Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri 2019

Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri 2019
Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri


Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri

Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri

boy uzatma yöntemleri

boy uzatma yöntemleri

Boyun uzaması için beslenme düzenine dikkat edilmelidir. Ayrıca düzenli olarak egzersiz yapılması önerilir. Bo uzatmak için öneriler şunlardır:

Boy uzatmanın yolları: Boy uzatmak için yapılması gerekenler

1 – Boy uzatma için ne yemeli: Yoğurt:

Vücut kalsiyum mineralini kendiliğinden oluşturamaz. Besinlerden alınan kalsiyumun aynı zamanda verimli emiliminin de sağlanması gerekir. Kalsiyum açısından zengin bir besin tüketmek, alınan kalsiyum miktarının tamamen vücut tarafından emileceği anlamına gelmez. Sindirim sisteminin yavaş ve verimsiz olması kalsiyum da dahil olmak üzere alınan birçok mineral ve vitaminin yüksek oranda emilmeden vücuttan atılmasına neden olabilir. Dolayısıyla kalsiyum takviyesi ile beraber mutlaka sindirim sisteminin de düzenlenmesi gerekmektedir. Hem kalsiyuma benzer etkiler ile kemik yapısını güçlendiren hem de bağırsakların emilim yüzdesini arttıran etkenlerden biri D vitaminidir. D vitamini ve kalsiyum açısından zengin olan besinlerin başında yoğurt gelir. Aynı zamanda içerisindeki probiyotik bakteriler ile de sindirim sistemi başta olmak üzere tüm vücut için son derece önemlidir. Yoğurt tüketen kişilerin bağırsakların probiyotik bakteriler birikir. Bu bakteri türü vücuda yararlı olan bakteri türlerinden bir tanesidir. Dolayısıyla bağırsakta birikmeleri sindirim hızlanması ve daha verimli bir şekilde tamamlanmasına yardımcı olur. Sağlıklı sindirim sistemi ise besinlerdeki kalsiyumun ve D vitaminin vücut tarafından emilme yüzdesini arttırır. Fiziksel olarak gelişmek (boy uzaması) bu yüzden daha kolay bir şekilde gerçekleşir.

2 – Boy uzatan yiyecekler: Ispanak:

Ispanak Güney Asya’da yaygın olarak kullanılan bir sebze türüdür. Bu sebze vücudun sistematik fonksiyonlarının arttırılmasına olanak sağlar. Diğer yeşil yapraklı sebzelerde de aynı özellik bulunur, ancak ıspanakta bu özellik çok daha güçlüdür. Bu yüzden mutlaka tüketilmelidir. Özellikle küçük yaştaki ve ergenlik çağındaki kişilerin tüketmesi şarttır. Çocukların büyük bir kısmı tarafından sevilmeyen bir sebzedir. Ancak çeşitli yöntemlerle sevdirilmesi gerekmektedir. Bu konuda genellikle başvurulan yöntem temel reis yöntemidir. Çocuklar izledikleri çizgi filmlerden çok kolay şekilde etkilenebilirler. Ispanak yiyerek güçlenen temel reisin çizgi filminin çocuklara izlettirilmesi etkili bir yöntemdir. Bilim adamlarının yaptığı araştırma ile bu çizgi filmin ıspanak sevmeyen çocuklara izletilmesi %70 ile %80 oranında olumlu sonuçlar elde etmeyi sağlar.

Tabii ki sadece çocuklar değil yetişkinler tarafından da tüketilmesi oldukça önemli bir sebzedir. Bu yüzden haftalık beslenme planında en az 1 ya da 2 kez tüketilmesi gerekmektedir.

3 – Boy uzatmaya yarayan bitkiler: Havuç tüketilmelidir:

İçerisinde farklı türde vitaminler içeren sebzelerden bir tanesi de havuçtur. Özellikle A vitamini açısından oldukça zengindir. Düzenli olarak havuç yemek kişinin göz ve beyin gelişimi için önemli olduğu kadar aynı zamanda vücudun fiziksel olarak gelişimi için de son derece önemlidir. A vitamini haricinde içerisindeki bir takım bileşenler ile vücudun fiziksel olarak uzamasını sağlayan hormonun üretimini de destekler. Çiğ ya da pişmiş olarak her iki şekilde de tüketilebilen havuç, genellikle yemeklere lezzet katmak için garnitür olarak kullanılmaktadır. Alternatif olarak sağlık bir hayat için suyu da içilebilir.

4 – Boy uzatan gıdalar: Yumurta tüketilmelidir:

Yumurta, özelliklere sporculara tüketilmesi önerilen protein zengini, son derece besleyici gıdalardan bir tanesidir. Özellikle çocuk gelişimi, fiziksel gelişim ve zihinsel gelişimin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi için önemli olan yumurtanın, birçok hastalık için tedavi edici özellik gösterdiği de bilinmektedir.

