Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır 2019

Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır 2019
Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır


Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır

Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır

BOTOKS

Değerli okurlarımızBotokscilt kırışıklıkları,güneşin zararlı etkileri,yoğun stres ve daha bir çok sebebin cildimiz

üzerindeki oluşturduğu tahribatın onarılması,cildin yenilenmesi için uygulanan tıbbi bir proteindir.’Clostridium Botulinum’ bakterisinden elde edilmektedir.Aslında bu protein daha önce göz ve nörolojik hastalıklarında da kullanılıyordu.Ancak yaklaşık10 yıldırbu yana kozmetik alanında da kullanımı devam ediyor.Botoks teknolojinin de ilerlemesiyle insanların daha güvenerek yaklaştığı ve  yaptırdığı bir uygulama olmayı başardı.ABD’de yaklaşık 1 milyon kişi botoks uygulamasını yaptırdı.

BOTOKS HANGİ DURUMLARDA UYGULANMALI

Nörolojik hastalıklarda; kas problemlerinin onarılmasında,şaşılık,kayma gibi göz hastalıklarının tedavisinde bu uygulama yıllardır kullanılmaktadır.Kozmetik alanında ise genelde yüzün üst kısmındaki cilt kırışıklıklarının azaltılması,kaş kaldırma için uygulanır.Botoks uygulamasını yaptırmak istiyorsak cildimizdeki çizgilerin ve kırışıklıkların cilde tamamen yerleşmeden yaptırmamızda fayda var.Aksi takdirde tek başına bu uygulama yeterli olmayabilir.

BOTOKSUN ETKİLERİ

botoks

botoks

Yüzümüzdeki ifade çizgilerimiz;konuşma,kaş çatma,gülme gibi  devamlı hareket halinde olan mimiklerimiz cildimizin altındaki kasılmalar sonucunda yüzümüzde kırışıklık ve çizgiler oluşur ve zamanla cildimize yerleşir.Botoks da enjekte edilen proteinle bu bölgenin sinirlerdeki geçişini engelleyerek cilt derisinde gerginliği sağlar.

BOTOKS UYGULAMASI İÇİN YAŞ SINIRI

Bu uygulama için kesin bir yaş sınırı yoktur.18 ile 65 yaş aralığındaki her insana uygulanabilecek bir yöntemdir.Ancak uzmanlar en doğru uygulama için 30’lu yaşları tavsiye ediyor.

BOTOKS UYGULAMASI

Uygulama öncesinde korkularınızı,isteklerinizi,düşüncelerinizi mutlaka doktorunuzla paylaşın.Doktorunuz bu tedavinin nasıl sonuçlanacağını sizinle paylaşarak rahatlamanızı sağlayabilir.Tedavi süreci her hastanın kendi cilt özelliklerine ve kas yapısına göre değişir.Her hastanın kas yapısı belirlenerek  kırışık olan noktalara ince uçlu iğnelerle küçük dozda enjekte yapılır.Ortalama uygulama süreci 10 ile 15 dakika arasında değişir.İlaç sadece uygulanan bölgede  etkilidir ve yüzümüzün tamamını etkilemez.Uygulama yapıldıktan 2,3 hafta sonra beklenilen sonucu görebiliriz.

BOTOKSUN EN ÇOK UYGULANDIĞI BÖLGELER

Genel olarak alındaki yatay çizgilere,göz çevresindeki kırışıklıklara,ağız ve boyun çizgilerine uygulanır.

BOTOKS NE KADAR SÜRE ETKİLİDİR

Botoks tedavisitek seferlik bir uygulama değildir.4 ile 6 ay arasında bir düzelme sağlar.Uygulama devamlı olarak tekrar edilirse bu süre 8 ile 10 ay arasına çıkabilir.

BOTOKS TEDAVİSİNE DEVAM ETMEK ZORUNLUMU

Botoks uygulamasına başladıktan sonra devam ettirmek zorunda değilsiniz.Tedavi sonrasında çizgiler uzun bir süre eski yoğunluğunda ve derinliğinde olmaz. Botoks uygulamasına devam edildiği sürece çizgiler ve kırışıklıklar daha da hafifler ve giderek yeni çizgilerin oluşması da engellenmiş olur.Böylece yenilenmiş ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olursunuz.

BOTOKS UYGULAMASINDA DOĞAL GÖRÜNÜM

Botoks uygulamasını yaptıran her hasta aslında yapıldığının belli olmamasını ve doğal gözükmesini ister. Bunun için tedavide kullanılacak dozun düzenlenmesi gerekir ve böylecedoğal ve gençbir görünüme sahip olmak hiç de zor olmaz.

BOTOKS RİSKLERİ

Bu uygulama uzman doktorlar tarafından yapıldığı sürece uygulamada risk yok denecek kadar azdır.Uygulanan bölgede hafif kızarıklık oluşabilir.Uygulama sonrasından ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır.

Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır 2019

Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır 2019

Related news Botoks Nedir ve Nasıl UygulanırBotoks Nedir ve Nasıl Uygulanır


Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır


Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır


Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır


Botoks Nedir ve Nasıl Uygulanır