Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 2019

Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 2019

Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 47 11.02.2019, 02:24

Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri

Cüce tseleonAit olan bir paraziter organizma var mısözde tapeworms bir grup için. Kural olarak ince bağırsakta yaşar ve uzun süreli hayati aktivite insan vücudunda çeşitli rahatsızlıklara neden olur.

Cüce teneke: açıklama

Daha önce belirtildiği gibi, bu küçük bir kemeruzunluğu iki santimetreden fazla olmayan bir parazittir. Vücudu emici, kanca ve kene, bir boyun ve bedenin kendisi ya da strobili olan bir kafadan oluşur. Bu organizmalar hermafroditlerdir, bu nedenle döllenme için bir başka kişiye ihtiyaç duymazlar. Parazitin kük, küresel yumurtaları, enfekte kişinin ölümcül kitleleri ile dışarı doğru serbest bırakılır.

Bir kişi yumurta yiyerek enfekte olurparazit yemeğiyle veya kirli ellerle, bazı durumlarda bazı böcekler taşıyıcı olarak da işlev görür. İnce bağırsağın alt kısmında yumurta salgılanır ve dönüşümü tamamladığı sindirim kanalı mukoza veya villusuna nüfuz eder. Parazit gelişimi tam döngüsü yaklaşık iki hafta sürer. Bu organizmaların bir jenerasyonunun insanlarda en fazla iki ay parazit olabileceğini belirtmek gerekir. Ancak bunun ardından sıklıkla tekrar enfeksiyon, yumurta yedikten sonra veya bağırsak otoenvasifinin bir sonucu olarak ortaya çıkar.

Cüce Zindelik: Belirtiler

İnce bağırsağa giren parazit dokulara nüfuz ederorgan, mekanik hasara neden olur. Yetişkin, kancalar yardımıyla ve sabit sürtünme ile duvara tutturulduğunda da aynı etki yaratılır. Sonuç olarak, mikroflorada değişikliklerin yanı sıra innervasyonun ihlali söz konusudur. Cüce şerit şiddetli dysbiosis ve karaciğer ve bağırsakta ihlallere neden olur. Bazı vakalarda iltihabi bir süreç vardır.

Buna ek olarak, parazitler sürekli olarak ürünler üretmektedir.insan vücudu için çok toksik olan ve dolayısıyla bir dizi alerjik reaksiyona neden olan kendi metabolizması - deri döküntüleri, astım atakları, vb.

Hasta karın ağrısı, mide bulantısı,iştah, halsizlik, baş dönmesi, yorgunluk, ishal, kabızlık, baş ağrısı ve artan sinirlilik kaybı. keskin ağrı, bayılma, nöbet, hafıza kaybı, uyku bozuklukları olan parazitik organizmalara güçlü istilası ile.

Ağır bir aşırı çoğalma, hafıza kaybı, yorgunluk, sürekli susuzluk ve iştah tam kaybı - belirti çocuklara yumurta en sık gözlenen enfeksiyon.

Cüce tsepene: tedavi

Semptomlar varsa, bir doktor muayene edilmelidir. Doğru bir tanı koymak için, bir dışkı testi yapılır, çünkü bu parazitin yumurtaları vücudunu nasıl bırakır. Ancak cüce zincirinin yeniden üretilmesi döngüsel olduğundan, her üç analizin de beş günlük aralıklarla yapılması en iyisidir - bu, hastalığın gelişiminin doğru bir resmini verecektir.

Tedavi yöntemlerine gelince, hastaÖzel ilaç alımını reçete. Ancak tüm süreç bir hastanede yapılmalıdır. İlk olarak, parazitin metabolitleri insanlar için çok toksiktir ve birkaç ölümcül vaka bildirilmiştir, bu nedenle hasta, özellikle çocuk sürekli gözetim altında olmalıdır. İkincisi, ilaçların kendileri kimyasal saldırganlığa sahiptir ve bir takım yan etkilere neden olabilir.

Önleme yöntemlerini unutma. Bu durumda hijyenik ve hijyenik normlardır. Örneğin, evde, okullarda ve anaokullarında, düzenli olarak ıslak bir temizlik yapmalısınız - bu ihmal edilemez. Kişisel hijyen önemlidir, örneğin, ellerinizi ve yiyeceklerinizi yıkamak, yemek pişirirken yiyeceklerin dikkatli bir şekilde ısıl işlemden geçirilmesi, vb.

Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 2019

Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 2019

Related news

 • Gebelerin Yazın Tüketmesi Gereken Gıdalar
 • Anüste kaşıntı. nedenleri
 • Yufka Çanağında Garnitürlü Yumurta
 • Gömlekteki Pas Lekesi Nasıl Çıkar

 • Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 10

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri


  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 42

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 72

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 16

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 56

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 67

  Cüce tsepene: Parazitin tanımı ve hastalığın belirtileri 77