli algleri görmek isteyenler, Scuba Fiolent ve Diana Grotto'ya giderek, tüplü dalış için bir maske takabilirler.

Suya atlama

Olmayan bir çok aşırılık var.Kendilerini kayadan suya atlamanın zevkini reddederler. Ancak, bir fırtına ve büyük dalgalar sırasında mağaraya yüzmeyin - bu keskin blokları vurmak için tüm gücüyle ciddi bir risktir. Bu arada, çok yakın, elementlerin isyanının sessiz bir hatırlatıcısı olarak, batık bir geminin kalıntıları. Bu, aşırı dinlenmeye cesaret etmeden önce iki kez düşünmek için iyi bir sebep.

Pelerin etrafında yüzücüler için birçok varplajlar. En yakın olanlar: "Tsarskoe Selo" ve "Caravello". Biraz yürüdüğünüzde, Üzüm Burnunun kumlarını ıslatabilirsiniz. Ve mağaradan yaklaşık bir kilometre sonra kıyı pilinin 623 numaralı komutanlığı var. Buradaki turistler kalın duvarlar ve tehdit edici bir görünüm bekliyor: heyecan hayranları bundan hoşlanacak.

Aşırı tatil

Burası olağanüstü güzel. Siyah kayaların hulkları yükselir, en saf masmavi suyla yıkanır, tüylü deniz yosunu uçuruma batırılmış dağların bölümlerini giydirir. Dikkate değer, tabi ki, ve mağara kendisi: her iki tarafında da kumlu plajlar birbirinden uzaklaşır, ancak sadece bunlardan biri ile fark edilir.

diane phiolent grotto sevastopol nasıl alınır

Bu nedenle, önce bu yeri ziyaret eden turistlerzaman, genellikle merak: "Grotto of Diana (Fiolent): dağın bu kısmına nasıl inilir?". Daha önce özel bir merdivene götürüldü. Turist üssü "Caravel" in yakınında başladı.

Kırım'daki çöküşler yaygın değil ve başkalarıylaBir kaya düşmesi ile, adımların bir kısmı tekrar acı çekti. Yine de, yerel coşku kaybetmedi: Her yeni tatil sezonu için merdiven yeni gibi duruyordu. Bununla birlikte, doğa hala olumsuz etkiledi: bir gün merdiven ağır bir şekilde düştü ve artık temizlenmedi. Bu nedenle şimdi aşırı seyahat hayranları bitişik plaj "Tsarskoe Selo" dan mağaraya olsun.

grotto diane phiolent nasıl inilir

Zorluklardan korkmayanlar, kim geldi?Özellikle Cape Fiolent'e ve Diana'nın Grotto'suna ulaşmak için Kırım, ıslanmaya hazır olmalıdır. Kara yoluyla, mağaraya ulaşmak imkansızdır: plaj yolları yoktur ve kayalar güvenli bir şekilde inmek için çok diktir.

Ama neden Diana?

Diana'nın (Fiolent) mağarası hakkında hikayeler ve efsaneler vardıuzun zaman önce inşa edilmiştir. En yaygın olanları din ile ilgilidir. Tüm kılavuz kitapları, eskiden beri, antik çağda, Diana'nın kutsal alanının bulunduğunu söylüyorlar. Yunan mitolojisinde yetişen insanlara bu tanrıça Artemis adıyla daha çok tanınır.

Diana Fiolent Tarih ve Efsaneleri Grotto

Pelerinin adı (Fiolent) sırayla"bakire" anlamına gelir. Eski tarihçiler, bu yerin insanların tanrıça Artemis'e kurban ettikleri eski bir sığınak olduğuna inanırlar. Notta her zaman kuzu ve keçi değillerdi: tanrıça ve insanlara sunmakta tereddüt etmediler. Mağdurlar, grotto'nun bulunduğu yerin yakınındaki burun bölgesinden terkedildi.

Başka bir eski düşünür, Strabo'ya göre, Artemis tapınağı vardı. Ve bunun birkaç doğrulaması vardır: mağara yanındakiler aynı korular ve aynı ışınlardır.

Ama gerçek nerede?

Ancak, onun efsanelerini öğrenmek için bir efsane ya da değildeğil Resmi kaynaklar, kötü şöhretli tapınağın bulunduğu yeri tam olarak göstermeyi taahhüt etmez. Sadece çok yüksek bir gökyüzü yüksek sütunları ve beyaz mermer bir merdiven ile inanılmaz derecede uzun olduğu biliniyor.

Hakikat ya da akıntıları çeken firmaların icadıpelerine turistler, sadece tahmin edebilir. Her neyse, zevkle tatilciler rehberlerin masallarını dinler ve Diana'nın Grotto'yu çevreleyen güzel manzaralara hayran kalırlar.

Oraya nasıl gidilir?

Tüm turistler için endişe verici ana konular:

 • Diana Grotto (Fiolent) nerede bulunur?
 • Sevastopol'dan Kırım'daki bu noktaya nasıl gidilir?

Diana Fiolent Tarih ve Efsaneleri Grotto

Rotanın iki çeşidi vardır. İlki 50. yıl dönümü meydanından başlar ve turistler arasında en popüler olanıdır. Nihai varış noktasına gitmek için transfere ihtiyacınız yok ve ulaşım şehrin tam ortasından geçiyor. Ancak, çok az insan bu yolun en uygun olandan çok uzak olduğunu biliyor.

Demiryolu almak daha iyi olacaktren istasyonu, orada "Beşinci kilometre" durdurmak için herhangi bir otobüs yönüne değiştirebilirsiniz. Bu yerden üçüncü otobüs, ünlü cape'ye kadar turist taşıyor. Gerekli duraklar "Tsarskoe Selo" ve "Breeze" olarak adlandırılır. Oradan grotto'ya bir taş atımı.

Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 2019

Related news

 • Çocuğun kaç kere hareket ettirileceğini biliyor musun
 • Hingel Mantı Videosu
 • Serumlar hakkında bilinmesi gereken 3 şey
 • Saratov River Station: tarih, oraya nasıl gidilir, motorlu gemiler takvimi
 • Bir hata olmadan yeni bir pasaport için nasıl bir form doldurulur

 • Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 19

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar


  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 46

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 55

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 65

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 13

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 13

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 48

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 95

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 66

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 54

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 15

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 1

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 70

  Cape Fiolent, Diananın Grotto: tarih, efsaneler, açıklamalar, ilginç bilgiler ve yorumlar 89