Yumurta iki bölümden oluşur. Beyazı ve sarısı olmak üzere 2 bölüm farklı içeriklere sahiptir. Beyaz kısmında yüksek oranda karbonhidrat ve besleyici bileşenler bulunur. Sarı kısmı ise vitamin, mineral ve yağ asidi deposudur. İyi kolesterol (LDL) içeriği yüksek olan sarı kısmın tüketilmesi gerekmektedir.
En fazla tüketilen tavuk yumurtasıdır. Ancak bu tüketim fazlalığı yumurta sektörünün olumsuz yönde gelişmesine neden olmuştur. Kimyasal içerenler ile beslenerek hareketsiz bırakılan tavukların hormonal dengeleri ile oynanarak çok daha erken sürede yumurtlaması sağlanır. Dolayısıyla elde edilen yumurtalar da insan vücuduna son derece zararlı olur. Bu yüzden bahçesi olan evlerde tavuk besleyerek doğal yemler ile beslemek ve gezmesini sağlamak son derece sağlıklı yumurtalar elde edilmesini sağlar.

Bunun yanı sıra daha sağlıklı yumurtalar da vardır. Özellikle bıldırcın yumurtaları ve kaz yumurtaları çeşitli sağlık sorunlarının geleneksel tedavilerinde kullanılabilir. Özellikle vücut gelişimi için çok önemli yumurtalardır.

5 – Boy uzatmak için neler yenilmeli Tavuk tüketilmelidir:

Boy uzaması için tüketilmesi gereken besinlerden bir tanesi de tavuktur. Tavuktaki protein içeriği kas ve kemik gelişimi için son derece önemlidir. Dolayısıyla tavuk tüketerek vücut gelişiminin sağlıklı bir şekilde tamamlanması sağlanabilir. Haftalık beslenme planında en az 2 en fazla 4 gün tavuk tüketilmesi önerilmektedir. Yağlarından arındırılmış olan tavuk etlerinin tüketilmesi gerekmektedir. Yağsız olanları hem düşük yağlı hem de protein zenginidir. Tavuktaki göğüs eti olan beyaz etin içerisindeki kalsiyum ve demir içeriği de kas ve kemik gelişiminin sağlıklı devam etmesi için oldukça önemlidir. Günlük olarak tüketilecek tavuk miktarı en az 100 gram, en fazla 250 gram olmalıdır.

6 – Boy uzatan besinler: Yulaf tüketilmelidir:

Yulaf, sağlıklı vücut gelişimi için tüketimi önemli olan besinlerden bir tanesidir. Özellikle zayıflamak isteyen kişilerin beslenme planlarında sıklıkla rastlanan yulaf, doğrudan sindirim sistemine etki eder. Sindiriminin zorluğu ve içerisindeki bazı bileşenler bağırsakların daha çok çalışmasını sağlar. Daha çok çalışan bağırsakların emilim verimi de daha fazla olur. Artan emilim verimi ise kişinin metabolizma hızını arttırır. Metabolizma hızının artması dolaşım hızını arttırır ve kişinin vücut direncinin de kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Mısır gevreği markaları sabah tüketerek tok kalmak ve kilo vermek amacıyla yulaftan oluşan mısır gevreği türleri geliştirmişlerdir. Bu mısır gevreği türü süt ya da yoğurt ile sabah kahvaltısı olarak tüketildiğinde gün boyunca yok kalmaya yardımcı olur. Mineral, vitamin ve diğer gerekli besin maddeleri açısından zengin olan yulafın yağ oranı da son derece düşüktür. Boy uzaması ve diğer fiziksel gelişimlerin elde edilebilmesi için düzenli olarak tüketilmesi gerekmektedir. Her gün sabah kahvaltısında tüketerek tok kalmayı sağlamak ve gün içerisinde öğün tüketmemek, kilo verdiren temel etkendir. Bu şekilde fit kalmak da mümkündür.

7 – Süt içilmelidir:

Vücut sağlığının korunması ve fiziksel gelişimin sağlanması için yoğurttan sonra kullanılması gereken en önemli besin süttür. Bebeklerin gelişimi sırasında da ihtiyaç duyulan süt, çocukluk, gençlik, erişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde mutlaka tüketilmelidir. Tabii ki bebeklik döneminde anne sütü tüketilmesi gerekirken diğer dönemlerde anne sütü tüketilemez. Diğer dönemlerde tüketilebilecek birçok süt türü vardır. Manda, koyun ve inek sütü en sık tüketilen türlerdir. Günümüzde açık ara farkla en çok tüketilen süt türü inek sütüdür. Bunun nedeni daha az yağ içermesi ve bu yüzden kokusunun daha az olmasıdır. Ancak tabii ki koyun ve manda sütlerini de tüketen birçok kişi vardır.
Günümüz gıda sektöründe birçok ısıl işlemden geçerek tüm bileşenlerinin faydasını yitiren sütler, faydadan çok vücuda zarar vermektedir. Ancak doğrudan inekten sağılarak satılan sütlerde de birçok hastalık bulaştırma riski vardır. Özellikle sütü sağan kişi ve sütün sağıldığı ortama güvenmek gerekir.

Sütte bulunup kemik ve kas yapısına etki ederek vücudun sağlıklı bir şekilde gelişmesini sağlayan besin maddeleri şu şekilde sıralanabilir:

– Kalsiyum

– Fosfor

– Magnezyum

Her gün yatmadan önce ya da sabah kahvaltısında 1 su bardağı süt içmek yeterli olacaktır.

Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri 2019

Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri 2019
Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri


Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri


Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri


Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri


Boy Uzaması İçin Ne Yapılır: Boy Uzatma Yöntemleri