Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 2019

Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 2019


Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 16 17.01.2019, 02:18

Bu intikamcı Rus roketi "Şeytan"

Ana ne zamandan beri anaJeopolitik aktörler - SSCB ve ABD - nükleer mühimmat için insansız dağıtım araçları ortaya çıktı ve silahlanma yarışının özel bir aşaması başladı. Ülkelerin her biri, cezasız bir darbeye yol açabilecek teknik araçlara sahip olmak istemişlerdir.

roket şeytan

Bu rekabet aşağı yönlü oldu: Bir nükleer çatışma hala başlarsa, düşman olursa olsun, eylemlerinin başarısının, cezalandırılmalıdır. Bu bile komuta ve kontrol tüm yapıların yıkılması durumunda, yeraltı madeninden Genelkurmay ölümü ve hükümet, füze savunma bütün sınırlarını geçmesine ölümcül taşıyıcıları çıkarmak ve saldırganın kafasına misilleme bir baraj açığa mümkün olacak anlamına gelir.

SSCB'de yaratılan ve 1975'ten bu güne savaş görevinde duran “Şeytan” roketi böyle bir görevi yerine getirebiliyor.

kıtalararası roket Şeytan

Aslında buna farklı denir -R-36M ve bunun kompleksi roketin kendisine ek olarak, fırlatma sisteminin yerleştirilmesi alanında tekrarlanan bir nükleer darbe durumunda bile muharebe kapasitesinin korunmasına izin veren bir koruma kabı ve çeşitli koruma araçları da dahil olmak üzere birçok cihazı içerir. Ayrıca, tüm Sovyet stratejik teslim araçlarının SS harfleri ve iki basamaklı bir sayı ile belirlendiği NATO’da kabul edilen bir sınıflandırma vardır. Ona göre, roket "Şeytan" SS-18 kodunu taşır.

Bu ismi hak etmek kolay değil. Evrensel kötülüğün kişileşmesi, sınırsız bir dehşete yol açar. "Amerikalılar R-36M kompleksini neden çağırdılar?" Sorusu üzerine, eğer bu silahın özellikleri ile tanışırsanız cevabı bulabilirsiniz. Aynı zamanda, roketin başındaki ölümcül suçlamalara daha fazla dikkat edilmemelidir (bu hiç kimseye şaşırtıcı değildir), fakat bu özellikleri, hem yere (hem de onun altında) ve uçuşun tüm aşamalarına pratik olarak dayanılmaz kılan nitelikler.

stratejik roket şeytan

Dünya gezegende hüküm sürüyorsa, ama Rusya'da kimse yoknükleer bir saldırıyı tehdit ediyor, kıtalararası roket "Şeytan" (bizim adımız - "Voevoda") özel bir depoda olabilir veya uyanık olabilir. İkinci durumda, servis ömrünü teorik olarak azaltan yakıtla beslenmelidir. Projenin süresinin mümkün olduğunca uzun olması için, adımlarda kullanılan yakıtın ampulize edilir. Depo içeriğinin aktivasyonu, sadece motoru çalıştırma komutu sonrasında gerçekleşir.

Stratejik füze "Şeytan" sınıfa aitAğır, kütlesi iki yüz tonu aşıyor. Buna göre, hedefe ulaşabileceği ağırlık da önemlidir - 7,3 ton Modern nükleer mühimmatlar nispeten hafif ve hatta sekiz yük (ve tasarım tarafından bu olanak sağlanır) daha az güçlü bir taşıyıcıyı kolayca kaldıracaktır.

"Şeytan" roketi harika çünküAna kargoya ek olarak, muhtemel düşmanın füze savunma kuvvetlerini yanıltmak için tasarlanan saptırma hedefleri vardır. Ekipmanın elemanlarının toplam etkisi, sadece modern değil, aynı zamanda ümit vaat eden herhangi bir füze savunma sisteminin bilgi işlem gücünü de bilgilendirebilir.

roket şeytan

Silahların savaş kabiliyetini korumak çok önemlikontrol sisteminin elektromanyetik darbeye dayanıklılığı. "Şeytan" roketi, yarattığı sıkışmanın yoğunluğundan bağımsız olarak muharebe sahasını koruyacak ve kendi kendini yaratacaktır.

BAŞLANGIÇ II, ABD delegasyonu konulu görüşmelerdeısrarla R-36M'yi Rus cephaneliğinden çıkarmayı önerdi, bu da bu kompleksin onlara endişe verdiğini gösteriyor. Bununla birlikte, şu anda 308 Sovyetin yüz elli fırlatma rampası tetikte bırakılır. "Şeytan" roketi eskimişken (ve bu, görünüşe göre, yakında gerçekleşmeyecek) Ruslar, herhangi bir saldırganın saldırıya karşı dikkatli olacağından emin olabilirler. Ancak, yeni nesil stratejik silahların bugünün karmaşık dünyasında gerekli olan güvenilir korumayı garanti edeceğini umuyoruz.

Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 2019

Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 2019

Related news

 • Kulaklarınızı çok kuvvetli temizlerseniz
 • Autoshow 2015 Tarihleri Belli Oldu
 • Örgü Çiçek Motifleri Yapılışı

 • Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 4

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan


  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 69

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 74

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 22

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 84

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 67

  Bu intikamcı Rus roketi Şeytan 13