Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 2019

Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 2019
18.10.2019

Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 34

Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu

Nizhny Novgorod, en büyük sanayi veVolga bölgesinin kültür merkezi, diğer şeylerin yanı sıra Rusya'nın en eski peyzaj dendroloji parklarından birine sahip. Herkes, hatta büyük bir Rus şehri bile, benzer düzeyde botanik bahçeye sahip olduğu gerçeğine sahip olabilir. Nizhny Novgorod bu şehirlere aittir. Kasaba halkının kuşakları, yaratılışlarına ve önemli fonlarına yatırım yaptı.Nizhny Novgorod Botanik Bahçesi

Botanik Bahçesi, Nizhny Novgorod, Botanik Bahçesi, 1

Bu yüzden bu nesne şehir haritasında bugün belirtilmiştir. İlk önce 1934'te çıktı. Doğal park, Gorky Üniversitesi'ndeki botanik sandalyenin başı olan ünlü Sovyet bilim adamı SS Stankov tarafından kuruldu. Bilim adamının planına göre, botanik bahçesi onun yönettiği bölümün üssü haline geldi ve birçok alanda araştırma yapmasına izin verecekti.

Günümüzde şehrin bu kadar eşsiz bir özelliği var.Nesne, botanik bahçesi, Nizhny Novgorod da büyük ölçüde meslektaşının girişimini sıcak bir şekilde destekleyen VASKHNIL NI Vavilov'un başkanına borçludur. Büyük Rus bilim adamı, ülkenin güney bölgelerinden ve yurtdışından birçok termofilik mahsulün botanik bahçelerinin seralarına teslim edilmesine yardımcı oldu. Posta, Sovyetler Birliği'nin her yerinden ve dünyanın birçok ülkesinden gelen bitki tohumlarıyla düzenli olarak küçük kutular getirdi: Gorky şehri (bu yıllarda Nizhny Novgorod olarak adlandırılır), Botanik Bahçesi. Bu tohumlar güvenli bir şekilde yükseldi ve bazıları bu güne kadar büyümeye devam ediyor.Aşağı Novgorod Botanik Bahçesi

bugün

Doğal peyzaj parkı bölgeyi kapsamaktadır.yaklaşık 35 hektar. Merkezinde bir sera kompleksi ve 1930'larda inşa edilen bir arboretum yer almaktadır. Geniş yapraklı ağaçlardan oluşan geniş bir ormanla çevrilidir. Bunlar arasında yüzlerce yıllık meşeler ve kireçler vardır. Bahçevan ormanların plantasyonlarla organik bir kombinasyonu, aslen Botanik Bahçesini kuran Profesör Stankov tarafından tasarlandı. Nizhny Novgorod antik çağlardan beri bu meşe korusu dahil, uzun bir şehir dönüm noktası olmuştur. O zamandan beri, tüm bölge doğal bir anıtı resmi statüye sahiptir ve yetkisiz müdahalelerden korunmaktadır.

Botanik Bahçesi Dendroloji bölümüKompozisyonunda, dünyanın bir çok köşesinden toplanan bir buçuk bin farklı ağaç ve çalılar ile orta kuşağın huzursuz iklim koşullarına yerleşmeyi başardı. Çok ilginç, tropikal ve subtropikal türlerin birçoğu olan eski orangery. Burada temsil edilen bazı kalıntı türleri, doğal büyüme koşullarında yok olma eşiğinde.Nizhny Novgorod ve Botanik Bahçesi fotoğraflarıÖnemli maddi zorluklara rağmen,Botanik bahçesi yaşıyor ve çalışıyor. Burada sıradan kasaba halkı zamanlarını geçirmek ister, birçok kişi burayı tüm şehirdeki en sevilen kişi olarak kabul eder. Ve anlaşılabilir, gerçekten iyi - lüks bir flora, botanik bahçesi. Nizhny Novgorod (bu doğal köşenin fotoğrafı makalede görülebilir) bu nesneden haklı olarak gurur duymaktadır. Görüntüleri Volga'daki eski Rus şehrine adanmış birçok yayınla bezenmiştir.

Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 2019

Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 2019

Related news

 • Cumhurbaşkanlığından New York Timesın Beyin Göçü Haberine Yalanlama: Çeyrek Milyonun Üzerinde Değil
 • Chai sıcak çikolata tarifi
 • Tavada Tekir Tarifi Tavada Tekir
 • Bakanlarda İsmail Kahramana ziyaret
 • Aldatma sebepleri erkekler neden aldatır aldatma nedenleri aldatılmak

 • Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 74

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu


  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 23

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 81

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 27

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 51

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 90

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 71

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 21

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 15

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 17

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 63

  Botanik bahçesi Nizhny Novgorod. Vatandaşların gurur konusu 53